Jan Aushadhi medicine list, A–Z
1,875 compositions with a published Jan Aushadhi price. Each page shows the price per unit and the branded medicines with the same salts.
#
A
- Abacavir 600mg + Dolutegravir 50mg + Lamivudine 300mg TabletCode 2249₹90.63/tablet · ₹2,718.75 for 30
- Abacavir 600mg + Lamivudine 300mg TabletCode 2250₹31.80/tablet · ₹953.91 for 30
- Abdominal Belt Velcro, color (Large) CreamCode 8089₹240.00/unit · ₹240.00 for 1
- Abdominal Drainage, Sterile (2000ml, 24 Graduate) KitCode 5065₹93.75/unit · ₹93.75 for 1
- Abiraterone Acetate 250mg TabletCode 2283₹50.00/tablet · ₹6,000.00 for 120
- Absorbent Wool IP 200 g CottonCode 5002₹63.75/unit · ₹63.75 for 1
- Absorbent Wool IP 500 g CottonCode 5003₹161.25/unit · ₹161.25 for 1
- Absorbent Wool IP 75 g CottonCode 5001₹27.19/unit · ₹27.19 for 1
- Acamprosate 333mg TabletCode 2284₹8.59/tablet · ₹51.56 for 6
- Acarbose 25mg TabletCode 1488₹3.75/tablet · ₹37.50 for 10
- Acarbose 50mg TabletCode 369₹6.39/tablet · ₹63.94 for 10
- Acarbose 50mg + Metformin 500mg TabletCode 2224₹7.78/tablet · ₹77.81 for 10
- Acebrophylline 100mg CapsuleCode 541₹2.27/capsule · ₹22.69 for 10
- Acebrophylline 100mg + Acetylcysteine (N Acetyl Cysteine) 600mg TabletCode 1489₹6.19/tablet · ₹61.88 for 10
- Acebrophylline 200mg TabletCode 1490₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Acebrophylline 200mg + Montelukast 10mg TabletCode 1255₹5.67/tablet · ₹56.72 for 10
- Aceclofenac 100mg TabletCode 2₹0.83/tablet · ₹8.25 for 10
- Aceclofenac 100mg + Paracetamol (Acetaminophen) 325mg TabletCode 1₹1.03/tablet · ₹10.32 for 10
- Aceclofenac 100mg + Paracetamol (Acetaminophen) 325mg + Serratiopeptidase 15mg TabletCode 512₹1.96/tablet · ₹19.59 for 10
- Aceclofenac 100mg + Paracetamol (Acetaminophen) 325mg + Thiocolchicoside 4mg TabletCode 1493₹5.16/tablet · ₹51.56 for 10
- Aceclofenac 100mg + Paracetamol (Acetaminophen) 325mg + Tizanidine 2mg TabletCode 1495₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Aceclofenac 100mg, Paracetamol 325mg and Chlorzoxazone 250mg TabletCode 637₹1.65/tablet · ₹16.50 for 10
- Aceclofenac 100Mg, Paracetamol 325Mg And Trypsin-Chymotrypsin 150000Au TabletCode 1996₹3.75/tablet · ₹37.50 for 10
- Aceclofenac 200mg TabletCode 516₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Aceclofenac 200mg + Rabeprazole 20mg CapsuleCode 1492₹2.81/capsule · ₹28.13 for 10
- Acenocoumarol (Nicoumalone) 2mg TabletCode 426₹1.13/tablet · ₹33.75 for 30
- Acetazolamide 250mg TabletCode 768₹1.80/tablet · ₹18.00 for 10
- Acetylcysteine (N Acetyl Cysteine) 200mg InjectionCode 1170₹11.72/ml · ₹23.44 for 2
- Acetylcysteine (N Acetyl Cysteine) 600mg TabletCode 2225₹12.66/tablet · ₹126.56 for 10
- Acetylcysteine (N Acetyl Cysteine) 600mg TabletCode 539₹3.00/tablet · ₹30.00 for 10
- Acetylsalicylic Acid (Aspirin) Gastro-resistant IP 325mg TabletCode 769₹0.54/tablet · ₹7.50 for 14
- Aciclovir Dispersible IP 400 mg TabletCode 1496₹5.63/tablet · ₹28.13 for 5
- Aciclovir Dispersible IP 800 mg TabletCode 393₹9.08/tablet · ₹45.38 for 5
- Acitretin 25mg CapsuleCode 1497₹25.78/capsule · ₹257.81 for 10
- Acotiamide 100mg TabletCode 1498₹6.84/tablet · ₹68.44 for 10
- Acyclovir 200mg TabletCode 2657₹2.81/tablet · ₹14.06 for 5
- Acyclovir 400mg TabletCode 29₹4.13/tablet · ₹41.25 for 10
- Acyclovir IP 3% W/W Eye OintmentCode 699₹4.69/gm · ₹23.44 for 5
- Adapalene 0.1% w/w GelCode 110₹1.81/gm · ₹27.19 for 15
- Adapalene 0.1% w/w + Benzoyl Peroxide 2.5% w/w GelCode 2286₹1.56/gm · ₹23.44 for 15
- Adapalene 0.1% w/w + Clindamycin 1% w/w GelCode 633₹2.00/gm · ₹30.00 for 15
- Adenosine 3mg InjectionCode 772₹11.72/ml · ₹23.44 for 2
- Adenosine 6mg InjectionCode 261₹49.22/ml · ₹98.44 for 2
- Adhesive, 25cm x 10cm DressingCode 8151₹18.75/unit · ₹18.75 for 1
- Agomelatine 25mg TabletCode 1898₹6.19/tablet · ₹61.88 for 10
- Albendazole 200mg Oral SuspensionCode 177₹0.75/ml · ₹7.50 for 10
- Albendazole 400mg TabletCode 1236₹3.40/tablet · ₹3.40 for 1
- Albendazole 400mg + Ivermectin 6mg TabletCode 178₹6.81/tablet · ₹6.81 for 1
- Alendronate Sodium USP 70mg TabletCode 2226₹4.69/tablet · ₹18.75 for 4
- Alfacalcidol Soft Gelatin 0.25 mcg CapsuleCode 522₹2.06/capsule · ₹20.63 for 10
- Alfuzosin 10mg TabletCode 1854₹4.22/tablet · ₹42.19 for 10
- Alfuzosin 10mg + Dutasteride 0.5mg TabletCode 1855₹5.63/tablet · ₹56.25 for 10
- Allopurinol 100mg TabletCode 336₹1.03/tablet · ₹10.31 for 10
- Allopurinol 300mg TabletCode 2222₹3.03/tablet · ₹30.29 for 10
- Allylestrenol 5mg TabletCode 1257₹3.09/tablet · ₹30.94 for 10
- Aloe Vera 10% W/W + Vitamin E 1% W/W Moisturising CreamCode 1960₹0.83/gm · ₹50.00 for 60
- Alpha Ketoanalouge and Essential Amino Acid TabletCode 2221₹8.00/tablet · ₹80.00 for 10
- Alpha Lipolic Acid 100mg, Vitamin D3 1000IU, Folic Acid 1.5mg, Pyridoxine 3mg and Methylcobalamin1500mcg TabletCode 779₹4.95/tablet · ₹49.50 for 10
- Alprazolam 0.25mg TabletCode 313₹0.45/tablet · ₹4.54 for 10
- Alprazolam 0.25mg + Fluoxetine 20mg TabletCode 781₹1.31/tablet · ₹13.13 for 10
- Alprazolam 0.25mg + Propranolol 10mg TabletCode 1900₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Alprazolam 0.25mg + Propranolol 20mg TabletCode 1899₹1.50/tablet · ₹15.00 for 10
- Alprazolam 0.5mg TabletCode 314₹0.79/tablet · ₹7.94 for 10
- Alprazolam 0.5mg + Sertraline 25mg TabletCode 1901₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Alprazolam 0.5mg + Sertraline 50mg TabletCode 1902₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Amantadine 100mg CapsuleCode 1501₹4.69/capsule · ₹46.88 for 10
- Ambroxol 15mg + Guaifenesin 50mg + Levosalbutamol 1mg SyrupCode 537₹0.22/ml · ₹21.56 for 100
- Amikacin 100mg InjectionCode 30₹6.00/ml · ₹12.00 for 2
- Amikacin 250mg InjectionCode 31₹10.00/ml · ₹20.00 for 2
- Amikacin 500mg InjectionCode 32₹13.60/ml · ₹27.19 for 2
- Amiloride 2.5mg + Hydrochlorothiazide 25mg TabletCode 1261₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Amino Acid for IV SolutionCode 1219₹1.24/ml · ₹247.00 for 200
- Amiodarone 100mg TabletCode 1502₹3.20/tablet · ₹31.97 for 10
- Amiodarone 200mg TabletCode 430₹6.08/tablet · ₹60.84 for 10
- Amisulpride 100mg TabletCode 1903₹3.75/tablet · ₹37.50 for 10
- Amisulpride 200mg TabletCode 1904₹6.56/tablet · ₹65.63 for 10
- Amisulpride 300mg TabletCode 2223₹7.50/tablet · ₹75.00 for 10
- Amisulpride 50mg TabletCode 784₹2.91/tablet · ₹29.06 for 10
- Amitriptyline 10mg TabletCode 786₹0.68/tablet · ₹6.81 for 10
- Amitriptyline 25mg TabletCode 785₹0.61/tablet · ₹9.08 for 15
- Amitriptyline 50mg TabletCode 1906₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Amitriptyline 75mg TabletCode 1905₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Amitriptyline Hydrochloride 25mg Chlordiazepoxide 10mg TabletCode 1908₹0.94/tablet · ₹9.38 for 10
- Amlodipine + Enalapril (5/5 Mg) TabletCode 2786₹1.50/tablet · ₹15.00 for 10
- Amlodipine 10mg TabletCode 2050₹1.03/tablet · ₹10.32 for 10
- Amlodipine 2.5mg TabletCode 2490₹0.25/tablet · ₹3.75 for 15
- Amlodipine 5 mg, Losartan Potassium 50 mg & Hydrochlorothiazide 12.5 mg TabletCode 2227₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Amlodipine 5mg TabletCode 264₹0.57/tablet · ₹5.68 for 10
- Amlodipine 5mg + Atenolol 50mg TabletCode 263₹0.72/tablet · ₹7.22 for 10
- Amlodipine 5mg + Bisoprolol 5mg TabletCode 1503₹1.86/tablet · ₹18.56 for 10
- Amlodipine 5mg + Hydrochlorothiazide 12.5mg TabletCode 446₹1.70/tablet · ₹17.02 for 10
- Amlodipine 5mg + Lisinopril 5mg TabletCode 285₹1.10/tablet · ₹16.50 for 15
- Amlodipine 5mg + Perindopril 4mg TabletCode 2228₹3.09/tablet · ₹30.94 for 10
- Amorolfine 0.25% w/w CreamCode 1504₹1.72/gm · ₹51.56 for 30
- Amoxapine 100mg TabletCode 1910₹6.94/tablet · ₹69.38 for 10
- Amoxapine 50mg TabletCode 1909₹4.83/tablet · ₹48.28 for 10
- Amoxicillin 1000mg + Clavulanic Acid 200mg InjectionCode 35₹54.38/vial · ₹54.38 for 1
- Amoxicillin 125mg Oral SuspensionCode 43₹0.30/ml · ₹17.81 for 60
- Amoxicillin 125mg TabletCode 42₹1.24/tablet · ₹12.38 for 10
- Amoxicillin 200mg + Clavulanic Acid 28.5mg Oral SuspensionCode 36₹0.84/ml · ₹25.31 for 30
- Amoxicillin 250mg CapsuleCode 44₹1.31/capsule · ₹13.13 for 10
- Amoxicillin 250mg + Clavulanic Acid 50mg InjectionCode 37₹26.25/vial · ₹26.25 for 1
- Amoxicillin 500mg CapsuleCode 45₹3.61/capsule · ₹36.09 for 10
- Amoxicillin 500mg + Clavulanic Acid 100mg InjectionCode 38₹37.50/vial · ₹37.50 for 1
- Amoxicillin 500mg + Clavulanic Acid 125mg TabletCode 39₹9.64/tablet · ₹57.85 for 6
- Amoxycillin 200Mg + Clavulanic Acid 28.5Mg And Lactic Acid Bacillus 60 Million Spore Dry SyrupCode 1971₹1.00/ml · ₹30.00 for 30
- Amoxycillin 250mg + Cloxacillin 250mg CapsuleCode 40₹2.99/capsule · ₹29.91 for 10
- Amoxycillin 250mg + Dicloxacillin 250mg + Lactic Acid Bacillus 2.5 billion CapsuleCode 1507₹4.50/capsule · ₹45.00 for 10
- Amoxycillin 250Mg + Dicloxacillin 250Mg And Lactic Acid Bacillus 60 Million Spore CapsuleCode 1976₹3.28/capsule · ₹32.82 for 10
- Amoxycillin 250mg and Potassium Clavulanate 125mg IP TabletCode 401₹7.57/tablet · ₹45.39 for 6
- Amoxycillin 400mg and Potassium Clavulanate 57mg IP Oral SuspensionCode 1505₹1.56/ml · ₹46.88 for 30
- Amoxycillin 500mg + Clavulanic Acid 125mg + Lactic Acid Bacillus 60 Million Spores TabletCode 1972₹10.31/tablet · ₹103.13 for 10
- Amoxycillin 80mg and Potassium Clavulanate 11.4mg IP Oral SuspensionCode 1506₹3.61/ml · ₹36.09 for 10
- Amoxycillin 875mg and Potassium Clavulanate 125mg IP TabletCode 402₹12.03/tablet · ₹72.19 for 6
- Ampicillin 250mg + Cloxacillin 250mg CapsuleCode 1508₹2.81/capsule · ₹28.13 for 10
- Ampicillin 250mg + Di-Cloxacillin 250mg CapsuleCode 1509₹4.22/capsule · ₹42.19 for 10
- Ampicillin 500mg CapsuleCode 1263₹3.75/capsule · ₹37.50 for 10
- Ampicillin 500mg InjectionCode 46₹7.22/vial · ₹7.22 for 1
- Anastrozole 1mg TabletCode 788₹7.31/tablet · ₹73.13 for 10
- Antioxidant CapsuleCode 1511₹2.03/capsule · ₹60.94 for 30
- Apixaban 2.5mg TabletCode 2385₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Apixaban 5mg TabletCode 2386₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Apremilast 10mg TabletCode 1512₹7.50/tablet · ₹75.00 for 10
- Apremilast 20mg TabletCode 1513₹9.38/tablet · ₹93.75 for 10
- Apremilast 30mg TabletCode 1514₹12.94/tablet · ₹129.38 for 10
- Aripiprazole 10mg TabletCode 1912₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Aripiprazole 15mg TabletCode 1913₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Aripiprazole 2.5mg TabletCode 1911₹0.94/tablet · ₹9.38 for 10
- Aripiprazole 20mg TabletCode 1914₹4.22/tablet · ₹42.19 for 10
- Aripiprazole 30mg TabletCode 1916₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Aripiprazole 5mg TabletCode 1125₹1.31/tablet · ₹13.13 for 10
- Aripiprazole 7.5mg TabletCode 1915₹2.16/tablet · ₹21.56 for 10
- Arm (Large), Grey Sling PouchCode 8153₹130.00/unit · ₹130.00 for 1
- Armodafinil 150mg TabletCode 2289₹12.19/tablet · ₹121.88 for 10
- Arteether 75mg InjectionCode 1890₹9.38/ml · ₹9.38 for 1
- Artemether 80mg + Lumefantrine 480mg TabletCode 1222₹4.69/tablet · ₹28.13 for 6
- Artesunate 120mg InjectionCode 1889₹46.88/vial · ₹46.88 for 1
- Artesunate 60mg InjectionCode 373₹21.56/vial · ₹21.56 for 1
- Ashwagandha (Withania Somnifera) 250mg TabletCode 2376₹0.83/tablet · ₹50.00 for 60
- Aspirin 150mg TabletCode 5₹0.37/tablet · ₹5.16 for 14
- Aspirin 75mg TabletCode 790₹0.20/tablet · ₹2.81 for 14
- Aspirin 75mg + Atorvastatin 10mg CapsuleCode 796₹1.65/capsule · ₹16.50 for 10
- Aspirin 75mg + Rosuvastatin 10mg CapsuleCode 1392₹3.82/capsule · ₹38.16 for 10
- Atazanavir 300mg + Ritonavir 100mg TabletCode 2032₹28.19/tablet · ₹845.63 for 30
- Atenolol 25mg TabletCode 793₹0.44/tablet · ₹6.19 for 14
- Atenolol 25mg and Amlodipine 5mg IP TabletCode 791₹1.18/tablet · ₹16.50 for 14
- Atenolol 50mg TabletCode 265₹0.49/tablet · ₹6.81 for 14
- Atomoxetine (10 Mg) TabletCode 2794₹4.50/tablet · ₹45.00 for 10
- Atorvastatin 10mg TabletCode 266₹0.91/tablet · ₹9.08 for 10
- Atorvastatin 10mg + Clopidogrel 75mg CapsuleCode 420₹3.97/capsule · ₹39.70 for 10
- Atorvastatin 10mg + Ezetimibe 10mg TabletCode 2389₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Atorvastatin 10mg + Fenofibrate 160mg TabletCode 429₹2.06/tablet · ₹30.94 for 15
- Atorvastatin 10mg and Aspirin 150mg CapsuleCode 1515₹1.63/capsule · ₹24.38 for 15
- Atorvastatin 10mg And Cholecalciferol 1000 IU TabletCode 2052₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Atorvastatin 10mg, Aspirin 75mg and Clopidogrel 75mg CapsuleCode 2072₹3.56/capsule · ₹35.63 for 10
- Atorvastatin 20mg TabletCode 267₹1.25/tablet · ₹12.47 for 10
- Atorvastatin 20mg + Clopidogrel 75mg CapsuleCode 1516₹3.97/capsule · ₹39.70 for 10
- Atorvastatin 20mg + Ezetimibe 10mg TabletCode 2390₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Atorvastatin 20mg and Aspirin 150mg IP CapsuleCode 2073₹1.88/capsule · ₹18.75 for 10
- Atorvastatin 20mg and Aspirin 75mg IP CapsuleCode 2074₹1.73/capsule · ₹17.34 for 10
- Atorvastatin 20mg, Clopidogrel 75mg and Aspirin 75mg CapsuleCode 1517₹4.54/capsule · ₹45.38 for 10
- Atorvastatin 40mg TabletCode 456₹2.27/tablet · ₹22.69 for 10
- Atorvastatin 5mg TabletCode 2076₹1.03/tablet · ₹10.32 for 10
- Atorvastatin 80mg TabletCode 2148₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Atracurium Besylate I.P 25mg per 2.5ml InjectionCode 797₹8.81/ml · ₹22.03 for 2.5
- Atropine 0.6mg InjectionCode 338₹2.00/ml · ₹2.00 for 1
- Azathioprine 50mg TabletCode 412₹4.50/tablet · ₹45.00 for 10
- Azelaic acid 10% w/w + Benzoic acid 0.2% w/w (as preservative) CreamCode 2391₹2.50/gm · ₹37.50 for 15
- Azelastine Hydrochloride 140mcg + Fluticasone Propionate 50mcg Nasal SprayCode 558₹2.54/dose · ₹178.13 for 70
- Azelnidipine 16mg TabletCode 2392₹4.69/tablet · ₹46.88 for 10
- Azelnidipine 8mg TabletCode 2394₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Azelnidipine 8mg + Telmisartan 40mg TabletCode 2393₹4.22/tablet · ₹42.19 for 10
- Azilsartan 40mg + Chlorthalidone 6.25mg TabletCode 1518₹6.09/tablet · ₹60.94 for 10
- Azilsartan medoxomil 40mg TabletCode 1520₹6.00/tablet · ₹60.00 for 10
- Azilsartan medoxomil 40mg + Chlorthalidone 12.5mg TabletCode 1519₹6.84/tablet · ₹68.44 for 10
- Azilsartan medoxomil 80mg TabletCode 2505₹10.31/tablet · ₹103.13 for 10
- Azithromycin 1% w/v Eye DropsCode 1875₹9.38/ml · ₹28.13 for 3
- Azithromycin 100mg Oral SuspensionCode 47₹0.94/ml · ₹14.06 for 15
- Azithromycin 100mg TabletCode 48₹2.53/tablet · ₹25.31 for 10
- Azithromycin 200mg Oral SuspensionCode 1521₹1.38/ml · ₹20.63 for 15
- Azithromycin 250mg TabletCode 18₹7.03/tablet · ₹42.19 for 6
- Azithromycin 500mg TabletCode 72₹13.13/tablet · ₹39.38 for 3
B
- Bacillus Clausii Spores 2 Billion per 5ml SuspensionCode 468₹2.81/ml · ₹14.06 for 5
- Bacitracin 250 IU, Neomycin 5mg, Sulphacetamide 60mg Dusting PowderCode 800₹2.34/gm · ₹23.44 for 10
- Bacitracin 400 IU + Neomycin 3400 IU + Polymyxin B 5000 IU Opthalmic OintmentCode 1717₹3.51/gm · ₹17.53 for 5
- Baclofen 10mg TabletCode 518₹1.21/tablet · ₹12.10 for 10
- Baclofen 20mg TabletCode 2290₹3.00/tablet · ₹30.00 for 10
- Beclomethasone 0.025%w/w + Neomycin 0.5%w/w CreamCode 113₹0.69/gm · ₹10.31 for 15
- Beclomethasone Dipropionate 0.025%w/w + Clotrimazole 1%w/w CreamCode 754₹0.83/gm · ₹12.38 for 15
- Beclomethasone Dipropionate 0.025%w/w + Clotrimazole 1%w/w + Gentamicin Sulphate 0.1%w/w CreamCode 112₹1.38/gm · ₹20.63 for 15
- Beclomethasone Dipropionate 400mcg RotacapCode 2154₹2.26/unit · ₹67.94 for 30
- Beclomethasone Dipropionate IP 100mcg InhalationCode 2151₹0.62/dose · ₹124.69 for 200
- Beclomethasone Dipropionate IP 200mcg InhalationCode 2150₹0.77/dose · ₹154.69 for 200
- Beclomethasone Dipropionate IP 200mcg RotacapCode 2153₹2.21/unit · ₹66.43 for 30
- Belt (Medium) Knee BraceCode 8114₹525.00/unit · ₹525.00 for 1
- Bempedoic acid 180mg TabletCode 2277₹11.25/tablet · ₹112.50 for 10
- Benazepril 5mg TabletCode 2291₹4.22/tablet · ₹42.19 for 10
- Benedipine (4mg) + Telmisartan (40mg) + Chlorthalidone (6.25mg) TabletCode 2396₹4.22/tablet · ₹42.19 for 10
- Benidipine 4mg TabletCode 2155₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Benidipine 8mg TabletCode 2292₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Benzoic acid 6% w/w + Salicylic acid 3% w/w IP OintmentCode 2506₹0.81/gm · ₹12.19 for 15
- Benzoyl Peroxide 2.5% w/w GelCode 2077₹1.03/gm · ₹20.63 for 20
- Benzoyl Peroxide 5% GelCode 2798₹2.33/gm · ₹35.00 for 15
- Bepotastine 10mg TabletCode 1524₹6.09/tablet · ₹60.94 for 10
- Betahistine 16mg TabletCode 1525₹1.10/tablet · ₹16.50 for 15
- Betahistine 24mg TabletCode 1526₹1.50/tablet · ₹22.50 for 15
- Betahistine 8mg TabletCode 316₹0.91/tablet · ₹9.08 for 10
- Betamethasone 0.05% w/w + Salicylic Acid 3% w/w OintmentCode 608₹0.88/gm · ₹17.53 for 20
- Betamethasone 0.1% w/w CreamCode 1162₹0.46/gm · ₹9.28 for 20
- Betamethasone 0.1% w/w + Neomycin 0.5% w/w CreamCode 461₹0.83/gm · ₹16.50 for 20
- Betamethasone 4mg InjectionCode 804₹2.81/ml · ₹2.81 for 1
- Betamethasone Sodium Phosphate IP 0.5 mg TabletCode 501₹0.41/tablet · ₹8.25 for 20
- Betamethasone Valerate 0.12%w/w + Clioquinol 3%w/w CreamCode 462₹1.09/gm · ₹32.81 for 30
- Betamethasone Valerate 0.12%w/w + Gentamicin 0.1%w/w + Miconazole Nitrate 2%w/w CreamCode 1527₹0.75/gm · ₹15.00 for 20
- Betaxolol 0.5% w/v Eye DropsCode 1876₹3.75/ml · ₹18.75 for 5
- Bethanechol Chloride 25mg TabletCode 2397₹8.72/tablet · ₹87.19 for 10
- Bicalutamide 50mg TabletCode 806₹12.84/tablet · ₹128.44 for 10
- Bifonazole 1% w/w CreamCode 2078₹1.25/gm · ₹37.50 for 30
- Bilastine 10mg + Montelukast 4mg Orodispersible TabletCode 2509₹3.56/tablet · ₹35.63 for 10
- Bilastine 20mg TabletCode 1528₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Bilastine 20mg Montelukast 10mg TabletCode 2156₹4.69/tablet · ₹46.88 for 10
- Bimatoprost 0.03% w/v + Timolol 0.5% w/v Ophthalmic SolutionCode 2025₹31.88/ml · ₹159.38 for 5
- Bimatoprost Ophthalmic 0.03% w/v SolutionCode 1530₹53.13/ml · ₹159.38 for 3
- Biotin 10mg TabletCode 673₹3.19/tablet · ₹31.88 for 10
- Biphasic Isophane Insulin IP (50:50) 40 IU per ml InjectionCode 362₹9.68/ml · ₹96.80 for 10
- Biphasic Isophane Insulin IP 100 IU/ml (30:70 ) (30% Soluble Insulin and 70% Isophane Insu InjectionCode 807₹60.50/ml · ₹181.50 for 3
- Bisacodyl 10mg SuppositoryCode 2079₹4.69/unit · ₹23.44 for 5
- Bisacodyl 5mg TabletCode 180₹0.62/tablet · ₹6.19 for 10
- Bisoprolol 2.5mg TabletCode 1531₹1.13/tablet · ₹11.34 for 10
- Bisoprolol 5mg TabletCode 423₹1.55/tablet · ₹15.47 for 10
- Bisoprolol 5mg + Hydrochlorothiazide 12.5mg TabletCode 2080₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Bisoprolol 5mg + Hydrochlorothiazide 6.25mg TabletCode 453₹1.55/tablet · ₹15.47 for 10
- Bleomycin 15IU InjectionCode 152₹300.00/vial · ₹300.00 for 1
- Blood with Filter 170 Micron Transfusion SetCode 6042₹16.88/unit · ₹16.88 for 1
- Bortezomib 2mg powder for InjectionCode 2398₹665.63/vial · ₹665.63 for 1
- Bortezomib 3.5mg InjectionCode 809₹1,020.94/vial · ₹1,020.94 for 1
- Bosentan 62.5mg TabletCode 2293₹35.16/tablet · ₹351.56 for 10
- Brimonidine 0.1% w/v Eye DropsCode 1534₹3.75/ml · ₹18.75 for 5
- Brimonidine Tartrate 0.2%w/v + Timolol Maleate 0.5%w/v Ophthalmic SolutionCode 1533₹9.38/ml · ₹46.88 for 5
- Brinzolamide Ophthalmic IP 1% w/v SuspensionCode 1877₹7.50/ml · ₹37.50 for 5
- Brivaracetam 50mg TabletCode 2295₹7.97/tablet · ₹79.69 for 10
- Bromfenac 0.09% w/v Eye DropsCode 811₹12.38/ml · ₹61.88 for 5
- Bromfenac 0.09% w/v + Moxifloxacin 0.5% w/v Eye DropsCode 1878₹8.44/ml · ₹42.19 for 5
- Bromhexine Hydrochloride 8mg + Phenylephrine Hydrochloride 5mg TabletCode 625₹0.75/tablet · ₹11.25 for 15
- Bromocriptine 1.25mg TabletCode 1919₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Bromocriptine 2.5mg TabletCode 812₹8.25/tablet · ₹82.50 for 10
- Budesonide 100mcg InhalationCode 236₹0.58/dose · ₹115.31 for 200
- Budesonide 200mcg InhalationCode 238₹0.75/dose · ₹150.00 for 200
- Budesonide 400mcg Powder for InhalationCode 2145₹3.42/unit · ₹102.54 for 30
- Budesonide Nebuliser 1mg per 2ml SuspensionCode 235₹6.40/ml · ₹12.80 for 2
- Bupivacaine 5mg InjectionCode 352₹1.83/ml · ₹36.56 for 20
- Bupropion 150mg TabletCode 1920₹4.22/tablet · ₹42.19 for 10
- Buspirone (10 Mg) TabletCode 2799₹3.10/tablet · ₹31.00 for 10
- Buspirone 5mg TabletCode 2800₹2.08/tablet · ₹20.75 for 10
C
- Cabergoline 0.5mg TabletCode 814₹39.85/tablet · ₹159.38 for 4
- Cabozantinib 20mg TabletCode 2664₹48.44/tablet · ₹1,453.13 for 30
- Cabozantinib 40mg TabletCode 2665₹76.56/tablet · ₹2,296.88 for 30
- Cabozantinib 60mg TabletCode 2666₹118.75/tablet · ₹3,562.50 for 30
- Caffeine (30mg) + Diphenhydramine (25mg) + Paracetamol (500mg) + Phenylephrine (5mg) TabletCode 2400₹1.03/tablet · ₹10.31 for 10
- Caffeine Citrate 20mg/ml InjectionCode 2254₹51.57/ml · ₹103.13 for 2
- Calamine LotionCode 115₹0.26/ml · ₹26.25 for 100
- Calamine 8% w/w, Aloe Vera Gel 10% w/w, Light Liquid Paraffin 10% w/w LotionCode 2511₹0.56/ml · ₹56.25 for 100
- Calcipotriol 0.005% and Clobetasol Propionate 0.05 % OintmentCode 2081₹11.38/gm · ₹170.63 for 15
- Calcitriol 0.25mcg + Calcium 200mg CapsuleCode 1536₹2.19/capsule · ₹32.81 for 15
- Calcitriol 0.25mcg, Calcium Carbonate 500mg, Vitamin K27 45mcg, Methylcobalamin 1500mcg, Zinc 7.5mg, Magnesium 50mg and L- Methylfolate 800mcg CapsuleCode 2296₹5.16/capsule · ₹51.56 for 10
- Calcitriol IP 0.25mcg CapsuleCode 815₹2.78/capsule · ₹27.84 for 10
- Calcium (Calcium Carbonate) 1250mg, Vitamin D3 2000 IU, Mecobalamin (Vitamin B12) 1500mcg, L-Methylfolate Calcium (Vitamin B9) 1mg, Pyridoxal-5-Phosphate (Vitamin B6) 20mg TabletCode 2297₹4.13/tablet · ₹41.25 for 10
- Calcium (from Coral Grains) 500mg + Vitamin D-3 500IU TabletCode 2003₹0.83/tablet · ₹8.25 for 10
- Calcium 1250mg, Calcitriol 0.25mcg and Vitamin K2-7 45mcg CapsuleCode 1541₹5.16/capsule · ₹51.57 for 10
- Calcium 500mg + Vitamin D3 250IU IP TabletCode 220₹0.79/tablet · ₹7.94 for 10
- Calcium 500mg and Calcitriol 0.25mcg TabletCode 589₹1.24/tablet · ₹18.56 for 15
- Calcium Acetate 667mg TabletCode 816₹2.63/tablet · ₹26.25 for 10
- Calcium and Vitamin D3 CapsuleCode 1537₹3.40/capsule · ₹34.03 for 10
- Calcium and Vitamin D3 TabletCode 2513₹1.20/tablet · ₹36.09 for 30
- Calcium aspartate (500mg), Calcium Orotate (500mg), Calcitriol (0.25mcg), Minerals and Vitamins TabletCode 2512₹5.63/tablet · ₹56.25 for 10
- Calcium Carbonate 1250mg, Vitamin D3 250IU, Magnesium Oxide 40mg, Manganese Sulphate 1.8mg and Zinc 7.5mg TabletCode 817₹1.48/tablet · ₹14.75 for 10
- Calcium Carbonate 500mg, Calcitriol 0.25mcg and Zinc 7.5mg CapsuleCode 581₹2.04/capsule · ₹20.42 for 10
- Calcium Citrate 1000mg, Magnesium 100mg, Zinc 4mg and Vitamin D3 200 IU TabletCode 2298₹1.55/tablet · ₹15.47 for 10
- Calcium Citrate Malate 250mg, Calcitriol 0.25mcg and Vitamin K2-7 50mcg TabletCode 1538₹3.75/tablet · ₹37.50 for 10
- Calcium Citrate Malate 250mg, Vitamin D3 100IU and Folic Acid 50mcg TabletCode 2083₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Calcium Dobesilate 500mg CapsuleCode 2082₹3.75/capsule · ₹37.50 for 10
- Calcium Gluconate IP 10 % w/v InjectionCode 818₹0.47/ml · ₹4.69 for 10
- Calcium Pantothenate 100mg IP TabletCode 2158₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Calcium Phosphate 82mg, Vitamin D3 200IU and Vitamin B12 2.5mcg SuspensionCode 1252₹0.17/ml · ₹33.75 for 200
- Calcium Polystyrene Sulphonate Powder 15g per SachetCode 1762₹2.75/gm · ₹41.25 for 15
- Calcium, Magnesium, zinc and Vitamin D-3 Oral SuspensionCode 1542₹0.18/ml · ₹35.63 for 200
- Camylofin 25mg + Paracetamol (Acetaminophen) 300mg TabletCode 1543₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Canagliflozin 100mg TabletCode 1479₹17.44/tablet · ₹174.38 for 10
- Capecitabine 500mg TabletCode 1435₹25.78/tablet · ₹257.81 for 10
- Carbamazepine 100mg TabletCode 317₹0.75/tablet · ₹7.50 for 10
- Carbamazepine 200mg TabletCode 1152₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Carbamazepine 400mg TabletCode 2084₹2.45/tablet · ₹24.47 for 10
- Carbimazole 10mg TabletCode 505₹0.79/tablet · ₹79.41 for 100
- Carbimazole 5mg TabletCode 507₹1.03/tablet · ₹10.31 for 10
- Carbonyl Iron 100mg + Folic Acid 1.5mg + Vitamin B12 15mcg with Zinc CapsuleCode 1668₹1.41/capsule · ₹14.06 for 10
- Carbonyl Iron 50mg + Folic Acid 0.5mg + Zinc 61.8mg CapsuleCode 1223₹1.51/capsule · ₹22.69 for 15
- Carboplatin 150mg InjectionCode 1181₹25.78/ml · ₹386.72 for 15
- Carboplatin 450mg InjectionCode 1182₹35.56/ml · ₹1,600.31 for 45
- Carboprost 125mcg InjectionCode 1999₹91.88/ml · ₹45.94 for 0.5
- Carboxymethlycellulose IP 1% w/v Eye DropsCode 1545₹2.81/ml · ₹28.13 for 10
- Carboxymethylcellulose 0.5% w/v Eye DropsCode 341₹2.72/ml · ₹27.23 for 10
- Cariprazine 1.5mg CapsuleCode 2667₹5.06/capsule · ₹50.63 for 10
- Cariprazine 3mg CapsuleCode 2668₹8.16/capsule · ₹81.56 for 10
- Carvedilol 10mg TabletCode 2088₹1.59/tablet · ₹15.94 for 10
- Carvedilol 12.5mg TabletCode 2090₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Carvedilol 20mg TabletCode 2089₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Carvedilol 3.125mg TabletCode 424₹0.79/tablet · ₹7.94 for 10
- Carvedilol 6.25mg TabletCode 821₹0.79/tablet · ₹7.94 for 10
- Cefaclor 250mg TabletCode 1241₹18.56/tablet · ₹185.63 for 10
- Cefadroxil 250mg TabletCode 51₹1.75/tablet · ₹17.53 for 10
- Cefadroxil 500mg TabletCode 52₹2.27/tablet · ₹22.69 for 10
- Cefalexin 125mg Dry SyrupCode 704₹0.59/ml · ₹17.81 for 30
- Cefalexin 125mg TabletCode 80₹1.97/tablet · ₹19.69 for 10
- Cefalexin 250mg CapsuleCode 81₹3.09/capsule · ₹30.94 for 10
- Cefalexin 500mg CapsuleCode 82₹4.69/capsule · ₹46.88 for 10
- Cefalexin 750mg TabletCode 1556₹10.78/tablet · ₹107.81 for 10
- Cefdinir 125mg Oral SuspensionCode 1979₹1.94/ml · ₹58.13 for 30
- Cefdinir 300mg CapsuleCode 1978₹15.47/capsule · ₹154.69 for 10
- Cefepime 1000Mg + Tazobactam 125Mg InjectionCode 2871₹150.00/vial · ₹150.00 for 1
- Cefixime 100mg Oral SuspensionCode 1548₹1.00/ml · ₹30.00 for 30
- Cefixime 100mg TabletCode 54₹2.89/tablet · ₹28.88 for 10
- Cefixime 100Mg And Clavulanic Acid 62.5 Mg TabletCode 1982₹6.56/tablet · ₹65.63 for 10
- Cefixime 200 mg + Cloxacillin 500 mg (ER) + Lactic Acid Bacillus TabletCode 2514₹9.66/tablet · ₹96.56 for 10
- Cefixime 200mg TabletCode 55₹5.26/tablet · ₹52.55 for 10
- Cefixime 200mg + Ofloxacin 200mg TabletCode 381₹5.22/tablet · ₹52.18 for 10
- Cefixime 200mg + Potassium Clavulanate 125mg TabletCode 385₹12.00/tablet · ₹120.00 for 10
- Cefixime 25mg Oral SuspensionCode 1549₹2.06/ml · ₹20.63 for 10
- Cefixime 50mg Oral SuspensionCode 53₹0.63/ml · ₹18.75 for 30
- Cefixime 50Mg And Clavulanic Acid 31.25 Mg Dry SyrupCode 1981₹1.25/ml · ₹37.50 for 30
- Cefoperazone 1000mg InjectionCode 58₹47.44/vial · ₹47.44 for 1
- Cefoperazone 1000mg + Sulbactam 1000mg InjectionCode 56₹82.50/vial · ₹82.50 for 1
- Cefoperazone 1000mg + Sulbactam 500mg InjectionCode 1551₹60.94/vial · ₹60.94 for 1
- Cefoperazone 2g and Sulbactam 1g InjectionCode 1552₹107.81/vial · ₹107.81 for 1
- Cefoperazone 500mg + Sulbactam 500mg InjectionCode 57₹46.88/vial · ₹46.88 for 1
- Cefotaxime 1000mg InjectionCode 62₹17.81/vial · ₹17.81 for 1
- Cefotaxime 1000mg + Sulbactam 500mg InjectionCode 59₹26.25/vial · ₹26.25 for 1
- Cefotaxime 250mg InjectionCode 63₹9.38/vial · ₹9.38 for 1
- Cefotaxime 250mg + Sulbactam 125mg InjectionCode 60₹11.34/vial · ₹11.34 for 1
- Cefotaxime 500mg InjectionCode 64₹11.25/vial · ₹11.25 for 1
- Cefotaxime 500mg + Sulbactam 250mg InjectionCode 61₹17.81/vial · ₹17.81 for 1
- Cefpodoxime 200mg + Ofloxacin 200mg TabletCode 2159₹10.03/tablet · ₹100.31 for 10
- Cefpodoxime 200mg + Potassium Clavulanate 125mg TabletCode 383₹12.38/tablet · ₹74.25 for 6
- Cefpodoxime IP 100mg Oral SuspensionCode 1553₹1.25/ml · ₹37.50 for 30
- Cefpodoxime IP 200 mg TabletCode 66₹7.22/tablet · ₹72.19 for 10
- Cefpodoxime Proxetil 100mg TabletCode 65₹3.75/tablet · ₹37.50 for 10
- Cefpodoxime Proxetil 50mg Oral SuspensionCode 1437₹0.94/ml · ₹28.13 for 30
- Cefpodoxime Proxetil 50mg TabletCode 741₹2.72/tablet · ₹27.19 for 10
- Cefprozil 125mg Oral SuspensionCode 1984₹1.72/ml · ₹51.56 for 30
- Cefprozil 250mg Oral SuspensionCode 1985₹3.13/ml · ₹93.75 for 30
- Cefprozil 250mg TabletCode 1987₹14.06/tablet · ₹140.63 for 10
- Cefprozil 500mg TabletCode 1986₹28.13/tablet · ₹168.75 for 6
- Ceftazidime 1000 mg And Tazobactum 125 mg InjectionCode 1990₹84.38/vial · ₹84.38 for 1
- Ceftazidime 1000mg InjectionCode 67₹82.50/vial · ₹82.50 for 1
- Ceftazidime 250mg InjectionCode 68₹30.94/vial · ₹30.94 for 1
- Ceftazidime 250mg And Tazobactum 31.25mg InjectionCode 1989₹32.81/vial · ₹32.81 for 1
- Ceftazidime 2gm and Avibactam 0.5gm for Concentrate for Solution for InfusionCode 2403₹1,171.88/unit · ₹1,171.88 for 1
- Ceftazidime 500mg InjectionCode 69₹51.56/vial · ₹51.56 for 1
- Ceftriaxone 1000mg InjectionCode 75₹28.88/vial · ₹28.88 for 1
- Ceftriaxone 1000mg + Sulbactam 500mg InjectionCode 70₹45.00/vial · ₹45.00 for 1
- Ceftriaxone 1g + Tazobactam 125mg InjectionCode 71₹45.00/vial · ₹45.00 for 1
- Ceftriaxone 2000mg InjectionCode 1555₹56.25/vial · ₹56.25 for 1
- Ceftriaxone 250mg InjectionCode 76₹13.41/vial · ₹13.41 for 1
- Ceftriaxone 250mg + Sulbactam 125mg InjectionCode 73₹15.94/vial · ₹15.94 for 1
- Ceftriaxone 250mg + Tazobactam 31.25mg InjectionCode 1554₹22.50/vial · ₹22.50 for 1
- Ceftriaxone 500mg InjectionCode 77₹22.50/vial · ₹22.50 for 1
- Ceftriaxone 500mg + Sulbactam 250mg InjectionCode 74₹32.81/vial · ₹32.81 for 1
- Cefuroxime 1500mg InjectionCode 757₹65.63/vial · ₹65.63 for 1
- Cefuroxime Axetil 125mg per 5ml Oral SuspensionCode 669₹2.06/ml · ₹61.88 for 30
- Cefuroxime Axetil 125mg per 5ml TabletCode 739₹5.47/tablet · ₹32.81 for 6
- Cefuroxime Axetil 500mg and Potassium Clavulanate 125mg IP TabletCode 395₹17.03/tablet · ₹102.19 for 6
- Cefuroxime Axetil IP 250 mg TabletCode 78₹7.03/tablet · ₹70.31 for 10
- Cefuroxime Axetil IP 500 mg TabletCode 79₹14.64/tablet · ₹146.44 for 10
- Cerebroprotein Hydrolysate 30mg InjectionCode 1557₹187.50/vial · ₹187.50 for 1
- Cetirizine 5mg SyrupCode 239₹0.22/ml · ₹13.41 for 60
- Cetirizine Dihydrochloride 5mg, Phenylephrine Hydrochloride 10mg and Paracetamol 325mg TabletCode 603₹1.75/tablet · ₹17.54 for 10
- Cetrizine Hydrochloride IP 10mg TabletCode 240₹0.57/tablet · ₹5.68 for 10
- Chloramphenicol 0.5% w/v + Dexamethasone 0.1% w/v Eye/Ear DropsCode 1879₹2.81/ml · ₹14.06 for 5
- Chloramphenicol 1% w/w Eye OintmentCode 829₹3.19/gm · ₹15.94 for 5
- Chloramphenicol 250mg CapsuleCode 1559₹3.75/capsule · ₹37.50 for 10
- Chloramphenicol 500mg CapsuleCode 1560₹6.09/capsule · ₹60.94 for 10
- Chlordiazepoxide 10mg TabletCode 1281₹1.97/tablet · ₹19.69 for 10
- Chlordiazepoxide 10mg + Trifluoperazine 1mg TabletCode 830₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Chlordiazepoxide 25mg TabletCode 1921₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Chlordiazepoxide 5mg and Amitriptyline Hydrochloride 12.5mg TabletCode 1562₹0.84/tablet · ₹8.44 for 10
- Chlordiazepoxide 5mg and Clidinium Bromide 2.5mg TabletCode 477₹0.93/tablet · ₹9.28 for 10
- Chlorhexidine Gluconate 0.2% w/v Mouth WashCode 117₹0.24/ml · ₹23.72 for 100
- Chlorhexidine Gluconate 0.2% w/v + Sodium Fluoride 0.05% w/v + Zinc Chloride 0.09% w/v (Sugar Free) Mouth WashCode 2515₹0.25/ml · ₹37.50 for 150
- Chlorhexidine Gluconate 0.3%v/v and Cetrimide 0.6%w/v Antiseptic LiquidCode 658₹0.12/ml · ₹12.38 for 100
- Chlorhexidine Gluconate 1% w/w, Metronidazole 1% w/w and Lidocaine 2% w/w dental GelCode 2056₹1.25/gm · ₹18.75 for 15
- Chloroquine 250mg TabletCode 305₹0.50/tablet · ₹5.00 for 10
- Chloroxylenol 4.80% w/v, Terpineol 9% v/v, Absolute Alcohol 13.10% v/v LiquidCode 2516₹0.31/ml · ₹18.75 for 60
- Chlorpromazine 100mg TabletCode 1922₹0.62/tablet · ₹6.19 for 10
- Chlorpromazine 25mg TabletCode 1924₹0.34/tablet · ₹3.38 for 10
- Chlorpromazine 50mg TabletCode 1923₹0.52/tablet · ₹5.16 for 10
- Chlorthalidone 12.5mg TabletCode 832₹1.48/tablet · ₹14.75 for 10
- Chlorthalidone 6.25mg TabletCode 1283₹1.03/tablet · ₹10.32 for 10
- Chlorzoxazone 500mg + Diclofenac 50mg + Paracetamol (Acetaminophen) 325mg TabletCode 6₹2.58/tablet · ₹25.78 for 10
- Cholecalciferol (Vitamin D3) 400 IU per ml DropsCode 834₹1.25/ml · ₹18.75 for 15
- Cholecalciferol (Vitamin D3) 800 IU per ml DropsCode 833₹1.69/ml · ₹25.31 for 15
- Cholecalciferol 60000 IU per gm GranulesCode 585₹10.21/unit · ₹10.21 for 1
- Cholecalciferol Chewable 60000 IU TabletCode 1564₹4.26/tablet · ₹17.02 for 4
- Cholecalciferol Soft Gelatin 60000 IU CapsuleCode 2047₹5.16/capsule · ₹20.63 for 4
- Chromic Suture (3/8 Cir Rb 40mm, Length 76 cm) NeedleCode 8001₹42.19/unit · ₹42.19 for 1
- Chymotrypsin + Trypsin (1:6 ) 100K AU TabletCode 514₹2.58/tablet · ₹51.57 for 20
- Ciclopirox Olamine 1% w/v CreamCode 2404₹1.88/gm · ₹93.75 for 50
- Cilnidipine 10mg TabletCode 1565₹1.70/tablet · ₹17.02 for 10
- Cilnidipine 10mg + Olmesartan Medoxomil 20mg TabletCode 2368₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Cilnidipine 10mg + Olmesartan Medoxomil 40mg TabletCode 2369₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Cilnidipine 10mg + Telmisartan 40mg TabletCode 1284₹2.50/tablet · ₹24.96 for 10
- Cilnidipine 10mg and Chlorthalidone 12.5mg TabletCode 2091₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Cilnidipine 20mg TabletCode 837₹2.04/tablet · ₹20.42 for 10
- Cilnidipine 5mg TabletCode 1566₹1.13/tablet · ₹11.34 for 10
- Cilostazol 50mg TabletCode 838₹6.81/tablet · ₹68.07 for 10
- Cinitapride 1mg TabletCode 1285₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Cinnarizine 20mg + Dimenhydrinate 40mg TabletCode 1927₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Cinnarizine 20mg + Domperidone 15mg TabletCode 2094₹0.94/tablet · ₹9.38 for 10
- Cinnarizine 25mg TabletCode 1112₹0.79/tablet · ₹7.94 for 10
- Cinnarizine 75mg TabletCode 1568₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Ciprofloxacin 0.3% w/v Eye DropsCode 344₹1.31/ml · ₹6.56 for 5
- Ciprofloxacin 0.3% w/v + Dexamethasone 0.1% w/v Eye/Ear DropsCode 1569₹1.03/ml · ₹10.31 for 10
- Ciprofloxacin 200mg InjectionCode 165₹0.11/ml · ₹11.25 for 100
- Ciprofloxacin 250mg TabletCode 85₹1.03/tablet · ₹10.31 for 10
- Ciprofloxacin 250mg + Tinidazole 300mg TabletCode 83₹2.63/tablet · ₹26.25 for 10
- Ciprofloxacin 500mg TabletCode 86₹2.06/tablet · ₹20.63 for 10
- Ciprofloxacin 500mg + Tinidazole 600mg TabletCode 84₹3.66/tablet · ₹36.56 for 10
- Cisplatin 50mg InjectionCode 154₹160.88/vial · ₹160.88 for 1
- Cisplatin IP 10 mg per10ml InjectionCode 153₹32.81/vial · ₹32.81 for 1
- Citalopram 20mg TabletCode 1928₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Citicoline 250mg InjectionCode 1930₹18.75/ml · ₹37.50 for 2
- Citicoline 500mg TabletCode 840₹20.73/tablet · ₹207.28 for 10
- Citicoline 500mg + Piracetam 800mg TabletCode 1570₹20.63/tablet · ₹206.25 for 10
- Citric Acid 334mg + Potassium 1100mg SyrupCode 1857₹0.26/ml · ₹51.56 for 200
- Clarithromycin 250mg TabletCode 740₹7.69/tablet · ₹76.88 for 10
- Clarithromycin 500mg TabletCode 380₹16.88/tablet · ₹67.50 for 4
- Clidinium Bromide 2.5mg, Chlordiazepoxide 5mg and Dicyclomine Hydrochloride 10mg TabletCode 1571₹1.31/tablet · ₹13.13 for 10
- Clindamycin 1% w/w GelCode 2674₹1.50/gm · ₹30.00 for 20
- Clindamycin 1% w/w + Nicotinamide 4% w/w GelCode 1572₹1.25/gm · ₹18.75 for 15
- Clindamycin 100mg + Clotrimazole 100mg + Tinidazole 100mg Soft Gelatin (For Vaginal Use) CapsuleCode 2160₹9.38/capsule · ₹65.63 for 7
- Clindamycin 300mg CapsuleCode 377₹8.44/capsule · ₹84.38 for 10
- Clindamycin 300mg InjectionCode 403₹27.50/ml · ₹55.00 for 2
- Clobazam 10mg TabletCode 1574₹2.00/tablet · ₹30.00 for 15
- Clobazam 5mg TabletCode 1110₹1.55/tablet · ₹15.47 for 10
- Clobetasol 0.05% w/w CreamCode 118₹1.03/gm · ₹15.47 for 15
- Clobetasol 0.05% w/w + Gentamicin 0.1% w/w CreamCode 1575₹0.54/gm · ₹13.41 for 25
- Clobetasol 0.05% w/w + Gentamicin 0.1% w/w + Miconazole 2% w/w CreamCode 1580₹1.38/gm · ₹20.63 for 15
- Clobetasol 0.05% w/w + Miconazole 2% w/w CreamCode 1576₹1.75/gm · ₹26.25 for 15
- Clobetasol 0.05% w/w + Neomycin 0.5% w/w CreamCode 1577₹1.41/gm · ₹14.06 for 10
- Clobetasol 0.05% w/w + Salicylic Acid 3% w/w OintmentCode 1578₹1.55/gm · ₹30.94 for 20
- Clobetasol 0.05% w/w + Salicylic Acid 6% w/w OintmentCode 1579₹1.64/gm · ₹32.81 for 20
- Clobetasol Propionate 0.05%w/w, Neomycin 0.50%w/w, Miconazole 2%w/w and Chlorocresol 0.10%w/w CreamCode 634₹1.47/gm · ₹29.49 for 20
- Clomiphene 50mg TabletCode 337₹2.06/tablet · ₹20.63 for 10
- Clomipramine 10mg TabletCode 1932₹1.13/tablet · ₹11.25 for 10
- Clomipramine 25mg TabletCode 1933₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Clomipramine 50mg TabletCode 1934₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Clomipramine 75mg TabletCode 1123₹5.16/tablet · ₹51.56 for 10
- Clonazepam 0.5mg TabletCode 319₹0.57/tablet · ₹5.68 for 10
- Clonazepam 1mg TabletCode 844₹0.91/tablet · ₹9.08 for 10
- Clonazepam Mouth Dissolving 0.25 mg TabletCode 1931₹0.94/tablet · ₹9.38 for 10
- Clonidine 100mcg TabletCode 268₹1.05/tablet · ₹10.50 for 10
- Clopidogrel 150mg TabletCode 2406₹3.38/tablet · ₹33.75 for 10
- Clopidogrel 75mg TabletCode 269₹1.93/tablet · ₹19.28 for 10
- Clopidogrel 75mg and Aspirin 150mg CapsuleCode 1581₹3.88/capsule · ₹58.13 for 15
- Clopidogrel 75mg and Aspirin 75mg IP TabletCode 270₹2.17/tablet · ₹21.66 for 10
- Clotrimazole 1% PowderCode 752₹0.62/gm · ₹62.39 for 100
- Clotrimazole 1% w/v Mouth PaintCode 1583₹0.83/ml · ₹20.63 for 25
- Clotrimazole 1% w/v + Lignocaine Hydrochloride 2% w/v Ear DropsCode 2095₹1.41/ml · ₹14.06 for 10
- Clotrimazole 1% w/v + Selenium Sulfide 2.5% w/v SuspensionCode 1582₹1.50/ml · ₹112.50 for 75
- Clotrimazole 1% w/w CreamCode 87₹1.06/gm · ₹15.88 for 15
- Clotrimazole 1%w/v and Beclometasone Dipropionate 0.025%w/v LotionCode 1523₹0.94/ml · ₹28.13 for 30
- Clotrimazole Vaginal 2% w/w GelCode 2518₹1.41/gm · ₹42.19 for 30
- Clotrimazole Vaginal IP 100mg TabletCode 689₹1.55/tablet · ₹15.47 for 10
- Clozapine 100mg TabletCode 1937₹3.75/tablet · ₹37.50 for 10
- Clozapine 200mg TabletCode 2498₹7.50/tablet · ₹75.00 for 10
- Clozapine 25mg TabletCode 1935₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Clozapine 50mg TabletCode 1936₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Co-trimoxazole (Sulphamethoxazole 200mg and Trimethoprim 40mg per 5ml) IP Oral SuspensionCode 88₹0.19/ml · ₹9.45 for 50
- Co-trimoxazole (Sulphamethoxazole 200mg and Trimethoprim 40mg per 5ml) IP TabletCode 90₹0.21/tablet · ₹2.06 for 10
- Cod liver oil 300MG + Evening primrose oil 300MG + Omega-3 fatty acid 90MG + Vitamin E 10MG Soft Gelatin CapsuleCode 2096₹4.22/capsule · ₹42.19 for 10
- Coenzyme Q10 + L-Carnitine TabletCode 1584₹10.31/tablet · ₹103.13 for 10
- Coenzyme Q10 100mg, Lycopene 4000mcg, Selenium 70mcg and Omega-3 Fatty Acids (EPA 90mg and DHA 60mg) CapsuleCode 1544₹14.06/capsule · ₹140.63 for 10
- Colchicine 0.5mg TabletCode 2255₹0.94/tablet · ₹9.38 for 10
- Colistimethate Sodium for IP 1 Million IU InjectionCode 1585₹16.88/ml · ₹168.75 for 10
- Colistimethate Sodium for IP 4.5 Million IU InjectionCode 1586₹42.19/ml · ₹421.88 for 10
- Colistin Sulfate 12.5mg Oral SuspensionCode 1587₹0.91/ml · ₹27.19 for 30
- Combipack of Mifepristone Tablets IP 200mg (1 Tablet) & Misoprostol Tablets IP 200mcg (4 ) TabletCode 497₹69.38/tablet · ₹69.38 for 1
- Corrugated Drainage SheetCode 5067₹26.00/unit · ₹26.00 for 1
- Cotton (Non Sterile) 15 cm x 4 M BandageCode 5008₹28.13/unit · ₹28.13 for 1
- Cotton 10 cm x 4 M BandageCode 5007₹18.75/unit · ₹18.75 for 1
- Cotton 7.5 cm x 4 M BandageCode 5006₹14.06/unit · ₹14.06 for 1
- Crepe B. P.10 cm x 4 M BandageCode 5005₹33.75/unit · ₹33.75 for 1
- Crepe B.P. 15 cm x 4 M BandageCode 5004₹51.56/unit · ₹51.56 for 1
- Crepe B.P. 6 cm x 4 M BandageCode 5073₹22.50/unit · ₹22.50 for 1
- Cyclophosphamide 500mg InjectionCode 1183₹35.00/vial · ₹35.00 for 1
- Cyclosporin IP 50mg CapsuleCode 850₹24.00/capsule · ₹120.00 for 5
- Cyclosporine IP 100 mg CapsuleCode 1187₹46.00/capsule · ₹230.00 for 5
- Cyproheptadine 2mg SyrupCode 611₹0.14/ml · ₹28.13 for 200
- Cyproheptadine 4mg TabletCode 583₹0.41/tablet · ₹4.13 for 10
D
- Dabigatran Etexilate Mesilate 110 mg CapsuleCode 1590₹12.89/capsule · ₹128.91 for 10
- Dabigatran Etexilate Mesilate 150 mg CapsuleCode 1591₹16.50/capsule · ₹165.00 for 10
- Dabigatran Etexilate Mesilate 75 mg CapsuleCode 2098₹12.28/capsule · ₹122.81 for 10
- Dacarbazine 200mg InjectionCode 851₹176.25/vial · ₹176.25 for 1
- Daclatasvir 60mg TabletCode 2014₹34.25/tablet · ₹959.06 for 28
- Dapagliflozin 10mg TabletCode 1592₹3.30/tablet · ₹33.00 for 10
- Dapagliflozin 10mg + Metformin 1000mg TabletCode 2099₹5.16/tablet · ₹51.56 for 10
- Dapagliflozin 10mg + Metformin 500mg TabletCode 2100₹5.26/tablet · ₹52.59 for 10
- Dapagliflozin 10mg + Sitagliptin 100mg TabletCode 2273₹6.56/tablet · ₹65.63 for 10
- Dapagliflozin 10mg + Sitagliptin 50mg TabletCode 2521₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Dapagliflozin 10mg + Vildagliptin 100mg TabletCode 2409₹5.63/tablet · ₹56.25 for 10
- Dapagliflozin 10mg, Sitagliptin 100mg and Metformin Hydrochloride (Extended Release) 1000mg TabletCode 2522₹7.03/tablet · ₹70.31 for 10
- Dapagliflozin 10mg, Sitagliptin 100mg and Metformin Hydrochloride (Extended Release) 500mg TabletCode 2523₹6.75/tablet · ₹67.50 for 10
- Dapagliflozin 10mg, Vildagliptin 100mg (SR) and Metformin Hydrochloride 1000mg (SR) TabletCode 2677₹4.38/tablet · ₹65.63 for 15
- Dapagliflozin 10mg, Vildagliptin 100mg (SR) and Metformin Hydrochloride 500mg (SR) TabletCode 2678₹4.06/tablet · ₹60.94 for 15
- Dapagliflozin 5mg TabletCode 2101₹2.58/tablet · ₹25.78 for 10
- Dapagliflozin 5mg + Metformin 1000mg TabletCode 2524₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Dapagliflozin 5mg + Metformin 500mg TabletCode 2497₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Dapagliflozin 5mg + Sitagliptin 100mg TabletCode 2525₹4.69/tablet · ₹46.88 for 10
- Dapagliflozin 5mg + Sitagliptin 50mg TabletCode 2272₹3.75/tablet · ₹37.50 for 10
- Dapagliflozin 5mg + Vildagliptin 100mg TabletCode 2410₹4.69/tablet · ₹46.88 for 10
- Dapoxetine 30mg TabletCode 2301₹3.52/tablet · ₹14.06 for 4
- Darifenacin 7.5mg TabletCode 1858₹8.91/tablet · ₹89.06 for 10
- Dasatinib 20mg TabletCode 2411₹20.08/tablet · ₹1,204.69 for 60
- Dasatinib 50mg TabletCode 2302₹17.19/tablet · ₹1,031.25 for 60
- Dasatinib 70mg TabletCode 2413₹46.86/tablet · ₹2,811.56 for 60
- Daunorubicin 20mg InjectionCode 853₹204.00/vial · ₹204.00 for 1
- Deferasirox 180mg TabletCode 2526₹4.69/tablet · ₹46.88 for 10
- Deferasirox 250mg TabletCode 2527₹2.19/tablet · ₹65.63 for 30
- Deferasirox 360mg TabletCode 2528₹7.97/tablet · ₹79.69 for 10
- Deferasirox 400mg TabletCode 2529₹9.09/tablet · ₹90.94 for 10
- Deferasirox 500mg TabletCode 2530₹3.75/tablet · ₹112.50 for 30
- Deferiprone 250mg CapsuleCode 2531₹2.74/capsule · ₹137.16 for 50
- Deferiprone 500mg CapsuleCode 2532₹5.16/capsule · ₹257.81 for 50
- Deflazacort 30mg + Tamsulosin 0.4mg TabletCode 2303₹18.75/tablet · ₹187.50 for 10
- Deflazacort 6mg Oral SuspensionCode 2533₹0.94/ml · ₹28.13 for 30
- Deflazacort 6mg TabletCode 502₹2.46/tablet · ₹14.75 for 6
- Dehydroepiandrosterone 25mg CapsuleCode 734₹6.56/capsule · ₹65.63 for 10
- Dengue Test KitCode 5078₹42.19/unit · ₹42.19 for 1
- Denosumab (r-DNA origin) 60mg/ml in Pre-filled SyringeCode 2534₹4,875.00/ml · ₹4,875.00 for 1
- Desloratadine 10mg TabletCode 2679₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Desloratadine 5mg TabletCode 2102₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Desloratadine 5mg + Montelukast 10mg TabletCode 1593₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Desvenlafaxine 100mg TabletCode 2307₹4.22/tablet · ₹42.19 for 10
- Desvenlafaxine 50mg TabletCode 2306₹2.58/tablet · ₹25.78 for 10
- Desvenlafaxine Extended Release 100mg and Clonazepam 0.5mg TabletCode 2305₹5.63/tablet · ₹56.25 for 10
- Desvenlafaxine Extended Release 50mg and Clonazepam 0.5mg TabletCode 2304₹3.09/tablet · ₹30.94 for 10
- Dexamethasone 0.5mg TabletCode 333₹0.19/tablet · ₹1.88 for 10
- Dexamethasone 4mg InjectionCode 334₹2.82/ml · ₹5.63 for 2
- Dexlansoprazole MR 60mg CapsuleCode 2308₹9.38/capsule · ₹93.75 for 10
- Dextromethorphan 13.5mg SyrupCode 860₹0.43/ml · ₹21.56 for 50
- Dextrose 10% w/v InjectionCode 726₹0.03/ml · ₹15.47 for 500
- Dextrose 25% w/v InjectionCode 864₹0.11/ml · ₹11.25 for 100
- Dextrose 5% w/v + Sodium Chloride 0.9% w/v InjectionCode 728₹0.04/ml · ₹18.75 for 500
- Dextrose Intravenouse IP 5% w/v InfusionCode 725₹0.04/ml · ₹18.75 for 500
- Dextrose Monohydrate PowderCode 594₹0.29/gm · ₹21.56 for 75
- Diabetes Care Protein PowderCode 2240₹0.94/gm · ₹375.00 for 400
- Diacerein 50mg CapsuleCode 865₹4.22/capsule · ₹42.19 for 10
- Diacerein 50mg + Glucosamine 750mg TabletCode 1135₹4.69/tablet · ₹46.88 for 10
- Diastase and Pepsin Enzyme DropsCode 656₹1.13/ml · ₹16.88 for 15
- Diazepam 10mg TabletCode 1939₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Diazepam 2mg TabletCode 1938₹0.66/tablet · ₹6.56 for 10
- Diazepam 5mg InjectionCode 866₹3.75/ml · ₹7.50 for 2
- Diazepam 5mg TabletCode 320₹0.56/tablet · ₹5.63 for 10
- Diclofenac 1.16% w/w GelCode 7₹0.83/gm · ₹12.38 for 15
- Diclofenac 1.16%w/w, Linceed Oil 3%w/w, Methyl Salicylate 10%w/w and Menthol 5%w/w GelCode 525₹0.83/gm · ₹24.75 for 30
- Diclofenac 100mg TabletCode 9₹1.25/tablet · ₹12.47 for 10
- Diclofenac 25mg InjectionCode 10₹1.25/ml · ₹3.75 for 3
- Diclofenac 50mg TabletCode 11₹0.57/tablet · ₹5.68 for 10
- Diclofenac 50mg + Metaxalone 400mg TabletCode 1596₹4.69/tablet · ₹46.88 for 10
- Diclofenac 50mg + Paracetamol (Acetaminophen) 325mg TabletCode 21₹1.02/tablet · ₹10.21 for 10
- Diclofenac 50mg + Paracetamol (Acetaminophen) 325mg + Serratiopeptidase 10mg TabletCode 613₹2.04/tablet · ₹20.42 for 10
- Diclofenac 50mg + Serratiopeptidase 10mg TabletCode 8₹1.59/tablet · ₹15.88 for 10
- Diclofenac 50mg + Thiocolchicoside 4mg TabletCode 2538₹4.85/tablet · ₹48.47 for 10
- Diclofenac 50mg + Thiocolchicoside 8mg TabletCode 2539₹5.63/tablet · ₹56.25 for 10
- Diclofenac 75mg TabletCode 1597₹0.94/tablet · ₹9.38 for 10
- Diclofenac Diethylamine 1.16% w/w, Sesame Oil 2.50% w/w, Linseed Oil 0.50% w/w, Methylsalicylate 10% w/w and Menthol 5% w/w GelCode 2414₹2.34/gm · ₹70.31 for 30
- Diclofenac Diethylamine 1.16% w/w, Thiocholchicoside 0.125% w/w, Linseed Oil 3% w/w, Methylsalicylate 10% w/w and Menthol 5% w/w GelCode 1594₹1.72/gm · ₹51.57 for 30
- Diclofenac Dithylamine 1.16%w/w, Linseed Oil 3%w/w, Methyl Salicylate 10%w/w and Menthol 5%w/w SprayCode 648₹1.62/gm · ₹56.72 for 35
- Diclofenac Sodium 2% w/v, Methyl Salicylate 10% w/v, Menthol 5%, Absolute alcohol 10% v/v SprayCode 2537₹2.00/ml · ₹100.00 for 50
- Dicyclomine 10mg InjectionCode 868₹1.88/ml · ₹3.75 for 2
- Dicyclomine 10mg TabletCode 183₹0.09/tablet · ₹0.94 for 10
- Dicyclomine 10mg + Mefenamic Acid 250mg TabletCode 467₹1.36/tablet · ₹13.62 for 10
- Dicyclomine Hydrochloride 10mg + Simethicone 40mg Oral DropsCode 649₹1.03/ml · ₹10.31 for 10
- Dicyclomine Hydrochloride 10mg and Activated Dimethicone 40mg per 5 ml SuspensionCode 487₹0.53/ml · ₹15.94 for 30
- Diethylcarbamazine 100mg TabletCode 1154₹0.57/tablet · ₹17.00 for 30
- Diethylcarbamazine 150mg TabletCode 2161₹1.00/tablet · ₹10.00 for 10
- Diethylcarbamazine 50mg TabletCode 386₹0.30/tablet · ₹9.00 for 30
- Digoxin 0.25mg TabletCode 428₹0.84/tablet · ₹8.44 for 10
- Diltiazem 120mg CapsuleCode 1599₹3.28/capsule · ₹32.81 for 10
- Diltiazem 30mg TabletCode 271₹1.13/tablet · ₹11.34 for 10
- Diltiazem 60mg TabletCode 272₹1.59/tablet · ₹15.94 for 10
- Diltiazem 90mg TabletCode 425₹3.74/tablet · ₹37.43 for 10
- Dinoprostone Gel 0.5 mg (Pre-filled ) SyringeCode 2000₹37.81/gm · ₹113.44 for 3
- Diphenhydramine 13-15mg, Ammonium Chloride 135-150mg, Sodium Citrate 57-85mg, Menthol 0.9-2.6mg Cough SyrupCode 1254₹0.19/ml · ₹18.57 for 100
- Diphenoxylate Hydrochloride 2.5mg and Atropine sulphate 0.025mg TabletCode 1601₹0.56/tablet · ₹5.63 for 10
- Disodium Hydrogen Citrate (Alkalyser) 1.4 gm per 5 ml SyrupCode 311₹0.23/ml · ₹22.69 for 100
- Disodium Hydrogen Citrate 1.37gm per 5ml SyrupCode 1859₹0.42/ml · ₹42.19 for 100
- Disodium Hydrogen Citrate 1.53gm per 5ml SyrupCode 1856₹0.28/ml · ₹28.13 for 100
- Disulfiram 500mg TabletCode 601₹1.64/tablet · ₹6.56 for 4
- Divalproex 250mg TabletCode 2104₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Divalproex 500mg TabletCode 2049₹6.09/tablet · ₹60.94 for 10
- Divalproex 500mg TabletCode 1602₹3.61/tablet · ₹36.09 for 10
- Dobutamine 250mg InjectionCode 273₹35.63/vial · ₹35.63 for 1
- Docetaxel 120mg InjectionCode 1212₹2,531.25/vial · ₹2,531.25 for 1
- Docetaxel 80mg InjectionCode 1211₹1,687.50/vial · ₹1,687.50 for 1
- Dolutegravir (50Mg) + Lamivudine (300Mg) + Tenofovir Disoproxil Fumarate (300Mg) TabletCode 2874₹21.67/tablet · ₹650.00 for 30
- Dolutegravir 50mg TabletCode 2415₹6.25/tablet · ₹187.50 for 30
- Domperidone 10mg TabletCode 186₹0.45/tablet · ₹4.54 for 10
- Domperidone 5mg SuspensionCode 187₹0.41/ml · ₹12.19 for 30
- Donepezil 10mg Oral Disintegrating StripCode 2682₹8.25/unit · ₹82.50 for 10
- Donepezil 10mg TabletCode 875₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Donepezil 5mg Oral Disintegrating StripCode 2683₹5.72/unit · ₹57.19 for 10
- Donepezil 5mg TabletCode 1298₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Donepezil 5mg + Memantine 10mg TabletCode 2311₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Donepezil 5mg + Memantine 5mg TabletCode 2310₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Dopamine 200mg InjectionCode 274₹3.00/ml · ₹15.00 for 5
- Dorzolamide 2% w/v Eye DropsCode 1604₹20.63/ml · ₹103.13 for 5
- Dorzolamide 2% w/v + Timolol 0.5% w/v Eye DropsCode 1603₹30.00/ml · ₹150.00 for 5
- Dosulepin 25mg TabletCode 1605₹1.65/tablet · ₹16.50 for 10
- Dosulepin 50mg TabletCode 2105₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Dosulepine (or Dothiepin) IP 75mg TabletCode 1606₹6.75/tablet · ₹67.50 for 10
- Doxepin 10mg CapsuleCode 1940₹1.41/capsule · ₹14.06 for 10
- Doxepin 25mg CapsuleCode 1941₹3.75/capsule · ₹37.50 for 10
- Doxepin 75mg CapsuleCode 1942₹5.63/capsule · ₹56.25 for 10
- Doxofylline 400mg TabletCode 555₹1.75/tablet · ₹17.53 for 10
- Doxofylline 400mg + Montelukast 10mg TabletCode 2106₹6.09/tablet · ₹60.94 for 10
- Doxorubicin IP 50mg (2mg per ml) InjectionCode 156₹281.25/vial · ₹281.25 for 1
- Doxycycline 100mg CapsuleCode 92₹1.59/capsule · ₹15.88 for 10
- Doxylamine Succinate 10mg + Pyridoxine Hydrochloride 10mg TabletCode 474₹0.72/tablet · ₹21.56 for 30
- Doxylamine Succinate 20mg + Pyridoxine Hydrochloride 20mg TabletCode 1157₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Dried Aluminium Hydroxide 250mg, Magnesium Hydroxide 250mg and Activated Dimethicone 50mg SuspensionCode 198₹0.19/ml · ₹33.00 for 170
- Dried Aluminium Hydroxide 250mg, Magnesium Hydroxide 250mg and Activated Dimethicone 50mg TabletCode 188₹0.62/tablet · ₹6.19 for 10
- Drotaverine 40mg InjectionCode 2540₹4.69/ml · ₹9.38 for 2
- Drotaverine 40mg TabletCode 879₹0.75/tablet · ₹7.50 for 10
- Drotaverine 80mg TabletCode 1607₹1.38/tablet · ₹20.63 for 15
- Drotaverine 80mg + Mefenamic Acid 250mg TabletCode 878₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Drotaverine 80mg and Aceclofenac 100mg TabletCode 1301₹3.09/tablet · ₹30.94 for 10
- Duloxetine 20mg TabletCode 1302₹2.78/tablet · ₹27.84 for 10
- Duloxetine 30mg TabletCode 1943₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Dutasteride 0.5mg CapsuleCode 1860₹4.69/capsule · ₹46.88 for 10
- Dydrogesterone 10mg TabletCode 496₹32.81/tablet · ₹328.13 for 10
E
- Ebastine 10mg TabletCode 881₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Eberconazole 1% w/w CreamCode 2162₹4.47/gm · ₹134.06 for 30
- Efavirenz 600mg TabletCode 882₹17.00/tablet · ₹510.00 for 30
- Efavirenz 600mg + Emtricitabine 200mg + Tenofovir disoproxil fumarate 300mg TabletCode 1608₹34.38/tablet · ₹1,031.25 for 30
- Efonidipine Hydrochloride Ethanolate 40mg TabletCode 2545₹7.03/tablet · ₹70.31 for 10
- Eicosapentaenoic Acid 180mg and Docosahexaenoic Acid 120mg Soft Gelatin CapsuleCode 1959₹3.75/capsule · ₹112.50 for 30
- Elastic gauze 10cm BandageCode 8161₹178.13/unit · ₹178.13 for 1
- Elastic gauze 7.5cm BandageCode 8162₹140.63/unit · ₹140.63 for 1
- Eltrombopag 25mg TabletCode 2416₹42.72/tablet · ₹299.06 for 7
- Eltrombopag 50mg TabletCode 2417₹66.29/tablet · ₹464.06 for 7
- Empagliflozin 10mg TabletCode 1609₹3.75/tablet · ₹37.50 for 10
- Empagliflozin 25mg TabletCode 1610₹6.19/tablet · ₹61.88 for 10
- Emtricitabine 200mg + Tenofovir disoproxil fumarate 300mg TabletCode 1611₹32.81/tablet · ₹984.38 for 30
- Enalapril 10mg + Hydrochlorothiazide 25mg TabletCode 444₹1.88/tablet · ₹56.25 for 30
- Enalapril 2.5mg TabletCode 2163₹0.66/tablet · ₹6.56 for 10
- Enalapril 5mg TabletCode 275₹0.57/tablet · ₹5.68 for 10
- Endotracheal Cuffed + Size 4 TubeCode 5053₹75.00/unit · ₹75.00 for 1
- Endotracheal Cuffed + Size 4.5 TubeCode 5054₹70.31/unit · ₹70.31 for 1
- Endotracheal Cuffed + Size 5 TubeCode 5055₹65.63/unit · ₹65.63 for 1
- Endotracheal Cuffed + Size 6 TubeCode 5056₹65.63/unit · ₹65.63 for 1
- Endotracheal Cuffed + Size 6.5 TubeCode 5057₹65.63/unit · ₹65.63 for 1
- Endotracheal Cuffed + Size 7 TubeCode 5058₹65.63/unit · ₹65.63 for 1
- Endotracheal Cuffed + Size 7.5 TubeCode 5059₹65.63/unit · ₹65.63 for 1
- Endotracheal Cuffed + Size 8 TubeCode 5060₹65.63/unit · ₹65.63 for 1
- Endotracheal Cuffed + Size 8.5 TubeCode 5061₹65.63/unit · ₹65.63 for 1
- Endotracheal Cuffed + Size 9 TubeCode 5062₹65.63/unit · ₹65.63 for 1
- Endotracheal Plain, Size 2.5, Sterile, Single use TubeCode 5046₹32.81/unit · ₹32.81 for 1
- Endotracheal Plain, Size 3, Sterile, Single use TubeCode 5047₹32.81/unit · ₹32.81 for 1
- Endotracheal Plain, Size 3.5, Sterile, Single use TubeCode 5048₹32.81/unit · ₹32.81 for 1
- Endotracheal Plain, Size 4, Sterile, Single use TubeCode 5049₹32.81/unit · ₹32.81 for 1
- Endotracheal Plain, Size 4.5, Sterile, Single use TubeCode 5050₹32.81/unit · ₹32.81 for 1
- Endotracheal Plain, Size 5, Sterile, Single use TubeCode 5051₹32.81/unit · ₹32.81 for 1
- Endotracheal Plain, Size 8.5, Sterile, Single use TubeCode 5052₹37.50/unit · ₹37.50 for 1
- Enoxaparin IP 40 mg per 0.4 ml InjectionCode 276₹467.50/ml · ₹187.00 for 0.4
- Enoxaparin IP 60 mg per 0.6 ml InjectionCode 277₹363.00/ml · ₹217.80 for 0.6
- Entecavir 0.5mg TabletCode 1612₹9.38/tablet · ₹93.75 for 10
- Enzalutamide 40mg TabletCode 2806₹85.71/tablet · ₹2,400.00 for 28
- Enzyme mixed fruit flavour SyrupCode 1449₹0.25/ml · ₹50.57 for 200
- Epalrestat 150mg TabletCode 1880₹7.97/tablet · ₹79.69 for 10
- Eplerenone 25mg TabletCode 1613₹12.19/tablet · ₹121.88 for 10
- Eplerenone 50mg TabletCode 2548₹23.44/tablet · ₹234.38 for 10
- Erlotinib 150mg TabletCode 1213₹65.63/tablet · ₹656.25 for 10
- Erythromycin 250mg TabletCode 93₹1.96/tablet · ₹19.59 for 10
- Erythromycin 500mg TabletCode 1615₹5.34/tablet · ₹53.44 for 10
- Erythropoietin IP 2000 IU InjectionCode 1038₹215.63/vial · ₹215.63 for 1
- Erythropoietin IP 4000 IU InjectionCode 1037₹278.44/vial · ₹278.44 for 1
- Escitalopram Oxalate 10mg TabletCode 321₹1.03/tablet · ₹10.32 for 10
- Escitalopram Oxalate 20mg TabletCode 322₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Escitalopram Oxalate 5mg TabletCode 1944₹0.75/tablet · ₹7.50 for 10
- Escitalopram Oxalate 5mg and Clonazepam 0.5mg IP TabletCode 1306₹1.48/tablet · ₹14.75 for 10
- Escitalopram Oxelate 10mg and Clonazepam 0.5mg IP TabletCode 718₹1.55/tablet · ₹15.47 for 10
- Esomeprazole 40mg TabletCode 484₹2.16/tablet · ₹21.55 for 10
- Esomeprazole 40mg (Enteric-Coated) and Domperidone 30mg (Sustained Release) CapsuleCode 472₹2.27/capsule · ₹22.69 for 10
- Esomeprazole 40mg + Levosulpiride 75mg CapsuleCode 480₹6.81/capsule · ₹68.07 for 10
- Esomeprazole Gastro-Resistance IP 20mg TabletCode 2037₹0.94/tablet · ₹9.38 for 10
- Esomeprazole Magnessium 40mg (Enteric Coated ) and Itopride Hydrochloride 150mg (Sustained Release) . CapsuleCode 2164₹4.69/capsule · ₹46.88 for 10
- Estradiol 2mg TabletCode 2147₹3.68/tablet · ₹103.13 for 28
- Etamsylate 250 mg TabletCode 632₹0.84/tablet · ₹8.44 for 10
- Etamsylate 500 mg TabletCode 631₹1.22/tablet · ₹12.19 for 10
- Ethinylestradiol 0.035 Mg And Cyproterone 2 Mg TabletCode 2002₹4.29/tablet · ₹90.00 for 21
- Ethinylestradiol 0.03mg + Levonorgestrel 0.15mg IP TabletCode 1308₹1.67/tablet · ₹35.00 for 21
- Ethinylestradiol 0.03mg and Desogestrel 0.15mg TabletCode 1307₹4.29/tablet · ₹90.00 for 21
- Ethinylestradiol 0.05mg + Levonorgestrel 0.25mg IP TabletCode 885₹1.43/tablet · ₹30.00 for 21
- Etizolam 0.25mg TabletCode 1945₹0.66/tablet · ₹6.56 for 10
- Etizolam 0.5mg TabletCode 764₹1.02/tablet · ₹10.21 for 10
- Etizolam 0.5mg + Propranolol 20mg TabletCode 2107₹2.06/tablet · ₹20.63 for 10
- Etizolam 0.5mg + Propranolol 40mg TabletCode 2313₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Etizolam 0.5mg and Escitalopram Oxalate 10mg TabletCode 2549₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Etizolam 0.5mg and Escitalopram Oxalate 5mg TabletCode 2550₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Etodolac 300mg TabletCode 717₹3.51/tablet · ₹35.06 for 10
- Etophyllin 77mg + Theophylline 23mg TabletCode 245₹0.52/tablet · ₹5.16 for 10
- Etophyllin 84.7mg + Theophylline 25.3mg per ml InjectionCode 1848₹1.88/ml · ₹3.75 for 2
- Etophylline 115mg + Theophylline 35mg Prolonged Release IP TabletCode 627₹0.75/tablet · ₹7.50 for 10
- Etophylline 231mg + Theophylline 69mg Prolonged Release IP TabletCode 628₹1.48/tablet · ₹14.75 for 10
- Etoposide 100mg InjectionCode 158₹92.77/vial · ₹92.77 for 1
- Etoposide 50mg CapsuleCode 2026₹25.31/capsule · ₹202.50 for 8
- Etoricoxib 120mg TabletCode 12₹3.56/tablet · ₹35.63 for 10
- Etoricoxib 60mg + Paracetamol (Acetaminophen) 325mg TabletCode 1617₹2.53/tablet · ₹25.31 for 10
- Etoricoxib 60mg + Pregabalin 75mg TabletCode 2552₹3.75/tablet · ₹37.50 for 10
- Etoricoxib 60mg + Thiocolchicoside 4mg TabletCode 1618₹5.63/tablet · ₹56.25 for 10
- Etoricoxib 90mg TabletCode 13₹3.20/tablet · ₹31.97 for 10
- Everolimus 0.25mg TabletCode 2684₹25.00/tablet · ₹250.00 for 10
- Everolimus 0.5mg TabletCode 2685₹45.00/tablet · ₹450.00 for 10
- Everolimus 10mg TabletCode 2687₹700.00/tablet · ₹7,000.00 for 10
- Everolimus 5mg TabletCode 2686₹360.00/tablet · ₹3,600.00 for 10
- Ezetimibe 10mg TabletCode 2418₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
F
- Famotidine 20mg TabletCode 191₹0.20/tablet · ₹2.81 for 14
- Famotidine 40mg TabletCode 192₹0.36/tablet · ₹4.99 for 14
- Faropenem (200mg) + Clavulanic Acid (125mg) TabletCode 2420₹56.25/tablet · ₹337.50 for 6
- Faropenem 200mg TabletCode 1310₹46.88/tablet · ₹281.25 for 6
- Febuxostat 40mg TabletCode 888₹2.06/tablet · ₹20.63 for 10
- Febuxostat 80mg TabletCode 889₹3.51/tablet · ₹35.07 for 10
- Fenofibrate 145mg TabletCode 1311₹2.06/tablet · ₹20.63 for 10
- Fenofibrate 160mg TabletCode 442₹2.78/tablet · ₹27.84 for 10
- Fenofibrate 200mg CapsuleCode 2168₹2.34/capsule · ₹23.44 for 10
- Feracrylum /Gargle 1% w/v (Mint Flavour) Mouth WashCode 2688₹1.97/ml · ₹98.44 for 50
- Feracrylum 1% w/w GelCode 2553₹6.25/gm · ₹93.75 for 15
- Feracrylum 3% w/w, Centbucridine 0.5% w/w GelCode 2554₹2.24/gm · ₹44.77 for 20
- Feracrylum Sterile Antiseptic 1% w/v SolutionCode 2689₹1.41/ml · ₹140.63 for 100
- Ferric Carboxymaltose 50mg/ml InjectionCode 2555₹42.19/ml · ₹421.88 for 10
- Ferrous Ascorbate 100mg + Folic Acid 1.5mg TabletCode 498₹2.38/tablet · ₹23.83 for 10
- Ferrous Ascorbate 100mg + Folic Acid 1.5mg + Zinc Sulphate 22.5mg TabletCode 1622₹3.40/tablet · ₹34.03 for 10
- Ferrous Asparto Glycinate 100 mg + L-Methylfolate Calcium 300mcg + Methylcobalamin 500mcg TabletCode 2045₹3.75/tablet · ₹37.50 for 10
- Fexofenadine 120mg TabletCode 246₹2.48/tablet · ₹24.75 for 10
- Fexofenadine 180mg TabletCode 247₹3.51/tablet · ₹35.06 for 10
- Fexofenadine Hydrochloride (30mg/5ml) SuspensionCode 1623₹0.28/ml · ₹28.13 for 100
- Finasteride 1mg TabletCode 1861₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Finasteride 5mg TabletCode 680₹4.13/tablet · ₹41.25 for 10
- Flavoxate 200mg TabletCode 1312₹3.75/tablet · ₹56.25 for 15
- Fluconazole 150mg TabletCode 1246₹5.68/tablet · ₹5.68 for 1
- Fluconazole 200mg TabletCode 2772₹5.63/tablet · ₹22.50 for 4
- Fluconazole 400mg TabletCode 2773₹9.38/tablet · ₹9.38 for 1
- Fluconazole 50mg TabletCode 2771₹1.88/tablet · ₹7.50 for 4
- Flunarizine 10mg TabletCode 323₹0.75/tablet · ₹7.50 for 10
- Flunarizine 5mg TabletCode 324₹0.72/tablet · ₹7.22 for 10
- Fluoxetine 20mg CapsuleCode 325₹0.91/capsule · ₹9.08 for 10
- Flupentixol 0.5 mg TabletCode 677₹1.03/tablet · ₹10.31 for 10
- Flupentixol 0.5mg + Melitracen 10mg TabletCode 1624₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Flupentixole 0.5mg + Nortriptyline 10mg TabletCode 2316₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Flupirtine 100mg CapsuleCode 2169₹3.28/capsule · ₹32.81 for 10
- Flurbiprofen 0.03% w/v 5ml Eye DropsCode 2314₹2.81/ml · ₹14.06 for 5
- Fluromethalone 0.1% w/v 5ml Eye DropsCode 2317₹5.63/ml · ₹28.13 for 5
- Fluticasone 250mcg + Salmeterol 50mcg RotacapCode 532₹3.75/unit · ₹112.50 for 30
- Fluticasone Furoate 27.5mcg Nasal SprayCode 1315₹1.08/dose · ₹129.38 for 120
- Fluticasone Propionate 0.5mg RespuleCode 544₹7.97/ml · ₹15.94 for 2
- Fluticasone Propionate 250mcg + Formoterol 6mcg InhalerCode 897₹2.27/dose · ₹271.88 for 120
- Fluticasone Propionate 250mcg + Formoterol 6mcg Powder for InhalationCode 1633₹3.44/unit · ₹103.13 for 30
- Fluticasone Propionate IP 0.05% CreamCode 1625₹1.88/gm · ₹18.75 for 10
- Fluticasone Propionate IP 50 mcg Nasal SprayCode 560₹0.75/dose · ₹75.00 for 100
- Fluvoxamine 100mg TabletCode 1124₹6.94/tablet · ₹69.38 for 10
- Folic Acid 15mg, Cyanocobalamine 500mcg and Nicotinamide 200mg InjectionCode 593₹3.75/ml · ₹37.50 for 10
- Folic Acid IP 5 mg TabletCode 224₹0.30/tablet · ₹4.54 for 15
- Formoterol 6mcg and Budesonide 200mcg InhalerCode 1626₹1.29/dose · ₹154.69 for 120
- Formoterol 6mcg and Budesonide 200mcg RotacapCode 530₹2.66/unit · ₹79.69 for 30
- Formoterol Fumarate 12mcg and Budesonide 400mcg IP Powder for InhalationCode 1628₹3.13/unit · ₹93.75 for 30
- Formoterol Fumarate 20mcg and Budesonide 0.5mg Respirator SuspensionCode 1631₹7.74/ml · ₹15.47 for 2
- Formoterol Fumarate 20mcg and Budesonide 1mg Respirator SuspensionCode 1632₹9.38/ml · ₹18.75 for 2
- Formoterol Fumarate 6mcg and Budesonide 400mcg InhalerCode 1627₹1.50/dose · ₹180.47 for 120
- Formoterol Fumarate 6mcg and Budesonide 400mcg Powder for InhalationCode 1630₹2.66/unit · ₹79.69 for 30
- Frusemide 20mg and Spironolactone 50mg TabletCode 899₹2.89/tablet · ₹28.88 for 10
- Frusemide IP 10 mg per ml InjectionCode 278₹1.41/ml · ₹2.81 for 2
- Frusemide IP 40 mg TabletCode 279₹0.49/tablet · ₹4.94 for 10
- Fungal Diastase with Carminatives SyrupCode 1636₹0.21/ml · ₹42.19 for 200
- Furazolidone 100mg TabletCode 193₹0.09/tablet · ₹0.94 for 10
- Fusidic Acid 2% w/w CreamCode 120₹4.69/gm · ₹23.44 for 5
- Fusidic Acid 2% w/w + Hydrocortisone 1% w/w CreamCode 2421₹5.31/gm · ₹79.69 for 15
- Fusidic Acid 2% w/w and Betamethasone Valerate 0.1% w/w CreamCode 1638₹2.25/gm · ₹33.75 for 15
G
- Gabapentin 100 mg + Nortryptyline 10 mg TabletCode 1639₹1.56/tablet · ₹23.44 for 15
- Gabapentin 100mg TabletCode 1319₹1.59/tablet · ₹15.88 for 10
- Gabapentin 100mg and Methylcobalamin 500mcg TabletCode 900₹3.74/tablet · ₹37.43 for 10
- Gabapentin 200mg + Nortriptyline 10mg TabletCode 2561₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Gabapentin 300mg CapsuleCode 901₹2.84/capsule · ₹28.36 for 10
- Gabapentin 300mg and Amitriptyline 10mg TabletCode 1228₹5.16/tablet · ₹51.56 for 10
- Gabapentin 300mg and Methylcobalamin 500mcg TabletCode 1640₹4.13/tablet · ₹41.25 for 10
- Gabapentin 400mg + Nortriptyline 10mg TabletCode 1111₹5.67/tablet · ₹56.72 for 10
- Gabapentin 6% w/w, Lignocaine 5% w/w and Baclofen 2% w/w GelCode 2562₹2.03/gm · ₹60.94 for 30
- Gama Benzene Hexachloride 1%w/v and Cetrimide 0.1%w/v LotionCode 661₹0.52/ml · ₹51.56 for 100
- Gatifloxacin 0.3% w/v + Prednisolone 1% w/v Eye DropsCode 1882₹2.34/ml · ₹23.44 for 10
- Gatifloxacin 0.3% w/v and Dexamethasone 0.1% w/v Eye DropsCode 1881₹3.75/ml · ₹18.75 for 5
- Gefitinib 250mg TabletCode 1214₹41.25/tablet · ₹412.50 for 10
- Gemcitabine 1000mg InjectionCode 159₹783.75/vial · ₹783.75 for 1
- Gemcitabine 200mg InjectionCode 160₹225.00/vial · ₹225.00 for 1
- Gentamicin 0.3% w/v Eye DropsCode 345₹0.56/ml · ₹5.63 for 10
- Gentamicin 80mg InjectionCode 94₹2.55/ml · ₹5.09 for 2
- Ginseng, Multivitamins and multiminerals CapsuleCode 580₹3.40/capsule · ₹34.03 for 10
- Glibenclamide 2.5mg TabletCode 133₹0.29/tablet · ₹2.89 for 10
- Glibenclamide 5mg TabletCode 134₹0.57/tablet · ₹5.68 for 10
- Glibenclamide 5mg + Metformin 500mg TabletCode 713₹1.24/tablet · ₹12.38 for 10
- Glibenclamide 5mg + Metformin 500mg + Pioglitazone 15mg TabletCode 1644₹2.58/tablet · ₹25.78 for 10
- Gliclazide 40mg TabletCode 135₹1.59/tablet · ₹15.88 for 10
- Gliclazide 60mg TabletCode 368₹4.54/tablet · ₹45.38 for 10
- Gliclazide 60mg + Metformin 1000mg TabletCode 2676₹6.84/tablet · ₹68.44 for 10
- Gliclazide 60mg + Metformin 500mg TabletCode 1645₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Gliclazide 80mg TabletCode 136₹2.48/tablet · ₹24.75 for 10
- Gliclazide 80mg + Metformin 500mg TabletCode 1240₹2.95/tablet · ₹29.49 for 10
- Glimepiride 0.5mg TabletCode 2170₹0.33/tablet · ₹3.28 for 10
- Glimepiride 1mg TabletCode 137₹0.45/tablet · ₹4.54 for 10
- Glimepiride 2mg TabletCode 138₹0.57/tablet · ₹5.68 for 10
- Glimepiride 2mg + Metformin 500mg TabletCode 34₹1.82/tablet · ₹27.23 for 15
- Glimepiride 3mg TabletCode 747₹0.68/tablet · ₹6.81 for 10
- Glimepiride 4mg TabletCode 748₹0.83/tablet · ₹8.25 for 10
- Glipizide 5mg TabletCode 141₹0.47/tablet · ₹4.74 for 10
- Glipizide 5mg + Metformin 500mg TabletCode 366₹0.93/tablet · ₹9.28 for 10
- Glucosamine 500mg TabletCode 2109₹2.50/tablet · ₹75.00 for 30
- Glucosamine 500mg and Diacerein 50mg TabletCode 671₹5.16/tablet · ₹51.56 for 10
- Glucosamine 750mg and Chondroitin 100mg TabletCode 1650₹17.34/tablet · ₹173.44 for 10
- Glucosamine 750mg, Diacerein 50mg and Methylsulfonylmethane 250mg TabletCode 670₹5.11/tablet · ₹51.05 for 10
- Glucosamine Sulphate 500mg and Chondroitin 400mg TabletCode 835₹7.97/tablet · ₹79.69 for 10
- Glyceryl Trinitrate Controlled Release Tablets 2.6mg (Nitroglycerin Controlled Release ) TabletCode 906₹1.72/tablet · ₹51.57 for 30
- Glycopyrrolate 0.2mg InjectionCode 1191₹6.56/ml · ₹6.56 for 1
- Glycopyrrolate 1mg TabletCode 2816₹5.29/tablet · ₹52.89 for 10
- Glycopyrrolate 2mg TabletCode 2817₹10.00/tablet · ₹100.00 for 10
- Griseofulvin 250mg TabletCode 392₹1.50/tablet · ₹15.00 for 10
- Guaifenesin 100mg, Terbutaline 1.25 mg and Ambroxol 15mg per 5ml (Suger free) SyrupCode 2217₹0.28/ml · ₹28.13 for 100
- Guaifenesin 50mg, Terbutaline 1.25 mg and Ambroxol 30 mg per 5ml (Suger free) SyrupCode 2216₹0.28/ml · ₹28.13 for 100
H
- Haematinic of Iron 32mg,Folic Acid 0.5mg and Vitamin B12 7.5mcg SyrupCode 1248₹0.22/ml · ₹43.32 for 200
- Halobetasol 0.05% w/w OintmentCode 2055₹1.88/gm · ₹28.13 for 15
- Heparin 25000IU InjectionCode 281₹37.50/ml · ₹187.50 for 5
- Heparin 5000IU InjectionCode 280₹8.85/ml · ₹44.24 for 5
- Heparin Sodium 50IU and Benzyl Nicotinate 2mg OintmentCode 419₹1.88/gm · ₹37.50 for 20
- Hernia (Small) BeltCode 8113₹180.00/unit · ₹180.00 for 1
- Homatropine 2% w/v Eye DropsCode 1884₹5.20/ml · ₹26.00 for 5
- Human Chorionic Gonadotrophin IP 5000 IU (Powder for with solvent) InjectionCode 910₹215.00/vial · ₹215.00 for 1
- Hydrochlorothiazide 12.5mg TabletCode 912₹0.56/tablet · ₹5.63 for 10
- Hydrochlorothiazide 25mg TabletCode 2691₹0.84/tablet · ₹8.44 for 10
- Hydrocortisone 1% w/w CreamCode 2423₹2.06/gm · ₹30.94 for 15
- Hydrocortisone 10mg TabletCode 2692₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Hydrocortisone 5mg TabletCode 2693₹1.03/tablet · ₹10.31 for 10
- Hydrocortisone Sodium Succinate IP 100mg InjectionCode 913₹20.00/vial · ₹20.00 for 1
- Hydroquinone 2% w/w + Mometasone 0.1% w/w + Tretinoin 0.025% w/w CreamCode 459₹1.36/gm · ₹27.23 for 20
- Hydroxychloroquine 200mg TabletCode 509₹3.42/tablet · ₹34.18 for 10
- Hydroxychloroquine 400mg TabletCode 1476₹7.42/tablet · ₹74.18 for 10
- Hydroxyprogesterone 250mg InjectionCode 2219₹28.13/ml · ₹28.13 for 1
- Hydroxyprogesterone 500mg InjectionCode 2220₹23.44/ml · ₹46.88 for 2
- Hydroxypropylmethylcellulose 0.3% w/v Eye DropsCode 1661₹2.81/ml · ₹28.13 for 10
- Hydroxyurea 500mg CapsuleCode 1199₹6.60/capsule · ₹66.00 for 10
- Hydroxyzine 10mg SyrupCode 2566₹0.23/ml · ₹23.44 for 100
- Hydroxyzine 10mg TabletCode 915₹0.72/tablet · ₹7.22 for 10
- Hydroxyzine 25mg TabletCode 1662₹0.75/tablet · ₹11.25 for 15
- Hydroxyzine 6mg DropsCode 2565₹1.25/ml · ₹18.75 for 15
- Hyoscine butylbromide 10mg TabletCode 194₹1.65/tablet · ₹16.50 for 10
- Hyoscine butylbromide 10mg + Mefenamic Acid 250mg TabletCode 1663₹4.69/tablet · ₹46.88 for 10
I
- I.V (Sterile, Disposable), 26 G CannulaCode 6035₹14.06/unit · ₹14.06 for 1
- Ibandronic Acid 150mg TabletCode 2173₹304.69/tablet · ₹304.69 for 1
- Ibuprofen 100mg + Paracetamol/Acetaminophen 162.5mg Oral SuspensionCode 1664₹0.24/ml · ₹23.72 for 100
- Ibuprofen 100mg/5ml Oral SuspensionCode 2567₹0.11/ml · ₹11.25 for 100
- Ibuprofen 200mg TabletCode 15₹0.31/tablet · ₹3.09 for 10
- Ibuprofen 400mg TabletCode 16₹0.61/tablet · ₹9.08 for 15
- Ibuprofen 400mg + Paracetamol (Acetaminophen) 325mg TabletCode 14₹0.83/tablet · ₹8.25 for 10
- Ice BagCode 8134₹20.00/unit · ₹20.00 for 1
- Ifosfamide IP 1gm InjectionCode 1201₹159.38/vial · ₹159.38 for 1
- Iguratimod 25mg TabletCode 2568₹9.38/tablet · ₹93.75 for 10
- Ilaprazole (gastro-resistant) 10mg and Domperidone (Prolonged release) 30mg CapsuleCode 2569₹3.28/capsule · ₹32.81 for 10
- Ilaprazole 10mg TabletCode 2174₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Imatinib mesylate 400mg TabletCode 916₹23.20/tablet · ₹232.03 for 10
- Imeglimin 500mg TabletCode 2571₹5.53/tablet · ₹55.31 for 10
- Imipenem 500mg and Cilastatin 500mg IP InjectionCode 376₹309.38/vial · ₹309.38 for 1
- Imipramine 25mg TabletCode 917₹0.47/tablet · ₹4.69 for 10
- Indapamide 1.5mg TabletCode 438₹2.44/tablet · ₹24.38 for 10
- Indomethacin 25mg CapsuleCode 17₹1.22/capsule · ₹12.19 for 10
- Infant Feeding, Sterile (Size-10 Fg, length 50 cm) TubeCode 6027₹9.38/unit · ₹9.38 for 1
- Inhalent Softgel (Camphor 25mg, Chlorothymol 5mg, Eucalyptol 130mg, Menthol 55mg, Turpineol 110mg) CapsuleCode 629₹2.63/capsule · ₹26.25 for 10
- Inosine pranobex 500mg TabletCode 2694₹27.19/tablet · ₹271.88 for 10
- Insulin (40 units) with 30G needle SyringeCode 6033₹5.16/unit · ₹5.16 for 1
- Insulin Glargine 100IU InjectionCode 363₹113.33/ml · ₹340.00 for 3
- Insulin IP 40 IU per ml (Insulin Human Soluble 30% + Isophane 70%) InjectionCode 143₹9.14/ml · ₹91.35 for 10
- Ipratropium Bromide Respirator 250mcg SolutionCode 566₹1.75/ml · ₹26.25 for 15
- Iron Sucrose InjectionCode 2175₹30.94/vial · ₹30.94 for 1
- Isosorbide Dinitrate 10mg TabletCode 283₹0.39/tablet · ₹19.69 for 50
- Isosorbide Dinitrate 5mg TabletCode 443₹0.38/tablet · ₹18.75 for 50
- Isosorbide Mononitrate 30mg TabletCode 433₹2.19/tablet · ₹65.63 for 30
- Isosorbidemononitrate IP 20mg TabletCode 923₹0.83/tablet · ₹8.25 for 10
- Isotretinoin 10mg CapsuleCode 2111₹2.81/capsule · ₹28.13 for 10
- Isotretinoin 20mg CapsuleCode 1670₹4.69/capsule · ₹46.88 for 10
- Isoxsuprine 10mg TabletCode 924₹0.84/tablet · ₹42.19 for 50
- Isoxsuprine 5mg InjectionCode 1328₹4.69/ml · ₹9.38 for 2
- Itopride 50mg TabletCode 491₹3.38/tablet · ₹33.75 for 10
- Itraconazole (1% w/w) GelCode 2424₹1.88/gm · ₹28.13 for 15
- Itraconazole 100mg CapsuleCode 384₹6.24/capsule · ₹24.96 for 4
- Itraconazole 130mg CapsuleCode 2695₹7.03/capsule · ₹70.31 for 10
- Itraconazole 200mg CapsuleCode 1456₹9.08/capsule · ₹36.30 for 4
- Itraconazole 65mg CapsuleCode 2696₹4.22/capsule · ₹42.19 for 10
- IV Cannula (Medium 6cm x 5cm) FixatorCode 8116₹9.38/unit · ₹9.38 for 1
- Ivabradine 5mg TabletCode 1671₹6.19/tablet · ₹92.82 for 15
- Ivermectin 1.5mg and Albendazole 200mg Oral SuspensionCode 2577₹0.94/ml · ₹9.38 for 10
- Ivermectin 1% w/w CreamCode 2425₹1.88/gm · ₹28.13 for 15
- Ivermectin 12mg TabletCode 407₹2.17/tablet · ₹21.66 for 10
J
- Jan Pudina Soft Gel CapsuleCode 1445₹1.65/capsule · ₹16.50 for 10
- Janaushadhi Ankur (HCG- Pregnancy Test ) KitCode 5079₹18.75/unit · ₹18.75 for 1
- Janaushadhi Antiseptic Spray (Cetrimide 0.10% w/w with Lidocaine 1.0% w/w Spray) BandageCode 2503₹2.00/ml · ₹100.00 for 50
- Janaushadhi Bachpan (Baby (Small)) DiaperCode 8110₹6.19/unit · ₹30.94 for 5
- Janaushadhi Footcare Cream (Urea 10% w/w, Lactic acid 10% w/w, Propylene Glycol 10% w/w, Light Paraffin 10% w/w) LiquidCode 2558₹0.66/gm · ₹32.81 for 50
- Janaushadhi Immunity (10 gm) BarCode 1465₹8.90/unit · ₹8.90 for 1
- Janaushadhi Mosquito Repellent Cream (N + N-Diethyl Benzamide 12% w/w Mosquito Repellent ) CreamCode 1712₹0.60/gm · ₹30.00 for 50
- Janaushadhi Protein (35 gm) BarCode 1464₹40.04/unit · ₹40.04 for 1
- Janaushadhi Protein 250g PowderCode 1440₹177.97/unit · ₹177.97 for 1
- Janaushadhi Suraksha (Adhesive Washproof) BandageCode 5009₹1.03/unit · ₹1.03 for 1
- Janaushadhi Swabhiman (Adult (Medium)) DiaperCode 8107₹24.38/unit · ₹121.88 for 5
- Janaushadhi Urja (Glucose (Orange Flavour) 100 g) PowderCode 1443₹0.27/gm · ₹26.69 for 100
- Janaushadhi Urja (Glucose (Orange Flavour) 300 g) PowderCode 1442₹0.21/gm · ₹62.29 for 300
- Janushadhi Madhurak (Stevia Natural Sweetener) LiquidCode 2244₹3.33/ml · ₹100.00 for 30
- Janushadhi Madhurak (Stevia Natural Sweetener) TabletCode 2245₹0.75/tablet · ₹75.00 for 100
K
- Karman 4 mm CannulaCode 8167₹37.50/unit · ₹37.50 for 1
- Ketoconazole 2% SoapCode 1672₹0.65/gm · ₹48.46 for 75
- Ketoconazole 2% W/V LotionCode 122₹0.52/ml · ₹51.56 for 100
- Ketoconazole 2% W/V ShampooCode 2365₹0.63/ml · ₹18.75 for 30
- Ketoconazole 2% w/v + Zinc Pyrithione 1% w/v ShampooCode 2578₹0.75/ml · ₹75.00 for 100
- Ketoconazole 2% w/w CreamCode 926₹1.36/gm · ₹20.42 for 15
- Ketoconazole 2% w/w Dusting PowderCode 2579₹0.88/gm · ₹26.25 for 30
- Ketoconazole 200mg TabletCode 400₹2.63/tablet · ₹26.25 for 10
- Ketorolac (0.5% W/V) and Moxifloxacin (0.5% W/V) Eye DropsCode 2319₹3.75/ml · ₹18.75 for 5
- Ketorolac 30mg InjectionCode 1168₹11.25/ml · ₹11.25 for 1
- Ketorolac Tromethamine IP 10mg TabletCode 2061₹0.94/tablet · ₹9.38 for 10
- Ketorolac Tromethamine IP 10mg TabletCode 519₹0.94/tablet · ₹9.38 for 10
- Knee with patellar ring (Large) CapCode 9039₹200.00/unit · ₹200.00 for 1
L
- L Arginine 3000mg GranulesCode 1455₹3.30/gm · ₹16.50 for 5
- L Arginine 3000mg + Proanthocyanidin 75mg GranulesCode 2581₹3.61/gm · ₹23.44 for 6.5
- L Ornithine L Aspartate 150mg + Pancreatin 100mg TabletCode 1738₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- L- Ornithine L-Aspartate 5gm per 10ml InfusionCode 1675₹9.38/ml · ₹93.75 for 10
- L-Carnitine-L-Tartrate 1000Mg, Co-Enzyme Q10 60Mg, Zinc Oxide (As Elemental Zinc) 12.5Mg, Lycopene 2500Mcg TabletCode 2051₹19.41/tablet · ₹194.06 for 10
- L-Lysine + Multivitamins (Vit-B1,B2,B3,B5,B6 ) SyrupCode 592₹0.24/ml · ₹48.75 for 200
- L-Methylfolate 1mg, Pyridoxal-5 Phosphate 0.5mg & Methylcobalamin 1500mcg TabletCode 1674₹3.75/tablet · ₹37.50 for 10
- L-Methylfolate Calcium 2.8mg, Pyridoxal-5-Phosphate 25mg and Mecobalamin 2mg TabletCode 1673₹5.63/tablet · ₹56.25 for 10
- L-Methylfolate calcium 7.5mg TabletCode 766₹5.53/tablet · ₹55.31 for 10
- Labetalol 100mg TabletCode 450₹4.22/tablet · ₹42.19 for 10
- Labetalol 200mg TabletCode 2176₹5.63/tablet · ₹56.25 for 10
- Labetalol 5mg InjectionCode 458₹13.83/ml · ₹55.31 for 4
- Lacosamide 100mg TabletCode 2113₹5.78/tablet · ₹57.75 for 10
- Lactic Acid Bacillus 60 Million spores TabletCode 196₹0.79/tablet · ₹7.94 for 10
- Lactitol 10 gm and Ispaghula 3.5 gm GranulesCode 1676₹1.04/gm · ₹187.50 for 180
- Lactulose IP 10g per 15ml SolutionCode 197₹0.57/ml · ₹57.00 for 100
- Lamivudine 100mg TabletCode 2876₹5.00/tablet · ₹50.00 for 10
- Lamotrigine 100mg TabletCode 1448₹3.75/tablet · ₹37.50 for 10
- Lamotrigine 100mg TabletCode 931₹4.13/tablet · ₹41.25 for 10
- Lamotrigine 25mg TabletCode 1946₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Lamotrigine 50mg TabletCode 1947₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Lansoprazole 15mg CapsuleCode 488₹2.06/capsule · ₹20.63 for 10
- Lapatinib 250mg TabletCode 2321₹90.33/tablet · ₹2,710.00 for 30
- Latanoprost 0.005% w/v Eye DropsCode 2744₹62.50/ml · ₹187.50 for 3
- Lecithin 1000mg CapsuleCode 1679₹5.63/capsule · ₹56.25 for 10
- Leflunomide 10mg TabletCode 2426₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Leflunomide 20mg TabletCode 933₹6.94/tablet · ₹69.38 for 10
- Lenalidomide 10mg CapsuleCode 934₹43.50/capsule · ₹435.00 for 10
- Lenalidomide 25mg CapsuleCode 2427₹46.25/capsule · ₹1,387.50 for 30
- Lenalidomide 5mg CapsuleCode 2428₹13.06/capsule · ₹391.88 for 30
- Lenvatinib 4mg CapsuleCode 2824₹53.00/capsule · ₹530.00 for 10
- Letrozole 2.5mg TabletCode 935₹3.19/tablet · ₹31.88 for 10
- Levetiracetam (100Mg) InjectionCode 2877₹10.00/ml · ₹50.00 for 5
- Levetiracetam 1000mg TabletCode 1680₹11.25/tablet · ₹112.50 for 10
- Levetiracetam 1000mg TabletCode 2584₹11.72/tablet · ₹117.19 for 10
- Levetiracetam 100mg Oral SolutionCode 1453₹0.80/ml · ₹79.69 for 100
- Levetiracetam 250mg TabletCode 1681₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Levetiracetam 500mg TabletCode 508₹6.98/tablet · ₹69.83 for 10
- Levetiracetam 750mg TabletCode 1682₹8.44/tablet · ₹84.38 for 10
- Levetiracetam IP 500 Mg XR TabletCode 2825₹7.00/tablet · ₹70.00 for 10
- Levocarnitine 500mg TabletCode 939₹5.25/tablet · ₹52.50 for 10
- Levocetirizine 10mg TabletCode 1683₹0.96/tablet · ₹14.44 for 15
- Levocetirizine 5mg Oral Disintegrating StripCode 2699₹7.03/unit · ₹70.31 for 10
- Levocetirizine Dihydrochloride 5mg, Montelukast 10mg and Ambroxol Hydrochloride (SR) 75mg TabletCode 2585₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Levocetrizine IP 5 mg TabletCode 248₹0.79/tablet · ₹7.94 for 10
- Levocloperastine 20mg Oral SuspensionCode 2587₹0.56/ml · ₹56.25 for 100
- Levocloperastine 20mg and Chlorpheniramine Maleate 4mg per 5ml . Oral SuspensionCode 2586₹0.61/ml · ₹60.94 for 100
- Levodropropizine 30mg and Chlorpheniramine Maleate 2mg SyrupCode 1685₹0.32/ml · ₹38.44 for 120
- Levofloxacin 0.5% w/v Eye DropsCode 1886₹4.69/ml · ₹23.44 for 5
- Levofloxacin 250mg TabletCode 95₹1.69/tablet · ₹16.88 for 10
- Levofloxacin 500mg InfusionCode 705₹0.34/ml · ₹33.75 for 100
- Levofloxacin 500mg TabletCode 96₹3.40/tablet · ₹34.03 for 10
- Levonorgestrel 1.5mg TabletCode 2044₹20.00/tablet · ₹20.00 for 1
- Levosalbutamol 0.63mg per 2.5ml RespuleCode 1692₹2.14/ml · ₹5.34 for 2.5
- Levosalbutamol 1.25mg and Budesonide 0.5mg RespuleCode 1689₹12.66/ml · ₹25.31 for 2
- Levosalbutamol 1.25mg and Budesonide 1mg RespuleCode 540₹14.18/ml · ₹28.36 for 2
- Levosalbutamol 1.25mg and Ipratropium 500mcg RespuleCode 529₹3.09/ml · ₹9.28 for 3
- Levosalbutamol 100mcg and Beclomethasone 100mcg RotacapCode 1686₹0.97/unit · ₹58.13 for 60
- Levosalbutamol 100mcg and Beclomethasone 200mcg RotacapCode 1688₹1.97/unit · ₹58.99 for 30
- Levosalbutamol 100mcg and Ipratropium 40mcg RotacapCode 1690₹1.17/unit · ₹70.31 for 60
- Levosalbutamol 1mg SyrupCode 561₹0.12/ml · ₹12.38 for 100
- Levosalbutamol 50mcg InhalerCode 944₹0.39/dose · ₹77.81 for 200
- Levosalbutamol 50mcg and Beclomethasone 50mcg InhalerCode 2430₹0.68/dose · ₹135.94 for 200
- Levosulpiride 25mg TabletCode 945₹1.03/tablet · ₹10.31 for 10
- Levosulpiride 50mg TabletCode 1948₹2.06/tablet · ₹20.63 for 10
- Levosulpiride 75mg TabletCode 1949₹3.09/tablet · ₹30.94 for 10
- Lignocaine (Lidocaine) Hydrochloride 1.5% w/w + Nifedipine 0.3% w/w CreamCode 2591₹2.50/gm · ₹75.00 for 30
- Lignocaine 4% w/w + Metronidazole 1% w/w + Sucralfate 7% w/w CreamCode 2594₹1.64/gm · ₹32.81 for 20
- Lignocaine and Adrenaline IP (2%w/v and 1:80000) InjectionCode 357₹0.69/ml · ₹20.63 for 30
- Lignocaine hydrochloride InjectionCode 2066₹0.55/ml · ₹16.38 for 30
- Lignocaine IP 2% w/v GelCode 946₹0.52/gm · ₹10.31 for 20
- Lignocaine IP 2% w/v InjectionCode 356₹0.58/ml · ₹17.53 for 30
- Linagliptin 2.5mg + Metformin 1000mg TabletCode 1694₹3.66/tablet · ₹36.56 for 10
- Linagliptin 2.5mg + Metformin 500mg TabletCode 1695₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Linagliptin 2.5mg + Metformin 850mg TabletCode 2597₹3.38/tablet · ₹33.75 for 10
- Linagliptin 5mg TabletCode 1696₹3.92/tablet · ₹39.19 for 10
- Linagliptin 5mg + Metformin 1000mg TabletCode 2700₹4.38/tablet · ₹65.63 for 15
- Linagliptin 5mg and Dapagliflozin 10mg TabletCode 2598₹4.22/tablet · ₹42.19 for 10
- Lincomycin 250mg CapsuleCode 2431₹2.72/capsule · ₹27.19 for 10
- Lincomycin 500mg CapsuleCode 2432₹4.31/capsule · ₹43.13 for 10
- Linezolid 600mg InfusionCode 404₹0.38/ml · ₹113.44 for 300
- Linezolid 600mg TabletCode 382₹15.47/tablet · ₹154.69 for 10
- Liposomal Amphotericin B 50 mg per Vial InjectionCode 396₹135.00/ml · ₹2,700.00 for 20
- Liquid Paraffin 1.25ml + Milk of Magnesia 3.75ml + Sodium Picosulphate 3.33mg per 5ml SuspensionCode 476₹0.35/ml · ₹58.78 for 170
- Liquid Paraffin 3.75ml + Milk of Magnesia 11.25ml per 15ml SuspensionCode 630₹0.20/ml · ₹34.69 for 170
- Lisinopril 10mg TabletCode 1149₹1.44/tablet · ₹21.56 for 15
- Lisinopril 5mg TabletCode 286₹1.03/tablet · ₹10.31 for 10
- Lithium carbonate 450mg TabletCode 947₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Lobeglitazone Sulfate 0.5mg TabletCode 2601₹4.69/tablet · ₹46.88 for 10
- Loperamide 2mg CapsuleCode 483₹0.72/capsule · ₹7.22 for 10
- Lopinavir and Ritonavir IP (200mg + 50mg) TabletCode 2065₹14.84/tablet · ₹890.63 for 60
- Loratadine 10mg TabletCode 562₹0.94/tablet · ₹9.38 for 10
- Lorazepam 1mg TabletCode 948₹1.03/tablet · ₹10.31 for 10
- Lorazepam 2mg TabletCode 949₹1.24/tablet · ₹12.38 for 10
- Lorazepam 3mg TabletCode 2325₹1.69/tablet · ₹16.88 for 10
- Lornoxicam 8mg + Paracetamol (Acetaminophen) 325mg TabletCode 2177₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Losartan + Chlorthalidone (25/6.25 Mg) TabletCode 2826₹3.00/tablet · ₹30.00 for 10
- Losartan 25mg TabletCode 288₹0.79/tablet · ₹7.94 for 10
- Losartan 50mg TabletCode 289₹1.25/tablet · ₹12.47 for 10
- Losartan 50mg and Amlodipine 5mg IP TabletCode 441₹2.27/tablet · ₹22.69 for 10
- Losartan Potassium 50mg and Hydrochlorothiazide 12.5mg IP TabletCode 287₹1.36/tablet · ₹13.62 for 10
- Luliconazole 1% w/w CreamCode 2433₹1.72/gm · ₹51.57 for 30
- Lumbar Spinal (Grey) BraceCode 8168₹770.00/unit · ₹770.00 for 1
- Lurasidone 40mg TabletCode 2702₹8.63/tablet · ₹86.25 for 10
- Lurasidone 80mg TabletCode 2703₹13.41/tablet · ₹134.06 for 10
- Lutein 10mg, Astaxanthin 2mg, Zeaxanthin 2mg, Omega 3 Fatty Acid 500mg CapsuleCode 2326₹3.75/capsule · ₹37.50 for 10
- Lycopene with Multivitamins and Multi Minerals SyrupCode 951₹0.25/ml · ₹50.63 for 200
M
- Magaldrate 400mg + Simethicone 20mg IP per 5ml Oral SuspensionCode 686₹0.23/ml · ₹39.38 for 170
- Magnesium Citrate 375mg + Potassium Citrate 1100mg Oral SolutionCode 1864₹0.26/ml · ₹51.56 for 200
- Magnetic Posture Corrector Back - Posture Fit Support BeltCode 8169₹580.00/unit · ₹580.00 for 1
- Mannitol 20% w/v InjectionCode 170₹0.26/ml · ₹26.25 for 100
- Mannitol Intravenous IP 20% w/v InfusionCode 171₹0.13/ml · ₹46.88 for 350
- Manual breast PumpCode 8130₹600.00/unit · ₹600.00 for 1
- Mebendazole 100mg TabletCode 1341₹1.41/tablet · ₹8.44 for 6
- Mebeverine (135mg) + Chlordiazepoxide (5mg) TabletCode 2436₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Mebeverine 200mg TabletCode 1342₹5.25/tablet · ₹52.50 for 10
- Mecobalamin 1500 mcg Oral Disintegrating StripCode 2705₹6.56/unit · ₹65.63 for 10
- Mecobalamin 1500 mcg, Alpha Lipoic Acid 100mg, Inositol 100mg, Folic Acid 1.5mg, Chromium Picolinate 200mcg, Selenium Dioxide 55mcg and Benfotiamine 150 mg Soft gel CapsuleCode 2054₹6.19/capsule · ₹61.88 for 10
- Mecobalamin 1500mcg, Folic Acid 0.7mg and Niacinamide 100mg (Painless) InjectionCode 2264₹9.38/ml · ₹18.75 for 2
- Medroxyprogesterone acetate 10mg TabletCode 954₹2.44/tablet · ₹24.38 for 10
- Mefenamic Acid 100mg SuspensionCode 515₹0.30/ml · ₹17.96 for 60
- Mefenamic Acid 250mg TabletCode 1166₹0.94/tablet · ₹9.38 for 10
- Mefenamic Acid 500mg TabletCode 1167₹1.59/tablet · ₹15.94 for 10
- Mefenamic Acid 500mg + Paracetamol (Acetaminophen) 325mg TabletCode 650₹1.59/tablet · ₹15.94 for 10
- Mefenamic Acid 50mg + Paracetamol (Acetaminophen) 125mg SuspensionCode 955₹0.17/ml · ₹10.31 for 60
- Mefloquine 250mg TabletCode 956₹26.72/tablet · ₹106.88 for 4
- Megaldrate 540mg, Simethicone 50mg and Oxetacaine 10mg Oral SuspensionCode 1701₹0.23/ml · ₹39.38 for 170
- Megestrol 40mg TabletCode 736₹13.13/tablet · ₹131.25 for 10
- Memantine 10mg TabletCode 957₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Menthol (55 mg ± 5.) Cinnamon (12.5 mg ± 2) and Pine Oil (112.5 mg ± 1) Soft CapsuleCode 543₹2.58/capsule · ₹25.78 for 10
- Meropenem 1000mg InjectionCode 97₹221.25/vial · ₹221.25 for 1
- Meropenem 1000mg + Sulbactam 500mg InjectionCode 1344₹268.13/vial · ₹268.13 for 1
- Meropenem 500mg InjectionCode 1345₹154.69/vial · ₹154.69 for 1
- Mesalamine Delayed Release 400mg TabletCode 2180₹3.75/tablet · ₹37.50 for 10
- Mesalazine 1200mg TabletCode 1485₹12.94/tablet · ₹129.38 for 10
- Mesalazine 500mg TabletCode 2018₹7.03/tablet · ₹70.31 for 10
- Mesalazine Delayed release 800 mg TabletCode 2027₹9.14/tablet · ₹91.41 for 10
- Metformin 1000mg TabletCode 144₹1.36/tablet · ₹13.62 for 10
- Metformin 1000mg (Prolonged release) and Glimepiride 1mg IP TabletCode 1481₹2.95/tablet · ₹29.49 for 10
- Metformin 1000mg (Prolonged release) and Glimepiride 3mg IP TabletCode 1482₹2.87/tablet · ₹43.11 for 15
- Metformin 1000mg (Prolonged release) and Glimepiride 4mg IP TabletCode 1483₹2.88/tablet · ₹43.13 for 15
- Metformin 250mg TabletCode 2706₹0.38/tablet · ₹3.75 for 10
- Metformin 500mg TabletCode 372₹1.08/tablet · ₹10.79 for 10
- Metformin 500mg TabletCode 145₹0.68/tablet · ₹6.81 for 10
- Metformin 500mg (Prolonged release) and Glimepiride 0.5mg IP TabletCode 1480₹1.82/tablet · ₹18.15 for 10
- Metformin 500mg (Sustained Release), Glimepiride 2mg and Pioglitazone 15mg TabletCode 1646₹2.50/tablet · ₹24.96 for 10
- Metformin 500mg + Myo Inositol (Inositol) 600mg TabletCode 2123₹8.25/tablet · ₹82.50 for 10
- Metformin 500mg + Voglibose 0.2mg TabletCode 1098₹1.44/tablet · ₹14.44 for 10
- Metformin 500mg + Voglibose 0.3mg TabletCode 1099₹1.70/tablet · ₹17.02 for 10
- Metformin 850mg TabletCode 960₹2.04/tablet · ₹20.42 for 10
- Metformin 850mg (Prolonged release) and Glimepiride 3mg IP TabletCode 1647₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Metformin Hydrchloride 500mg (Sustained-release) and Glimipride 3mg IP TabletCode 2181₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Metformin Hydrchloride 500mg (Sustained-release) and Glimipride 4mg IP TabletCode 2182₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Metformin Hydrochloride 1000mg (Prolonged Release) and Glimepiride 2mg IP TabletCode 767₹3.74/tablet · ₹37.43 for 10
- Metformin Hydrochloride 500mg (Prolonged release) and Glimepiride 1mg IP TabletCode 904₹1.82/tablet · ₹18.15 for 10
- Metformin Hydrochloride 500mg (Sustained Release), Glimepiride 2mg and Voglibose 0.2mg TabletCode 1438₹3.29/tablet · ₹32.90 for 10
- Metformin Hydrochloride 500mg (Sustained Release), Voglibose 0.3mg and Glimepiride 1mg and TabletCode 2207₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Metformin Hydrochloride 500mg (Sustained Release), Voglibose 0.3mg and Glimepiride 2mg and TabletCode 2208₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Methotrexate 10mg TabletCode 2114₹3.00/tablet · ₹30.00 for 10
- Methotrexate 15mg TabletCode 2437₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Methotrexate 2.5mg TabletCode 2048₹1.50/tablet · ₹15.00 for 10
- Methotrexate 20mg TabletCode 2438₹4.22/tablet · ₹42.19 for 10
- Methotrexate 5mg TabletCode 2115₹2.00/tablet · ₹20.00 for 10
- Methotrexate 7.5mg TabletCode 413₹2.50/tablet · ₹25.00 for 10
- Methyl Ergometrine IP 0.125 mg TabletCode 326₹1.03/tablet · ₹10.31 for 10
- Methylcobalamin 1500mcg TabletCode 1961₹2.58/tablet · ₹25.78 for 10
- Methylcobalamin 1500mcg with Alpha Lipoic Acid 100mg and B- Complex (Thiamine Mononitrate 10mg, Pyridoxine 3mg, Folic acid 1.5mg) CapsuleCode 1704₹6.81/capsule · ₹68.07 for 10
- Methylcobalamin 1500mcg, L- Carnitine L- Tartrate 500mg and Folic Acid 1.5mg TabletCode 586₹10.31/tablet · ₹103.13 for 10
- Methylcobalamin 1500mcg, Vitamin B6 (Pyridoxine) 5mg Benfotiamine 50mg, Alpha Lipoic Acid 200mg, Folic Acid 5mg and Biotin 5mg CapsuleCode 2328₹7.50/capsule · ₹75.00 for 10
- Methylcobalamin 500 mcg InjectionCode 591₹6.56/ml · ₹6.56 for 1
- Methylcobalamin 500 mcg TabletCode 1962₹1.55/tablet · ₹15.47 for 10
- Methylprednisolone 16mg TabletCode 2116₹3.75/tablet · ₹37.50 for 10
- Methylprednisolone 4mg TabletCode 1348₹1.70/tablet · ₹17.02 for 10
- Methylprednisolone Sodium Succinate 1000mg InjectionCode 503₹297.19/vial · ₹297.19 for 1
- Metoclopramide 10mg TabletCode 199₹0.75/tablet · ₹7.50 for 10
- Metoclopramide 5mg InjectionCode 200₹1.41/ml · ₹2.81 for 2
- Metoprolol + Chlorthalidone (25/6.25 Mg) TabletCode 2834₹4.00/tablet · ₹40.00 for 10
- Metoprolol 50mg (Extended Release) + Ramipril 5mg TabletCode 1706₹8.44/tablet · ₹84.38 for 10
- Metoprolol 50mg (Prolonged release) and Amlodipine Besilate 5mg IP TabletCode 440₹1.62/tablet · ₹11.34 for 7
- Metoprolol Extended Release IP 100mg TabletCode 2440₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Metoprolol Extended release IP 50mg TabletCode 291₹1.02/tablet · ₹10.21 for 10
- Metoprolol IP 25 mg TabletCode 290₹0.68/tablet · ₹6.81 for 10
- Metoprolol IP 25 mg TabletCode 1708₹1.13/tablet · ₹17.02 for 15
- Metoprolol Succinate (extended release) 25mg and Cilnidipine 10mg TabletCode 2092₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Metoprolol Succinate (extended release) 50mg and Cilnidipine 10mg TabletCode 2093₹2.16/tablet · ₹21.56 for 10
- Metoprolol Succinate (Extended-relase) 50mg, Telmisartan 40mg and Chlorthalidone 12.5mg TabletCode 2117₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Metoprolol Succinate 25mg (Extended release) + Ramipril 2.5mg TabletCode 1775₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Metoprolol Succinate 25mg (Extended Release) and Amlodipine Besilate 2.5mg IP TabletCode 2492₹1.13/tablet · ₹11.25 for 10
- Metoprolol Succinate 25mg (Extended Release) and Amlodipine Besilate 5mg IP TabletCode 1156₹1.71/tablet · ₹12.00 for 7
- Metoprolol Succinate 50mg (Extended Release) + Telmisartan 40mg TabletCode 1106₹3.29/tablet · ₹32.90 for 10
- Metoprolol Succinate Extended Release IP 12.5mg TabletCode 2118₹0.94/tablet · ₹9.38 for 10
- Metoprolol Tartrate 50mg and Hydrochlorothiazide 12.5 mg TabletCode 2707₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Metronidazole (1% w/w) + Povidone Iodine (5% w/w) OintmentCode 2441₹0.94/gm · ₹18.75 for 20
- Metronidazole 2% w/w + Mupirocin 2% w/w OintmentCode 2604₹15.00/gm · ₹75.00 for 5
- Metronidazole 200mg TabletCode 201₹0.44/tablet · ₹4.41 for 10
- Metronidazole 400mg TabletCode 202₹0.72/tablet · ₹7.22 for 10
- Metronidazole 500mg InfusionCode 172₹0.08/ml · ₹8.25 for 100
- Miconazole 2% w/w CreamCode 2119₹0.83/gm · ₹12.38 for 15
- Miconazole 2%w/w and Fluocinolone Acetonide 0.01%w/w OintmentCode 965₹1.56/gm · ₹23.44 for 15
- Micronized Purified flavanoid Fraction Tablets ( MPFF Diosmin 450mg and Hesperidin 50mg ) TabletCode 2212₹7.03/tablet · ₹70.31 for 10
- Midazolam 10mg InjectionCode 2256₹2.81/ml · ₹28.13 for 10
- Midodrine 10mg TabletCode 2442₹15.00/tablet · ₹150.00 for 10
- Midodrine 2.5mg TabletCode 2443₹5.16/tablet · ₹51.56 for 10
- Midodrine 5mg TabletCode 2444₹9.38/tablet · ₹93.75 for 10
- Mifepristone 200mg TabletCode 360₹62.81/tablet · ₹62.81 for 1
- Minoxidil 10mg TabletCode 2016₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Minoxidil 5% SolutionCode 1709₹2.50/ml · ₹150.00 for 60
- Minoxidil 5% and Finasteride 0.1% Topical SolutionCode 1710₹3.59/ml · ₹215.63 for 60
- Mirabegron 25mg TabletCode 1862₹9.38/tablet · ₹93.75 for 10
- Mirabegron 50mg TabletCode 1863₹13.59/tablet · ₹135.94 for 10
- Mirtazapine 15mg TabletCode 968₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Mirtazapine 30mg TabletCode 1950₹4.22/tablet · ₹42.19 for 10
- Mirtazapine 7.5mg TabletCode 1353₹1.22/tablet · ₹12.19 for 10
- Misoprostol 200mcg TabletCode 203₹4.69/tablet · ₹18.75 for 4
- Modafinil 100mg TabletCode 2330₹4.69/tablet · ₹46.88 for 10
- Modafinil 200mg TabletCode 1354₹7.88/tablet · ₹78.75 for 10
- Molnupiravir 200mg CapsuleCode 2606₹3.75/capsule · ₹37.50 for 10
- Mometasone Aqueous IP 0.05%w/v (nasal suspension in a pressurise container) Nasal SprayCode 2120₹0.88/dose · ₹105.19 for 120
- Mometasone Furoate 0.1% w/w CreamCode 672₹1.13/gm · ₹16.88 for 15
- Montelukast 10mg TabletCode 251₹2.04/tablet · ₹20.42 for 10
- Montelukast 4mg and Levocetirizine 2.5mg SyrupCode 1711₹0.31/ml · ₹18.75 for 60
- Montelukast 5mg TabletCode 250₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Montelukast Sodium 10mg and Ebastine 10mg TabletCode 2607₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Montelukast Sodium 10mg and Fexofenadine Hydrochloride 120 mg TabletCode 556₹4.54/tablet · ₹45.38 for 10
- Montelukast Sodium 10mg and Levocetirizine 5mg IP TabletCode 252₹2.06/tablet · ₹20.63 for 10
- Moxifloxacin 0.5% w/v Eye DropsCode 1114₹2.95/ml · ₹14.75 for 5
- Moxifloxacin 0.5% w/v + Prednisolone 1% w/v Eye DropsCode 2184₹3.75/ml · ₹18.75 for 5
- Moxifloxacin 0.5% w/v and Dexamethasone 0.1% w/v Eye DropsCode 1887₹3.75/ml · ₹18.75 for 5
- Moxifloxacin 400mg TabletCode 391₹12.38/tablet · ₹61.88 for 5
- Moxifloxacin 400mg and Cefixime 400mg TabletCode 1991₹15.94/tablet · ₹159.38 for 10
- Moxonidine 0.2mg TabletCode 2185₹3.38/tablet · ₹33.75 for 10
- Moxonidine 0.3mg TabletCode 447₹4.85/tablet · ₹48.47 for 10
- Multivitamin DropsCode 668₹1.13/ml · ₹16.88 for 15
- Mupirocin 2% w/w OintmentCode 463₹10.31/gm · ₹51.57 for 5
- Mycophenolate mofetil 500mg TabletCode 972₹18.00/tablet · ₹180.00 for 10
- Mycophenolate sodium 360mg TabletCode 2122₹14.50/tablet · ₹145.00 for 10
N
- N-95 with Expiratory Valve MaskCode 8147₹30.00/unit · ₹30.00 for 1
- N-95 without Expiratory Valve MaskCode 8148₹25.00/unit · ₹25.00 for 1
- N-Acetylcysteine 150Mg And Taurine 500Mg TabletCode 1963₹3.09/tablet · ₹30.94 for 10
- Nadifloxacin 1% w/w CreamCode 2331₹2.81/gm · ₹28.13 for 10
- Nadifloxacin 1% w/w and Clobetasol Propionate 0.05% 10 gm skin CreamCode 2299₹3.28/gm · ₹32.81 for 10
- Naftifine Hydrochloride 2% w/w CreamCode 2609₹4.45/gm · ₹89.06 for 20
- Nalidixic Acid 500mg TabletCode 679₹1.59/tablet · ₹15.94 for 10
- Naltrexone 50mg TabletCode 2838₹51.10/tablet · ₹511.00 for 10
- Nandrolone Decanoate 25mg InjectionCode 504₹18.75/ml · ₹18.75 for 1
- Nandrolone Decanoate 50mg InjectionCode 1164₹18.75/ml · ₹37.50 for 2
- Naproxen 250 mg and Domperidone 10 mg TabletCode 1714₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Naproxen 250mg TabletCode 1359₹1.44/tablet · ₹21.56 for 15
- Naproxen 500 mg and Domperidone 10 mg TabletCode 1715₹4.88/tablet · ₹48.75 for 10
- Naproxen 500mg TabletCode 523₹3.00/tablet · ₹45.00 for 15
- Nasal Oxygen set, Twin bore (Adult) CannulaCode 6039₹28.13/unit · ₹28.13 for 1
- Natamycin Ophthalmic IP 5% w/v SuspensionCode 1888₹10.50/ml · ₹52.50 for 5
- Natural Micronised Progesterone 100mg CapsuleCode 974₹6.28/capsule · ₹62.81 for 10
- Natural Micronised Progesterone 200mg CapsuleCode 1131₹11.72/capsule · ₹117.19 for 10
- Nebivolol 10mg TabletCode 2712₹4.22/tablet · ₹42.19 for 10
- Nebivolol 2.5mg TabletCode 976₹1.65/tablet · ₹16.50 for 10
- Nebivolol 2.5mg and Cilnidipine 10mg TabletCode 2371₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Nebivolol 5mg TabletCode 421₹2.58/tablet · ₹25.78 for 10
- Nebivolol 5mg + Amlodipine 5mg TabletCode 2446₹2.63/tablet · ₹26.25 for 10
- Nebivolol 5mg + S-Amlodipine 2.5mg TabletCode 1716₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Nebivolol 5mg + Telmisartan 40mg TabletCode 2015₹4.69/tablet · ₹46.88 for 10
- Nebivolol 5mg and Cilnidipine 10mg TabletCode 2370₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Nebivolol 5mg and Hydrochlorothiazide 12.5mg TabletCode 975₹6.19/tablet · ₹61.88 for 10
- Nebulizer with Tubing MaskCode 8127₹56.25/unit · ₹56.25 for 1
- Neomycin Sulphate 3400 Units, Polymyxin B Sulfate 5000 units and Bacitracin Zinc 400 Units PowderCode 2610₹3.28/gm · ₹32.81 for 10
- Neostigmine Methylsulphate IP 0.5mg/ml InjectionCode 2611₹2.63/ml · ₹13.13 for 5
- Nepafenac 0.1% W/V Eye DropsCode 978₹12.38/ml · ₹61.88 for 5
- Nicorandil 10mg TabletCode 1718₹5.16/tablet · ₹51.57 for 10
- Nicorandil 5mg TabletCode 1719₹4.13/tablet · ₹41.25 for 10
- Nicotine 2mg Oral Disintegrating StripCode 2266₹6.17/unit · ₹74.00 for 12
- Nicoumalone/Acenocoumarol IP 1 mg TabletCode 1720₹3.75/tablet · ₹37.50 for 10
- Nicoumalone/Acenocoumarol IP 3 mg TabletCode 1721₹6.09/tablet · ₹60.94 for 10
- Nicoumalone/Acenocoumarol IP 4 mg TabletCode 1722₹1.56/tablet · ₹46.88 for 30
- Nifedipine 10mg TabletCode 1723₹0.75/tablet · ₹11.25 for 15
- Nifedipine 20mg TabletCode 437₹0.93/tablet · ₹9.28 for 10
- Nifedipine 30mg TabletCode 2713₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Nimesulid 100mg, Paracetamol 325mg and Chlorzoxazone 375mg TabletCode 645₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Nimesulide 1% W/W GelCode 640₹0.83/gm · ₹16.50 for 20
- Nimesulide 100mg TabletCode 20₹0.68/tablet · ₹6.81 for 10
- Nimesulide 100mg + Paracetamol (Acetaminophen) 325mg TabletCode 19₹1.13/tablet · ₹11.34 for 10
- Nimesulide 100mg + Paracetamol (Acetaminophen) 325mg + Serratiopeptidase 15mg TabletCode 1725₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Nintedanib Soft Gelatin 100mg CapsuleCode 2447₹49.97/capsule · ₹499.69 for 10
- Nintedanib Soft gelatin 150mg CapsuleCode 2333₹39.98/capsule · ₹399.84 for 10
- Nitazoxanide 500mg TabletCode 2334₹5.16/tablet · ₹51.56 for 10
- Nitrazepam I.P 10mg TabletCode 986₹0.93/tablet · ₹9.28 for 10
- Nitrofurantoin 50mg TabletCode 2613₹1.35/tablet · ₹13.50 for 10
- Nitrofurantoin I.P 100mg TabletCode 2614₹1.88/tablet · ₹28.13 for 15
- Nitrofurantoin I.P 100mg TabletCode 987₹1.82/tablet · ₹18.15 for 10
- Nitroglycerin 6.4mg TabletCode 2124₹1.89/tablet · ₹56.72 for 30
- Norethisterone 10mg TabletCode 2615₹2.53/tablet · ₹25.31 for 10
- Norethisterone 5mg TabletCode 499₹1.31/tablet · ₹13.13 for 10
- Norfloxacin 400mg TabletCode 99₹1.97/tablet · ₹19.69 for 10
- Norfloxacin 400mg + Tinidazole 600mg TabletCode 98₹3.75/tablet · ₹37.50 for 10
- Nortriptyline 10mg TabletCode 2125₹0.94/tablet · ₹9.38 for 10
- Nortriptyline 25mg TabletCode 762₹1.50/tablet · ₹15.00 for 10
- Noscapine 1.83mg per 5ml SyrupCode 1232₹0.75/ml · ₹37.50 for 50
O
- Obeticholic acid 10mg TabletCode 2335₹9.38/tablet · ₹93.75 for 10
- Obeticholic acid 5mg TabletCode 2336₹5.63/tablet · ₹56.25 for 10
- Octreotide 100mcg InjectionCode 2718₹140.00/ml · ₹140.00 for 1
- Octreotide 50 mcg InjectionCode 2717₹80.00/ml · ₹80.00 for 1
- Octreotide long acting release 30mg (Lyophilised) InjectionCode 2716₹12,000.00/vial · ₹12,000.00 for 1
- of Iron and Folic Acid in a flavoured Base SyrupCode 225₹0.17/ml · ₹33.00 for 200
- Ofloxacin 0.3% w/v Eye DropsCode 691₹1.03/ml · ₹10.31 for 10
- Ofloxacin 0.3% w/v, Dexamethasone 0.1% w/v, Benzalkonium Chloride (As Preservative) 0.005% w/v Eye DropsCode 2058₹1.88/ml · ₹9.38 for 5
- Ofloxacin 100mg and Metronidazole 200mg per 5ml Oral SuspensionCode 2616₹0.55/ml · ₹32.81 for 60
- Ofloxacin 200mg InfusionCode 405₹0.31/ml · ₹30.94 for 100
- Ofloxacin 200mg TabletCode 101₹1.44/tablet · ₹14.44 for 10
- Ofloxacin 200mg + Ornidazole 500mg TabletCode 100₹2.84/tablet · ₹28.36 for 10
- Ofloxacin 400mg TabletCode 102₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Ofloxaxin 200mg and Flavoxate 200 mg TabletCode 1729₹6.09/tablet · ₹60.94 for 10
- Olanzapine 10mg TabletCode 990₹0.91/tablet · ₹9.08 for 10
- Olanzapine 5mg TabletCode 991₹0.68/tablet · ₹6.81 for 10
- Olanzapine 5mg and Fluoxetine 20mg IP TabletCode 1953₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Olmesartan + Amlodipine + Chlorthalidone (40/5/12.5 Mg) TabletCode 2840₹5.00/tablet · ₹50.00 for 10
- Olmesartan + Metoprolol (20/25 Mg) TabletCode 2841₹4.50/tablet · ₹45.00 for 10
- Olmesartan 20mg and Amlodipine 5mg TabletCode 445₹2.58/tablet · ₹25.78 for 10
- Olmesartan 20mg, Amlodipine 5mg and Hydrochlorothiazide 12.5mg TabletCode 1367₹4.31/tablet · ₹43.11 for 10
- Olmesartan 40mg and Amlodipine 5mg TabletCode 2721₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Olmesartan 40mg, Amlodipine 5mg and Hydrochlorothiazide 12.5mg TabletCode 1730₹4.22/tablet · ₹42.19 for 10
- Olmesartan Medoxomil 10mg TabletCode 2448₹0.94/tablet · ₹9.38 for 10
- Olmesartan Medoxomil 20mg TabletCode 992₹1.75/tablet · ₹17.53 for 10
- Olmesartan Medoxomil 20mg and Chlorthalidone 12.5mg TabletCode 1731₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Olmesartan Medoxomil 20mg and Hydrochlorothiazide 12.5mg IP TabletCode 1368₹2.78/tablet · ₹27.84 for 10
- Olmesartan Medoxomil 20mg, Cilnidipine 10mg and Chlorthalidone 12.5mg TabletCode 2722₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Olmesartan Medoxomil 20mg, Cilnidipine 10mg and Chlorthalidone 6.25mg TabletCode 2723₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Olmesartan Medoxomil 40mg TabletCode 432₹3.74/tablet · ₹37.43 for 10
- Olmesartan Medoxomil 40mg and Chlorthalidone 12.5mg TabletCode 1732₹4.22/tablet · ₹42.19 for 10
- Olmesartan Medoxomil 40mg and Hydrochlorothiazide 12.5mg IP TabletCode 439₹3.09/tablet · ₹30.94 for 10
- Olmesartan Medoxomil 40mg, Cilnidipine 10mg and Chlorthalidone 12.5mg TabletCode 2724₹3.75/tablet · ₹37.50 for 10
- Olopatadine Hydrochloride Ophthalmic IP 0.1% w/v SolutionCode 692₹4.22/ml · ₹42.19 for 10
- Omega 3 Fatty Acid 500mg, EPA 150mg, DHA 100mg, Bilberry Extract 50mg, Lutein 20% & Zeaxanthin 4%- 25mg, Beta carotene 4.8mg, Vitamin D3 10mcg CapsuleCode 2327₹4.69/capsule · ₹140.63 for 30
- Omeprazole 20mg CapsuleCode 207₹1.02/capsule · ₹10.21 for 10
- Omeprazole 20mg and Domperidone 10mg IP CapsuleCode 206₹1.13/capsule · ₹11.34 for 10
- Omeprazole 20mg Powder for (Sodium bicarbonate as buffer) Oral SuspensionCode 2709₹7.41/unit · ₹74.06 for 10
- Omeprazole Gastro-resistant 20mg and Domperidone Sustained Release 30mg CapsuleCode 1733₹1.89/capsule · ₹28.36 for 15
- Ondansetron 2mg InjectionCode 208₹2.27/ml · ₹4.54 for 2
- Ondansetron 2mg Oral SolutionCode 993₹0.47/ml · ₹14.06 for 30
- Ondansetron 4mg Oral Disintegrating StripCode 2268₹4.30/unit · ₹51.56 for 12
- Ondansetron 4mg TabletCode 209₹0.68/tablet · ₹6.81 for 10
- Ondansetron 8mg Oral Disintegrating StripCode 2269₹8.59/unit · ₹103.13 for 12
- Ondansetron Orally disintegrating IP 8mg TabletCode 2126₹1.03/tablet · ₹10.31 for 10
- Oral Rehydration Salt ( form) LiquidCode 2243₹0.08/ml · ₹15.75 for 200
- Oral Rehydration Salts IP (WHO Formula) Orange Flavour, 21g SachetCode 2449₹10.00/sachet · ₹10.00 for 1
- Oral Rehydration Salts IP 20.5g (WHO Formula) SachetCode 312₹10.98/sachet · ₹10.98 for 1
- Orlistat 120mg CapsuleCode 1225₹14.75/capsule · ₹147.47 for 10
- Orlistat 60mg CapsuleCode 2845₹9.00/capsule · ₹90.00 for 10
- Ornidazole 500mg TabletCode 210₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Oseltamivir Phosphate 30mg CapsuleCode 2725₹8.44/capsule · ₹84.38 for 10
- Oseltamivir Phosphate 75mg CapsuleCode 1220₹17.81/capsule · ₹178.13 for 10
- Oxaceprol 200mg CapsuleCode 1737₹9.38/capsule · ₹93.75 for 10
- Oxcarbazepine 150mg TabletCode 2127₹3.61/tablet · ₹36.09 for 10
- Oxcarbazepine 300mg TabletCode 2372₹5.31/tablet · ₹79.69 for 15
- Oxcarbazepine 450mg TabletCode 2186₹10.69/tablet · ₹106.88 for 10
- Oxcarbazepine 600mg TabletCode 2187₹12.68/tablet · ₹126.84 for 10
- Oxetacaine, Aluminium Hydroxide and Magnesium Hydroxide SuspensionCode 471₹0.24/ml · ₹47.44 for 200
- Oxybutynin Chloride 2.5mg TabletCode 2338₹4.69/tablet · ₹46.88 for 10
- Oxymetazoline 0.5mg Nasal DropsCode 563₹1.59/ml · ₹15.88 for 10
- Ozenoxacin 1% w/w CreamCode 2450₹6.56/gm · ₹65.63 for 10
- Ozenoxacin 2% w/w LotionCode 2451₹14.06/ml · ₹140.63 for 10
P
- Paclitaxel 100mg InjectionCode 997₹506.25/vial · ₹506.25 for 1
- Pancreatin 10000 CapsuleCode 1739₹9.28/capsule · ₹92.81 for 10
- Pancreatin 170 mg (containing 15000 units of Amylase activity, 4000 units of Lipase activity, 15000 units of Protease activity) and Sodium Tauroglycocholate 65mg Digestive Enzyme TabletCode 1598₹7.03/tablet · ₹70.31 for 10
- Pancreatin 170mg and Activated Dimethicone 80mg TabletCode 486₹5.16/tablet · ₹51.56 for 10
- Pancreatin 25000 CapsuleCode 1740₹19.69/capsule · ₹196.88 for 10
- Pantoprazole 20mg (Gastro-resistant) and Domperidone 10mg (Prolonged Release) IP CapsuleCode 1741₹2.06/capsule · ₹20.63 for 10
- Pantoprazole 40mg InjectionCode 213₹23.83/vial · ₹23.83 for 1
- Pantoprazole 40mg TabletCode 212₹1.25/tablet · ₹12.47 for 10
- Pantoprazole 40mg (Enteric Coated) and Levosulpiride 75mg (Sustained Release) CapsuleCode 473₹5.67/capsule · ₹56.72 for 10
- Pantoprazole 40mg (Gastro-resistant) and Domperidone 30mg (Prolonged Release) IP CapsuleCode 465₹2.27/capsule · ₹22.69 for 10
- Pantoprazole Gastro-Resistance IP 20mg TabletCode 2038₹0.72/tablet · ₹7.22 for 10
- Pantoprazole Gastro-resistant 40mg and Cinitapride Sustained release 3mg CapsuleCode 1567₹5.16/capsule · ₹51.56 for 10
- Pantoprazole Sodium 40 mg (Enteric Coated) and Itopride Hydrochloride 150 mg (Sustained Release) CapsuleCode 685₹4.69/capsule · ₹46.88 for 10
- Paper Adhesive 1 inch X 9m PlasterCode 5019₹23.44/unit · ₹23.44 for 1
- Paper Adhesive 2 inch X 9m PlasterCode 5020₹51.56/unit · ₹51.56 for 1
- Paper Adhesive 3 inch X 9m PlasterCode 5021₹75.00/unit · ₹75.00 for 1
- Paracetamol (Acetaminophen) 100mg DropsCode 1743₹0.89/ml · ₹13.41 for 15
- Paracetamol (Acetaminophen) 120mg SuspensionCode 1755₹0.20/ml · ₹12.19 for 60
- Paracetamol (Acetaminophen) 125mg Oral SuspensionCode 22₹0.19/ml · ₹11.34 for 60
- Paracetamol (Acetaminophen) 162.5mg + Tramadol 18.75mg TabletCode 1747₹0.94/tablet · ₹9.38 for 10
- Paracetamol (Acetaminophen) 250mg Oral SuspensionCode 712₹0.33/ml · ₹19.69 for 60
- Paracetamol (Acetaminophen) 325mg + Tramadol 37.5mg TabletCode 510₹1.36/tablet · ₹13.62 for 10
- Paracetamol (Acetaminophen) 500mg TabletCode 23₹0.66/tablet · ₹6.56 for 10
- Paracetamol (Acetaminophen) 650mg TabletCode 511₹1.03/tablet · ₹15.47 for 15
- Paracetamol 125 mg, Phenylephrine 2.5 mg and Chlorpheniramine 1 mg DropsCode 1744₹1.25/ml · ₹18.75 for 15
- Paracetamol 125 mg, Phenylephrine 5 mg and Chlorpheniramine 1 mg SuspensionCode 1745₹0.38/ml · ₹22.69 for 60
- Paracetamol 125mg, Chlorpheniramine 1mg and Sodium Citrate 60mg in Flavour base SyrupCode 643₹0.28/ml · ₹16.88 for 60
- Paracetamol 125mg, Phenylephrine Hydrochloride 5mg and Cetirizine Dihydrochloride 2mg SuspensionCode 610₹0.23/ml · ₹14.07 for 60
- Paracetamol 250 mg, Phenylephrine 5 mg and Chlorpheniramine 2 mg SuspensionCode 1749₹0.39/ml · ₹23.44 for 60
- Paracetamol 325mg and Dicyclomine Hydrochloride 20mg TabletCode 184₹0.75/tablet · ₹7.50 for 10
- Paracetamol 325mg, Phenylephrine 10mg and Chlorpheniramine 2mg TabletCode 528₹2.27/tablet · ₹22.69 for 10
- Paracetamol 500 mg, Phenylephrine 10 mg and Chlorpheniramine 2 mg TabletCode 1753₹1.31/tablet · ₹13.13 for 10
- Paracetamol 500mg and Caffeine 25mg IP TabletCode 1751₹1.13/tablet · ₹11.25 for 10
- Paracetamol 500mg and Chlorzoxazone 250mg TabletCode 1752₹1.50/tablet · ₹15.00 for 10
- Paracetamol 650mg and Caffeine 50mg IP TabletCode 2128₹1.78/tablet · ₹17.81 for 10
- Paracetamol IP 1 gm per 100 ml InfusionCode 1742₹0.47/ml · ₹46.88 for 100
- Paracetamol IP 1 gm per 100 ml TabletCode 2060₹1.50/tablet · ₹15.00 for 10
- Paradichlorobenzene (2% w/v), Chlorbutol (5% w/v), Turpentine Oil (15% w/v) and Lidocaine (2% w/v) Ear DropsCode 2309₹2.81/ml · ₹28.13 for 10
- Paradichlorobenzene 2%w/v, Benzocaine 2.7%w/v, Chlorbutol 5%w/v and Turpentine Oil 15%w/v Ear DropsCode 614₹1.34/ml · ₹13.41 for 10
- Paroxetin Prolonged-release IP 25mg TabletCode 2188₹3.75/tablet · ₹37.50 for 10
- Paroxetine 12.5mg TabletCode 2189₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Paroxetine 37.5mg TabletCode 999₹6.00/tablet · ₹60.00 for 10
- Paroxetine Extended Release 12.5mg and Clonazepam 0.25mg TabletCode 1955₹3.75/tablet · ₹37.50 for 10
- Pazopanib 200mg TabletCode 2452₹68.75/tablet · ₹2,062.50 for 30
- Pazopanib 400mg TabletCode 2453₹96.88/tablet · ₹2,906.25 for 30
- Pemetrexed 100mg InjectionCode 1215₹759.38/vial · ₹759.38 for 1
- Pemetrexed 500mg InjectionCode 1216₹2,165.63/vial · ₹2,165.63 for 1
- Pentazocine 30mg InjectionCode 24₹14.06/ml · ₹14.06 for 1
- Pepsin 7.5mg and Fungal Diastase Enyme 12.5mg per 5ml (Mix Fruit Flavour) SyrupCode 655₹0.23/ml · ₹45.00 for 200
- Perampanel (2 Mg) TabletCode 2846₹8.00/tablet · ₹80.00 for 10
- Perampanel 4mg TabletCode 2847₹15.00/tablet · ₹150.00 for 10
- Perindopril Erbumine 4mg and Indapamide 1.25mg TabletCode 2211₹6.56/tablet · ₹65.63 for 10
- Perindopril Erbumine 8mg TabletCode 2210₹7.50/tablet · ₹75.00 for 10
- Permethrin 5% w/w CreamCode 1003₹0.75/gm · ₹22.50 for 30
- Pheniramine 22.75mg InjectionCode 666₹1.88/ml · ₹3.75 for 2
- Pheniramine 25mg TabletCode 253₹0.31/tablet · ₹4.69 for 15
- Phenobarbitone 30mg TabletCode 1005₹0.53/tablet · ₹15.94 for 30
- Phenobarbitone 60mg TabletCode 1375₹0.96/tablet · ₹28.88 for 30
- Phenylephrine 5 mg, Chlorpheniramine 2 mg and Dextromethorphan 15 mg SyrupCode 1759₹0.28/ml · ₹28.13 for 100
- Phenylephrine 5 mg,Chlorpheniramine 2 mg and Dextromethorphan 10 mg SyrupCode 1758₹0.23/ml · ₹23.44 for 100
- Phenylephrine Hydrochloride 5mg and Chlorpheniramine Maleate 2mg DropsCode 644₹1.25/ml · ₹18.75 for 15
- Phenytoin 100mg InjectionCode 1954₹3.75/ml · ₹7.50 for 2
- Phenytoin 100mg TabletCode 327₹0.57/tablet · ₹56.72 for 100
- Phytomenadione (Vitamin K1) IP 1mg per 0.5ml InjectionCode 1008₹20.62/ml · ₹10.31 for 0.5
- Pioglitazone 15mg TabletCode 1009₹0.91/tablet · ₹9.08 for 10
- Pioglitazone 15mg and Metformin 500mg Sustained Release TabletCode 150₹2.78/tablet · ₹27.84 for 10
- Pioglitazone 30mg TabletCode 147₹1.36/tablet · ₹13.62 for 10
- Piperacillin 4000mg + Tazobactum 500mg InjectionCode 103₹114.38/vial · ₹114.38 for 1
- Piracetam 400mg TabletCode 1012₹1.75/tablet · ₹17.53 for 10
- Piracetam 500mg SyrupCode 1011₹0.61/ml · ₹60.94 for 100
- Piracetam 800mg TabletCode 1760₹3.19/tablet · ₹31.88 for 10
- Pirfenidone 400mg TabletCode 2129₹15.94/tablet · ₹159.38 for 10
- Piroxicam 10mg TabletCode 707₹0.94/tablet · ₹9.38 for 10
- Piroxicam 20mg CapsuleCode 513₹0.84/capsule · ₹8.44 for 10
- Piroxicam 20mg TabletCode 708₹1.97/tablet · ₹19.69 for 10
- Piroxicam with bezyl alcohol 20 mg InjectionCode 709₹5.63/ml · ₹5.63 for 1
- Piroxicam with bezyl alcohol 40 mg InjectionCode 710₹5.63/ml · ₹11.25 for 2
- Plaster of Paris BP 10cm X 2.7m / Roll BandageCode 5023₹56.25/unit · ₹56.25 for 1
- Plaster of Paris BP 15cm X 2.7m / Roll BandageCode 5022₹79.69/unit · ₹79.69 for 1
- Pollution Control Mask/Nanofiber : made up of high efficiency nanofiber material with non ret MaskCode 8126₹56.25/unit · ₹56.25 for 1
- Polyamide (3/8 Cir Slim Blade Cutting 15mm, Length 70 Cm)size 5/0 NeedleCode 8031₹65.63/unit · ₹65.63 for 1
- Polyamide (3/8 Conventional Cutting 16mm Length 70 cm) + USP 3/0 NeedleCode 8029₹28.13/unit · ₹28.13 for 1
- Polyamide (3/8 Conventional Cutting 19mm Length 60 cm) + Polyamide (3/8 Conventional Cutting Needle 19mm Length 60 cm) + USP 4/0 NeedleCode 8030₹56.25/unit · ₹56.25 for 1
- Polyamide (3/8 Cutting Edge Needle, Double Arms Needle 6 mm, Length 35-42 Cm Size 10/0 SutureCode 8034₹403.13/unit · ₹403.13 for 1
- Polyamide (3/8 R Cutting 45mm, Length 70 Cm.)size 2./0 NeedleCode 8032₹26.25/unit · ₹26.25 for 1
- Polybutylate / Silicon Coated Polyster Braided Green / Blue (1/2 Cir Tapercut, 17 Mm Double Needle, Length 75 Cm)size 4/0 SutureCode 8058₹79.69/unit · ₹79.69 for 1
- Polybutylate / Silicon Coated Polyster Braided Green / Blue (1/2 Cir Tapercut,17 Mm Double Needle, Length 90 Cm)size 2/0 SutureCode 8060₹79.69/unit · ₹79.69 for 1
- Polybutylate Coated Polyster Braided White (1/2 Cir Tapercut, 17 Mm Double Needle, Length 90 Cm)size 2/0 SutureCode 8059₹79.69/unit · ₹79.69 for 1
- Polybutylate Coated with Polyster Braided (green/ Blue) 1/2 Circle Tapercut, 17mm Double Armed Needle, Length of 90cm with Pledgets Size 6 x 3 x 1.5mm SutureCode 8061₹239.06/unit · ₹239.06 for 1
- Polybutylate Coated with Polyster Braided (green/ Blue) 1/2 Circle Tapercut, 25mm Double Armed Needle, Length of 90cm with Pledgets Size 6 x 3 x 1.5mm SutureCode 8062₹239.06/unit · ₹239.06 for 1
- Polyglecaprone/Polyglyconate Suture (1/2 Circle Cutting 16mm Needle, length 70cm), USP 4/0 SutureCode 8066₹131.25/unit · ₹131.25 for 1
- Polyglecaprone/Polyglyconate Suture (3/8 Circle Cutting 25mm Needle, length 70cm), USP 3/0 SutureCode 8067₹60.94/unit · ₹60.94 for 1
- Polymyxin B Sulphate 5000IU, Chloramphenicol 4mg and Dexamethasone 1mg Eye/Ear DropsCode 696₹7.88/ml · ₹39.38 for 5
- Polypropylene Suture (1/2 Cir Rb 13mm Needle, Length 70cm, double arm), USP 6/0 SutureCode 8055₹239.06/unit · ₹239.06 for 1
- Polypropylene Suture (1/2 Cir Rb, 13mm Needle, Length 75cm, double arm), USP 5/0 SutureCode 8038₹42.19/unit · ₹42.19 for 1
- Polypropylene Suture (1/2 Cir Rb, 17mm Needle, Length 90cm), USP 4/0 SutureCode 8041₹46.88/unit · ₹46.88 for 1
- Polypropylene Suture (1/2 Cir Rb, 30mm Needle, Length 90cm) double arm, USP 1/0 SutureCode 8044₹65.63/unit · ₹65.63 for 1
- Polypropylene Suture (1/2 Cir Rb, 30mm Needle, Length 90cm), USP 2/0 SutureCode 8039₹46.88/unit · ₹46.88 for 1
- Polypropylene Suture (1/2 Cir Rb, 45mm Needle, Suture Length 90cm), Polypropylene Suture (1/2 Cir Rb, 45mm Needle, Length 90cm), USP 1 SutureCode 8051₹51.56/unit · ₹51.56 for 1
- Polypropylene Suture (1/2 Tapercut, 17mm Double Needle, Length 70cm), USP3/0 SutureCode 8043₹46.88/unit · ₹46.88 for 1
- Polypropylene Suture (1/2 Tapercut, 17mm Double Needle, Length 75cm) double arm, USP 5/0 SutureCode 8045₹243.75/unit · ₹243.75 for 1
- Polypropylene Suture (3/8 Cir Rb 8mm Double Needle, Length 70cm), USP 8/0 SutureCode 8053₹112.50/unit · ₹112.50 for 1
- Polypropylene Suture (3/8 Cir Rb, 13mm Needle, Length 90cm) double arm, USP 6/0 SutureCode 8048₹229.69/unit · ₹229.69 for 1
- Polypropylene Suture (3/8 Cir Rb, 8mm Needle, Length 60cm), USP 7/0 SutureCode 8036₹112.50/unit · ₹112.50 for 1
- Polyvitamin NFI (Prophylactic) TabletCode 227₹0.72/tablet · ₹7.22 for 10
- Pomalidomide 2mg CapsuleCode 2340₹33.48/capsule · ₹703.13 for 21
- Potassium Citrate 1100 mg and Magnesium Citrate 375 mg and Pyridoxine Hydrochloride 20mg per 5ml SyrupCode 2035₹0.30/ml · ₹60.94 for 200
- Potassium Nitrate 5% w/w ToothpasteCode 2005₹0.46/gm · ₹46.41 for 100
- Potassium Nitrate 5% w/w + Sodium Monofluoro Phosphate 0.7% w/w Gel (Fresh-Mint Flavour) ToothpasteCode 2622₹0.33/gm · ₹32.81 for 100
- Povidone Iodine 10% w/v SolutionCode 126₹0.30/ml · ₹149.53 for 500
- Povidone Iodine 2% w/v GargleCode 2059₹0.38/ml · ₹37.50 for 100
- Povidone Iodine 5% w/v SolutionCode 127₹0.22/ml · ₹21.66 for 100
- Povidone Iodine 5% w/w OintmentCode 124₹0.43/gm · ₹107.81 for 250
- Povidone Iodine 5% w/w PowderCode 612₹1.78/gm · ₹17.81 for 10
- Povidone Iodine 7.5% w/v SolutionCode 129₹0.23/ml · ₹113.44 for 500
- Pramipexole 0.25mg TabletCode 2190₹4.59/tablet · ₹45.94 for 10
- Pramipexole 0.75mg TabletCode 2341₹1.50/tablet · ₹15.00 for 10
- Pramipexole 1.5mg TabletCode 2342₹2.44/tablet · ₹24.38 for 10
- Prasugrel 10mg TabletCode 1382₹6.19/tablet · ₹61.88 for 10
- Prazosin 2.5mg TabletCode 1238₹1.88/tablet · ₹56.25 for 30
- Prazosin 5mg TabletCode 416₹2.12/tablet · ₹31.77 for 15
- Prazosin 5mg TabletCode 1763₹2.89/tablet · ₹28.88 for 10
- Pre & Pro-Biotic (Bacillus Mesentericus - 2M, Clostridium Butyricum - 4M, Lactobacillus Sporogenes - 100M, Streptococcus Faecalis - 60M) CapsuleCode 2149₹5.16/capsule · ₹51.56 for 10
- Prednisolone TabletCode 2894₹1.83/tablet · ₹18.32 for 10
- Prednisolone 10mg TabletCode 330₹0.84/tablet · ₹8.44 for 10
- Prednisolone 5mg TabletCode 329₹0.50/tablet · ₹7.50 for 15
- Prednisolone Sodium Phosphate IP 1%w/v Eye DropsCode 2131₹1.41/ml · ₹14.06 for 10
- Pregabalin (Sustained release) 75mg and Methylcobalamin 1500mcg TabletCode 2132₹4.69/tablet · ₹46.88 for 10
- Pregabalin 150mg TabletCode 2133₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Pregabalin 50mg and Duloxetin (Delayed Release) 20mg CapsuleCode 2276₹3.28/capsule · ₹32.81 for 10
- Pregabalin 75 mg and Methylcobalamin 1500 mcg and Nortriptyline 10 mg TabletCode 1764₹4.64/tablet · ₹46.41 for 10
- Pregabalin 75mg CapsuleCode 3₹2.27/capsule · ₹22.69 for 10
- Pregabalin 75mg TabletCode 599₹2.50/tablet · ₹24.96 for 10
- Pregabalin 75mg and Duloxetin (Delayed Release) 20mg CapsuleCode 2275₹4.22/capsule · ₹42.19 for 10
- Pregabalin 75mg and Duloxetin (Delayed Release) 30mg CapsuleCode 2274₹5.16/capsule · ₹51.56 for 10
- Pregabalin 75mg and Methylcobalamin 750mcg CapsuleCode 1765₹3.97/capsule · ₹39.70 for 10
- Pregabalin 75mg and Methylcobalamin 750mcg TabletCode 598₹3.92/tablet · ₹39.19 for 10
- Pregabalin 75mg and Nortriptyline 10mg TabletCode 1383₹3.52/tablet · ₹35.17 for 10
- Primaquine 2.5mg TabletCode 1894₹0.94/tablet · ₹9.38 for 10
- Primaquine 7.5mg TabletCode 1893₹1.22/tablet · ₹12.19 for 10
- Probiotic Microbes 5mg CapsuleCode 1767₹2.63/capsule · ₹26.25 for 10
- Prochlorperazine 5mg TabletCode 328₹0.56/tablet · ₹5.63 for 10
- Procyclidine 5mg TabletCode 2344₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Progesterone 200mg TabletCode 733₹15.28/tablet · ₹152.81 for 10
- Promethazine 25mg InjectionCode 1024₹1.41/ml · ₹2.81 for 2
- Promethazine 25mg TabletCode 485₹0.66/tablet · ₹6.56 for 10
- Promethazine 5mg SyrupCode 254₹0.13/ml · ₹13.13 for 100
- Propofol 10mg InjectionCode 358₹3.66/ml · ₹36.56 for 10
- Propranolol 10mg TabletCode 1026₹0.57/tablet · ₹5.68 for 10
- Propranolol 20mg TabletCode 2457₹0.56/tablet · ₹5.63 for 10
- Propranolol 40mg TabletCode 434₹0.68/tablet · ₹6.81 for 10
- Propranolol Hydrochloride 40mg Sustained Release) and Flunarizine Dihydrochloride 10mg TabletCode 2202₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Protamine sulfate 10mg InjectionCode 1203₹4.20/ml · ₹21.00 for 5
- Protein (100% Whey Protein) 1 kg (2.2 lbs) Jar PowderCode 2238₹1.33/gm · ₹1,333.86 for 1000
- Prucalopride 1mg TabletCode 1770₹8.44/tablet · ₹84.38 for 10
- Prucalopride 2mg TabletCode 1769₹11.25/tablet · ₹112.50 for 10
- Pulse OximeterCode 8172₹464.06/unit · ₹464.06 for 1
- Pyrantel Pamoate 250mg Oral SuspensionCode 1450₹1.13/ml · ₹11.25 for 10
- Pyridostigmine Bromide IP 60mg TabletCode 2144₹6.75/tablet · ₹67.50 for 10
- Pyridoxine Hydrochloride 10mg, Doxylamine 10mg and Folic Acid 2.5mg TabletCode 223₹1.09/tablet · ₹32.81 for 30
- Pyridoxine Hydrochloride Sustained release 100mg TabletCode 1452₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Pyridoxine IP 50 mg TabletCode 597₹0.84/tablet · ₹8.44 for 10
Q
- Quetiapine 100mg TabletCode 1032₹3.40/tablet · ₹34.03 for 10
- Quetiapine 200mg TabletCode 1031₹6.09/tablet · ₹60.94 for 10
- Quetiapine 25mg TabletCode 1384₹1.03/tablet · ₹10.31 for 10
- Quetiapine 300mg TabletCode 2624₹7.03/tablet · ₹70.31 for 10
- Quetiapine 50mg TabletCode 2458₹1.69/tablet · ₹16.88 for 10
- Quinine 300mg TabletCode 375₹3.04/tablet · ₹30.40 for 10
- Quinine 600mg TabletCode 1897₹5.00/tablet · ₹50.00 for 10
R
- Rabeprazole 20mg TabletCode 215₹0.91/tablet · ₹9.08 for 10
- Rabeprazole 20mg (Enteric Coated) and Domperidone 30mg (Sustained Release) CapsuleCode 214₹1.86/capsule · ₹18.57 for 10
- Rabeprazole 20mg (Enteric Coated) and Levosulpiride 75mg (Sustained Release) CapsuleCode 482₹3.71/capsule · ₹37.13 for 10
- Rabeprazole 20mg and Domperidone 10mg CapsuleCode 682₹2.06/capsule · ₹20.63 for 10
- Rabeprazole Sodium (Gastro-resistant) 20mg and Itopride Hydrochloride Prolonged release 150mg IP CapsuleCode 683₹3.75/capsule · ₹37.50 for 10
- Racecadotril 100mg CapsuleCode 1774₹6.88/capsule · ₹103.13 for 15
- Racecadotril 10mg SachetCode 2010₹4.69/gm · ₹4.69 for 1
- Racecadotril 15mg SachetCode 2011₹5.16/gm · ₹5.16 for 1
- Racecadotril 30mg SachetCode 2012₹1.88/gm · ₹5.63 for 3
- Ramipril 10mg TabletCode 2192₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Ramipril 2.5mg TabletCode 293₹0.79/tablet · ₹7.94 for 10
- Ramipril 2.5mg and Hydrochlorothiazide12.5mg TabletCode 2459₹7.03/tablet · ₹70.31 for 10
- Ramipril 5mg TabletCode 294₹1.03/tablet · ₹10.32 for 10
- Ramipril 5mg and Amlodipine 5mg TabletCode 448₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Ramipril 5mg and Hydrochlorothiazide 12.5mg IP TabletCode 431₹1.31/tablet · ₹13.13 for 10
- Ranitidine 150mg TabletCode 217₹0.62/tablet · ₹6.19 for 10
- Ranitidine 150mg and Domperidone 10mg TabletCode 1297₹1.03/tablet · ₹15.47 for 15
- Ranitidine 25mg InjectionCode 216₹1.88/ml · ₹3.75 for 2
- Ranitidine 300mg TabletCode 218₹1.34/tablet · ₹13.41 for 10
- Ranitidine 75mg SyrupCode 1777₹0.23/ml · ₹23.44 for 100
- Ranolazine 1000mg TabletCode 2004₹7.03/tablet · ₹70.31 for 10
- Ranolazine 500mg TabletCode 1778₹5.67/tablet · ₹56.72 for 10
- Rapid Diagnostic Malaria Test KitCode 5077₹25.31/unit · ₹25.31 for 1
- Rebamipide 100mg TabletCode 2728₹4.69/tablet · ₹46.88 for 10
- Renal care protein (Low Protein) PowderCode 2241₹0.89/gm · ₹355.93 for 400
- Renal care protein for dialysis patients (High Protein) PowderCode 2242₹1.11/gm · ₹444.92 for 400
- Repaglinide 0.5mg TabletCode 1966₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Repaglinide 0.5mg + Voglibose 0.2mg TabletCode 2463₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Repaglinide 0.5mg + Voglibose 0.3mg TabletCode 2464₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Repaglinide 1mg TabletCode 1967₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Repaglinide 1mg + Voglibose 0.2mg TabletCode 2465₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Repaglinide 1mg + Voglibose 0.3mg TabletCode 2466₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Repaglinide 1mg and Metformin Hydrochloride (Sustained-release) 500mg IP TabletCode 1969₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Repaglinide 2mg TabletCode 1968₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Repaglinide 2mg and Metformin Hydrochloride (Sustained-release) 500mg IP TabletCode 1970₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Ribavirin 200mg CapsuleCode 2134₹12.50/capsule · ₹50.00 for 4
- Riboflavin 10Mg,Folic Acid 1.5Mg, Niacinamide 100Mg & Lactic Acid Bacillus 60 Million Spores TabletCode 2046₹2.25/tablet · ₹22.50 for 10
- Rifaximin 200mg TabletCode 1951₹6.56/tablet · ₹65.63 for 10
- Rifaximin 400mg TabletCode 481₹13.41/tablet · ₹134.06 for 10
- Rifaximin 550mg TabletCode 1952₹15.94/tablet · ₹159.38 for 10
- Ringer Lactate InfusionCode 720₹0.05/ml · ₹24.75 for 500
- Risperidone 1mg TabletCode 1957₹0.75/tablet · ₹7.50 for 10
- Risperidone 2mg TabletCode 1958₹0.94/tablet · ₹9.38 for 10
- Risperidone 2mg Trihexyphenidyl 2 mg (mouth Dissolving ) TabletCode 2729₹0.94/tablet · ₹9.38 for 10
- Risperidone 3mg TabletCode 2197₹1.03/tablet · ₹10.31 for 10
- Risperidone 4mg TabletCode 1042₹0.84/tablet · ₹8.44 for 10
- Risperidone 4mg + Trihexiphenidyl 2mg TabletCode 1041₹1.34/tablet · ₹13.41 for 10
- Rituximab 100mg/10ml InjectionCode 2257₹375.00/ml · ₹3,750.00 for 10
- Rituximab 500mg/50ml InjectionCode 2258₹219.38/ml · ₹10,968.75 for 50
- Rivaroxaban 10mg TabletCode 1780₹6.56/tablet · ₹196.88 for 30
- Rivaroxaban 15mg TabletCode 2731₹8.37/tablet · ₹117.19 for 14
- Rivaroxaban 2.5mg TabletCode 2732₹3.01/tablet · ₹42.19 for 14
- Rivaroxaban 20mg TabletCode 1781₹10.05/tablet · ₹140.63 for 14
- Rivastigmine 1.5mg CapsuleCode 2733₹4.69/capsule · ₹46.88 for 10
- Rizatriptan Benzoate 10 mg Oral Disintegrating StripCode 2741₹30.00/unit · ₹150.00 for 5
- Rizatriptan Benzoate 5 mg Oral Disintegrating StripCode 2740₹18.19/unit · ₹90.94 for 5
- Ropinirole 0.5mg TabletCode 2198₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Ropinirole 1mg TabletCode 2022₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Ropinirole 2mg TabletCode 2023₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Rosehip Extract 275mg, Devil's Claw Extract (20%) 100mg and Boswellia serrata Extract (65%) 307.5mg CapsuleCode 1782₹8.44/capsule · ₹84.38 for 10
- Rosuvastatin + Cholecalciferol (10 Mg/1000 IU) TabletCode 2850₹3.00/tablet · ₹30.00 for 10
- Rosuvastatin + Ezetimibe (10/ 10Mg) TabletCode 2851₹5.00/tablet · ₹50.00 for 10
- Rosuvastatin 10mg TabletCode 759₹1.29/tablet · ₹19.28 for 15
- Rosuvastatin 10mg and Clopidogrel 75mg CapsuleCode 1393₹4.33/capsule · ₹43.32 for 10
- Rosuvastatin 10mg and Fenofibrate 160mg IP TabletCode 435₹3.52/tablet · ₹35.17 for 10
- Rosuvastatin 10mg, Aspirin 75mg and Clopidogrel 75mg CapsuleCode 1785₹5.11/capsule · ₹51.05 for 10
- Rosuvastatin 20mg TabletCode 418₹2.95/tablet · ₹29.49 for 10
- Rosuvastatin 20mg and Aspirin 75mg CapsuleCode 2494₹3.75/capsule · ₹37.50 for 10
- Rosuvastatin 20mg and Fenofibrate 160mg IP TabletCode 1783₹3.75/tablet · ₹37.50 for 10
- Rosuvastatin 20mg, Aspirin 75mg and Clopidogrel 75mg CapsuleCode 1786₹5.67/capsule · ₹56.72 for 10
- Rosuvastatin 40mg TabletCode 1784₹4.54/tablet · ₹45.38 for 10
- Rosuvastatin 5mg TabletCode 1044₹1.36/tablet · ₹13.62 for 10
- Round Sterile, 28G LancetCode 8120₹0.75/unit · ₹37.50 for 50
- Roxithromycin 150mg TabletCode 105₹2.63/tablet · ₹26.25 for 10
- Roxithromycin 300mg TabletCode 106₹4.69/tablet · ₹46.88 for 10
- Rubber Examination, Non-sterile (Small) GlovesCode 6006₹3.28/unit · ₹3.28 for 1
- Rupatadine (10Mg) + Montelukast (10Mg) TabletCode 2896₹8.00/tablet · ₹80.00 for 10
- Rupatadine 10mg TabletCode 2897₹6.50/tablet · ₹65.00 for 10
- Ryles Tube/Nasogastric (Size 10) TubeCode 6045₹10.31/unit · ₹10.31 for 1
S
- S-Adenosyl L- Methionine 400mg TabletCode 2348₹23.44/tablet · ₹234.38 for 10
- S-Adenosyl L-Methionine 200mg TabletCode 2347₹11.25/tablet · ₹112.50 for 10
- S-Amlodipine + Hydrochlorothiazide (2.5/12.5 Mg) TabletCode 2855₹5.23/tablet · ₹52.29 for 10
- S-Amlodipine 5mg TabletCode 1787₹0.69/tablet · ₹10.32 for 15
- S-Metoprolol + S-Amlodipine (25/2.5 Mg) TabletCode 2857₹7.25/tablet · ₹72.53 for 10
- S(-) Amlodipine 2.5mg and Atenolol 50mg TabletCode 1789₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- S(-)Amlodipine IP 2.5 mg TabletCode 427₹1.25/tablet · ₹12.47 for 10
- Saccharomyces Boulardii 250mg CapsuleCode 1790₹12.38/capsule · ₹61.88 for 5
- Saccharomyces Boulardii 250mg PowderCode 1791₹14.06/unit · ₹14.06 for 1
- Sacubitril 24mg + Valsartan 26mg TabletCode 1792₹6.75/tablet · ₹67.50 for 10
- Sacubitril 49mg + Valsartan 51mg TabletCode 1793₹13.13/tablet · ₹131.25 for 10
- Sacubitril 97mg + Valsartan 103mg TabletCode 2218₹30.40/tablet · ₹212.81 for 7
- Salbutamol 100mcg and Ipratropium 20mcg InhalerCode 567₹0.52/dose · ₹103.13 for 200
- Salbutamol 200mcg RotacapCode 1794₹0.38/unit · ₹22.50 for 60
- Salbutamol 2mg SyrupCode 259₹0.10/ml · ₹10.31 for 100
- Salbutamol 2mg TabletCode 256₹0.09/tablet · ₹0.94 for 10
- Salbutamol 4mg TabletCode 260₹0.19/tablet · ₹1.88 for 10
- Salbutamol IP 100mcg InhalationCode 255₹0.26/dose · ₹52.50 for 200
- Salicylic acid 1.15%w/w, Dithranol 1.15%w/w and Coal Tar 5.3%w/w OintmentCode 1795₹1.41/gm · ₹42.19 for 30
- Saline Nasal DropsCode 542₹0.56/ml · ₹11.25 for 20
- Salmeterol 25mcg and Fluticasone Propionate 250mcg IP InhalerCode 568₹2.34/dose · ₹234.38 for 100
- Salmeterol 50mcg and Fluticasone 500mcg RotacapCode 2467₹4.69/unit · ₹140.63 for 30
- Salmeterol 50mcg and Fluticasone Propionate 100mcg IP Powder for InhalationCode 1796₹2.34/unit · ₹70.31 for 30
- Saxagliptin 5mg TabletCode 1799₹8.72/tablet · ₹87.19 for 10
- Scalp Vein (Disposable) (18G) SetCode 5024₹6.56/unit · ₹6.56 for 1
- Selegiline 5mg TabletCode 2200₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Selenium Sulphide 1% w/w ShampooCode 1995₹1.48/ml · ₹89.06 for 60
- Selenium Sulphide 2.5% w/v ShampooCode 1487₹1.45/ml · ₹174.38 for 120
- Selexipag 200mcg TabletCode 2627₹39.38/tablet · ₹393.75 for 10
- Serratiopeptidase 10mg TabletCode 25₹1.25/tablet · ₹12.47 for 10
- Sertaconazole 2% w/w CreamCode 1396₹3.75/gm · ₹56.25 for 15
- Sertraline 100mg TabletCode 1050₹2.06/tablet · ₹20.63 for 10
- Sertraline 25mg TabletCode 1051₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Sertraline 50mg TabletCode 1049₹1.86/tablet · ₹18.57 for 10
- Sevelamer 800mg TabletCode 2349₹7.50/tablet · ₹75.00 for 10
- Sevelamer Carbonate 400mg TabletCode 2201₹5.16/tablet · ₹51.56 for 10
- Shilajit 500mg CapsuleCode 2374₹2.67/capsule · ₹160.00 for 60
- Sildenafil 100mg TabletCode 1108₹2.58/tablet · ₹10.32 for 4
- Sildenafil 20mg TabletCode 2630₹0.66/tablet · ₹6.56 for 10
- Sildenafil 50mg Oral Disintegrating StripCode 2270₹9.38/unit · ₹46.88 for 5
- Sildenafil 50mg TabletCode 569₹2.55/tablet · ₹10.21 for 4
- Silk Suture (1/2 Cir Rb 20mm, Length 76 cm), USP-3/0 NeedleCode 8023₹28.13/unit · ₹28.13 for 1
- Silk Suture (3/8 Cir Rb 16mm, Length 76 cm), USP 4/0 NeedleCode 8027₹32.81/unit · ₹32.81 for 1
- Silk Suture (3/8 Cir Rb 20mm, Length 76 cm) USP 2/0 NeedleCode 8026₹51.56/unit · ₹51.56 for 1
- Silk Suture (3/8 Circle Reverse cutting 45mm, Length 76 cm), USP 2/0 NeedleCode 8025₹28.13/unit · ₹28.13 for 1
- Silodosin 4mg CapsuleCode 1865₹4.69/capsule · ₹46.88 for 10
- Silodosin 4mg and Dutasteride 0.5mg CapsuleCode 1867₹9.38/capsule · ₹93.75 for 10
- Silodosin 8mg CapsuleCode 1866₹7.73/capsule · ₹77.34 for 10
- Silodosin 8mg and Dutasteride 0.5mg CapsuleCode 1868₹14.44/capsule · ₹144.38 for 10
- Silver Nitrate 0.20% w/w and Chlorhexidine Gluconate 0.20% w/w CreamCode 609₹1.56/gm · ₹23.44 for 15
- Silver Sulphadiazine 1% w/w, Chlorhexidine Gluconate 0.2% w/w, Allantoin 0.1% w/w, Aloe vera 15% w/w CreamCode 132₹0.94/gm · ₹468.75 for 500
- Silymarin 140mg TabletCode 2009₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Simethicone 40Mg, Dill Oil 0.005Ml And Fennel Oil 0.0007Ml DropsCode 2008₹0.63/ml · ₹18.75 for 30
- Simvastatin 10mg TabletCode 295₹1.03/tablet · ₹10.31 for 10
- Simvastatin 20mg TabletCode 296₹1.50/tablet · ₹15.00 for 10
- Sirolimus 1mg TabletCode 2631₹18.75/tablet · ₹187.50 for 10
- Sitagliptin 100mg TabletCode 1803₹8.25/tablet · ₹82.50 for 10
- Sitagliptin 100mg and Metformin 1000mg Extended Release TabletCode 2363₹8.44/tablet · ₹84.38 for 10
- Sitagliptin 100mg and Metformin 500mg Extended Release TabletCode 2632₹6.56/tablet · ₹65.63 for 10
- Sitagliptin 50mg TabletCode 1804₹4.43/tablet · ₹44.34 for 10
- Sitagliptin 50mg and Metformin 500mg Extended Release TabletCode 2364₹5.16/tablet · ₹51.56 for 10
- Sitagliptin 50mg, Glimepiride 1mg and Metformin Hydrochloride 1000mg TabletCode 2746₹5.81/tablet · ₹58.13 for 10
- Sitagliptin 50mg, Glimepiride 2mg and Metformin Hydrochloride 1000mg TabletCode 2747₹6.09/tablet · ₹60.94 for 10
- Sitagliptin Phosphate 50mg & Metformin Hydrochloride 1000mg TabletCode 1801₹6.19/tablet · ₹61.88 for 10
- Sitagliptin Phosphate 50mg & Metformin Hydrochloride 500mg TabletCode 1802₹5.67/tablet · ₹56.72 for 10
- Sodium Bicarbonate 1000mg TabletCode 2007₹1.55/tablet · ₹15.47 for 10
- Sodium Bicarbonate 500mg TabletCode 2006₹1.03/tablet · ₹10.32 for 10
- Sodium Chloride IP 0.9%W/V InjectionCode 1458₹0.06/ml · ₹28.13 for 500
- Sodium Hyaluronate (Hyaluronic Acid) 0.1% w/v Eye DropsCode 2033₹4.69/ml · ₹46.88 for 10
- Sodium Picosulphate 10 mg TabletCode 478₹1.13/tablet · ₹11.34 for 10
- Sodium Valproate 200mg + Valproic acid 87mg Controlled Release TabletCode 1806₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Sodium Valproate 333mg + Valproic acid 145mg Controlled Release TabletCode 1807₹4.33/tablet · ₹43.32 for 10
- Sodium Valproate Enteric Coated IP 200mg Oral SolutionCode 1805₹0.26/ml · ₹51.56 for 200
- Sodium Valproate Enteric Coated IP 200mg TabletCode 1059₹1.75/tablet · ₹17.53 for 10
- Sodium Valproate Gastro-Resistant IP 300mg TabletCode 1060₹2.06/tablet · ₹20.63 for 10
- Sofosbuvir 400mg TabletCode 1062₹147.32/tablet · ₹4,125.00 for 28
- Solifenacin 10mg TabletCode 1870₹7.50/tablet · ₹75.00 for 10
- Solifenacin 5mg TabletCode 1869₹6.09/tablet · ₹60.94 for 10
- Soluble Insulin IP 100 IU per ml (R-DNA Origin) InjectionCode 920₹56.67/ml · ₹170.00 for 3
- Soluble Insulin IP 40 IU per ml (R-DNA Origin) InjectionCode 142₹8.59/ml · ₹85.91 for 10
- Sorafenib 200mg TabletCode 2468₹25.00/tablet · ₹3,000.00 for 120
- Sorbitol 7.15g and Tricholine Citrate 550mg per 10ml SolutionCode 479₹0.19/ml · ₹37.50 for 200
- Spironolactone 100mg TabletCode 2749₹5.31/tablet · ₹79.69 for 15
- Spironolactone 25mg TabletCode 449₹1.38/tablet · ₹20.63 for 15
- Spironolactone 50mg TabletCode 2748₹2.28/tablet · ₹34.22 for 15
- Spironolactone 50mg + Torasemide 20mg TabletCode 2135₹3.94/tablet · ₹39.38 for 10
- Sterile Catheter Single Use for Urinary Drainage (Foley Balloon ), 2 way (8FG) CatheterCode 6022₹37.50/unit · ₹37.50 for 1
- Sterile Disposable Perfusion set with airway and adult use 150cm long smooth kink resist NeedleCode 6030₹12.19/unit · ₹12.19 for 1
- Sterile Disposable Spinal 22G x 3 ½ inch NeedleCode 5039₹51.56/unit · ₹51.56 for 1
- Sterile Disposable Spinal 25G x 3 ½ inch NeedleCode 5040₹51.56/unit · ₹51.56 for 1
- Sterile Disposable with Microdrip (I.V.) (Pediatric use) Infusion SetCode 6032₹14.06/unit · ₹14.06 for 1
- Sterile Pad size 2X2 GauzeCode 5094₹6.56/unit · ₹6.56 for 1
- Sterilized Umbilical Tape 3mm x 75cm CottonCode 5070₹39.38/unit · ₹39.38 for 1
- Streptokinase IP 15,00,000 IU InjectionCode 451₹93.28/ml · ₹932.81 for 10
- Sucralfate 1g and Oxetacaine 10mg per 10ml SuspensionCode 1068₹0.64/ml · ₹63.75 for 100
- Sucralfate 500mg SuspensionCode 475₹0.36/ml · ₹72.19 for 200
- Suction FG (6), 50 cm, Sterilized CatheterCode 6011₹6.56/unit · ₹6.56 for 1
- Suction FG 5 CatheterCode 6010₹13.13/unit · ₹13.13 for 1
- Sulfasalazine 1000mg TabletCode 489₹7.22/tablet · ₹72.19 for 10
- Sulfasalazine Delayed Release 500mg TabletCode 492₹2.54/tablet · ₹25.36 for 10
- Sulphacetamide IP 10 % w/v Eye DropsCode 697₹1.13/ml · ₹11.25 for 10
- Sumatriptan 50mg TabletCode 2898₹10.00/tablet · ₹100.00 for 10
- Sumatriptan 85mg and Naproxen 500mg TabletCode 2136₹23.44/tablet · ₹46.88 for 2
- Sunitinib 12.5mg CapsuleCode 2469₹17.82/capsule · ₹499.00 for 28
- Sunitinib 25mg CapsuleCode 2470₹32.50/capsule · ₹910.00 for 28
- Surgical CapCode 8178₹3.00/unit · ₹3.00 for 1
- Surgical (Absorbable, Synthetic) 1/2 Cir Rb, Niddle 20mm, Length 70cm SutureCode 8012₹46.88/unit · ₹46.88 for 1
- Surgical (Absorbable, Synthetic) 1/2 Cir Rb, Niddle 20mm, Length 70cm, USP 4/0 SutureCode 8022₹42.19/unit · ₹42.19 for 1
- Surgical (Absorbable, Synthetic) 1/2 Cir Rb, Niddle 30mm, Length 90cm, USP-1/0 SutureCode 8014₹51.56/unit · ₹51.56 for 1
- Surgical (Absorbable, Synthetic) 1/2 Cir Rb, Niddle 30mm, Length 90cm, USP-2/0 SutureCode 8013₹42.19/unit · ₹42.19 for 1
- Surgical (Absorbable, Synthetic) 1/2 Cir Rb, Niddle 40mm, Length 90cm, USP-2/0 SutureCode 8019₹220.31/unit · ₹220.31 for 1
- Surgical (Absorbable, Synthetic) 1/2 Cir Rb, Tapercut Niddle 40mm, Length 90cm SutureCode 8015₹220.31/unit · ₹220.31 for 1
- Surgical (Absorbable, Synthetic) 3/8 Cir Rb, cutting Niddle 22mm, Length 45cm SutureCode 8021₹37.50/unit · ₹37.50 for 1
- Surgical Face, Disposable MaskCode 8080₹2.00/unit · ₹2.00 for 1
- Surgical shoe CapCode 8179₹4.00/unit · ₹4.00 for 1
- Surgical, Disposable(for Surgeons/Nurses) CapCode 6009₹2.00/unit · ₹2.00 for 1
T
- Tacrolimus 0.1% w/w OintmentCode 1810₹9.38/gm · ₹93.75 for 10
- Tacrolimus 0.25mg CapsuleCode 2030₹4.22/capsule · ₹42.19 for 10
- Tacrolimus 1mg CapsuleCode 2029₹10.31/capsule · ₹103.13 for 10
- Tacrolimus 2mg CapsuleCode 2028₹17.81/capsule · ₹178.13 for 10
- Tadalafil 10mg Oral Disintegrating StripCode 2750₹9.38/unit · ₹9.38 for 1
- Tadalafil 10mg TabletCode 2754₹2.35/tablet · ₹9.38 for 4
- Tadalafil 10Mg And Dapoxetine 30 Mg TabletCode 2041₹16.41/tablet · ₹65.63 for 4
- Tadalafil 2.5mg TabletCode 2752₹0.94/tablet · ₹9.38 for 10
- Tadalafil 20mg Oral Disintegrating StripCode 2751₹14.06/unit · ₹14.06 for 1
- Tadalafil 20mg TabletCode 570₹4.26/tablet · ₹17.02 for 4
- Tadalafil 5mg TabletCode 2753₹1.13/tablet · ₹11.25 for 10
- Tamoxifen 10mg TabletCode 163₹1.13/tablet · ₹11.34 for 10
- Tamoxifen 20mg TabletCode 164₹1.59/tablet · ₹15.86 for 10
- Tamsulosin 0.4mg CapsuleCode 1072₹2.27/capsule · ₹22.69 for 10
- Tamsulosin 0.4mg + Tolterodine 2mg CapsuleCode 1871₹5.63/capsule · ₹56.25 for 10
- Tamsulosin 0.4mg + Tolterodine 4mg CapsuleCode 1872₹7.50/capsule · ₹75.00 for 10
- Tamsulosin Hydrochloride (Modified Release) 0.4mg and Dutasteride 0.5mg TabletCode 571₹1.82/tablet · ₹27.23 for 15
- Tapentadol 100mg TabletCode 2350₹6.70/tablet · ₹67.03 for 10
- Tapentadol 50mg TabletCode 2351₹3.00/tablet · ₹30.00 for 10
- Teicoplanin 400mg InjectionCode 1409₹750.00/ml · ₹750.00 for 1
- Telmisartan + Rosuvastatin (40/10 Mg) TabletCode 2861₹4.00/tablet · ₹40.00 for 10
- Telmisartan 20mg TabletCode 299₹1.13/tablet · ₹11.34 for 10
- Telmisartan 40mg TabletCode 300₹1.24/tablet · ₹12.38 for 10
- Telmisartan 40mg + Cilnidipine 10mg + Metoprolol ER 25 TabletCode 2471₹3.00/tablet · ₹30.00 for 10
- Telmisartan 40mg + Cilnidipine 10mg + Metoprolol ER 50 TabletCode 2472₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Telmisartan 40mg + Metoprolol ER 25mg + Chlorthalidon 12.5mg TabletCode 2473₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Telmisartan 40mg and Amlodipine 5mg IP TabletCode 417₹1.66/tablet · ₹24.96 for 15
- Telmisartan 40mg and Atorvastatin 10mg TabletCode 2053₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Telmisartan 40mg and Bisoprolol Fumarate 2.5mg TabletCode 2635₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Telmisartan 40mg and Bisoprolol Fumarate 5mg TabletCode 2636₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Telmisartan 40mg and Chlorthalidone 12.5mg TabletCode 436₹2.27/tablet · ₹22.69 for 10
- Telmisartan 40mg and Chlorthalidone 6.25mg TabletCode 1411₹2.06/tablet · ₹20.63 for 10
- Telmisartan 40mg and Hydrochlorothiazide 12.5mg IP TabletCode 298₹1.75/tablet · ₹17.53 for 10
- Telmisartan 40mg and Metoprolol 25mg TabletCode 1073₹3.09/tablet · ₹30.94 for 10
- Telmisartan 40mg, Amlodipine 5mg and Hydrochlorothiazide 12.5mg TabletCode 1410₹2.16/tablet · ₹21.55 for 10
- Telmisartan 40mg, Chlorthalidone 12.5mg and Amlodipine 5mg TabletCode 1814₹2.25/tablet · ₹22.50 for 10
- Telmisartan 40mg, Chlorthalidone 6.25mg and Amlodipine 5mg TabletCode 1815₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Telmisartan 40mg, Cilnidipine 10mg and Chlorthalidone 12.5mg TabletCode 2137₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Telmisartan 40mg, Cilnidipine 10mg and Chlorthalidone 6.25mg TabletCode 1816₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Telmisartan 80mg TabletCode 1813₹2.50/tablet · ₹24.96 for 10
- Telmisartan 80mg and Amlodipine 5mg IP TabletCode 1811₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Telmisartan 80mg and Chlorthalidone 12.5mg TabletCode 2495₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Telmisartan 80mg and Cilnidipine 10mg TabletCode 1812₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Telmisartan 80mg and Hydrochlorothiazide 12.5mg IP TabletCode 1074₹2.37/tablet · ₹23.72 for 10
- Telmisartan 80mg, Amlodipine 5mg and Hydrochlorothiazide 12.5mg TabletCode 2203₹3.75/tablet · ₹37.50 for 10
- Temozolomide 100mg CapsuleCode 1217₹274.31/capsule · ₹1,371.56 for 5
- Temozolomide 20mg CapsuleCode 2474₹62.81/capsule · ₹314.06 for 5
- Temozolomide 250mg CapsuleCode 1218₹503.44/capsule · ₹2,517.19 for 5
- Teneligliptin 20mg TabletCode 1075₹2.06/tablet · ₹20.63 for 10
- Teneligliptin 20mg and Dapagliflozin 10mg TabletCode 2475₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Teneligliptin 20mg and Dapagliflozin 5mg TabletCode 2476₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Teneligliptin 20mg and Metformin Hydrochloride 1000mg (Sustained Release) IP TabletCode 1130₹4.13/tablet · ₹41.25 for 10
- Teneligliptin 20mg and Metformin Hydrochloride 500mg (Sustained Release) IP TabletCode 1129₹3.09/tablet · ₹30.94 for 10
- Teneligliptin 20mg and Pioglitazone 15mg TabletCode 2352₹2.06/tablet · ₹20.63 for 10
- Teneligliptin 20mg, Dapagliflozin 10mg and Metformin Hydrochloride (Sustained Release) 1000mg TabletCode 2755₹4.69/tablet · ₹46.88 for 10
- Teneligliptin 20mg, Dapagliflozin 10mg and Metformin Hydrochloride (Sustained Release) 500mg TabletCode 2756₹4.22/tablet · ₹42.19 for 10
- Teneligliptin 20mg, Metformin Hydrochloride 1000mg (Sustained Release) and Pioglitazone 15mg IP TabletCode 2637₹7.03/tablet · ₹70.31 for 10
- Teneligliptin 20mg, Metformin Hydrochloride 500mg (Sustained Release) and Pioglitazone 15mg IP TabletCode 2638₹4.22/tablet · ₹42.19 for 10
- Tenofovir Alafenamide 25mg TabletCode 2204₹18.75/tablet · ₹562.50 for 30
- Tenofovir disoproxil fumarate 300mg TabletCode 1076₹20.21/tablet · ₹202.13 for 10
- Terbinafine 1% w/w CreamCode 1817₹2.34/gm · ₹23.44 for 10
- Terbinafine 250mg TabletCode 387₹6.04/tablet · ₹42.28 for 7
- Terbutaline 1.25mg, Ambroxol 15mg, Guaiphenesin 50mg per 5ml with Menthol base SyrupCode 1454₹0.33/ml · ₹33.00 for 100
- Terbutaline Sulphate 1.25mg, Bromhexine 4mg, Guaiphenesin 50mg and Menthol 2.5mg per 5ml SyrupCode 639₹0.25/ml · ₹24.96 for 100
- Terlipressin 1000 mcg (1 mg/10ml) InjectionCode 1414₹21.09/ml · ₹210.94 for 10
- Tetrabenazine 25mg TabletCode 1818₹17.81/tablet · ₹178.13 for 10
- Thalidomide 100mg CapsuleCode 2477₹16.50/capsule · ₹165.00 for 10
- Thalidomide 200mg CapsuleCode 2478₹23.44/capsule · ₹234.38 for 10
- Thalidomide 50mg CapsuleCode 2479₹9.28/capsule · ₹92.81 for 10
- Theophylline 400mg TabletCode 1451₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Thiamine 100mg, Pyridoxine Hydrochloride 100mg and Cyanocobalamin 1000mcg per 3 ml InjectionCode 595₹2.50/ml · ₹7.50 for 3
- Thiamine Hydrochloride IP 100mg/ml InjectionCode 2263₹7.74/ml · ₹15.47 for 2
- Thiocolchicoside 4mg CapsuleCode 1417₹4.22/capsule · ₹42.19 for 10
- Thiocolchicoside 4mg and Aceclofenac 100mg TabletCode 517₹5.16/tablet · ₹51.57 for 10
- Thumb and Wrist (Small) BraceCode 8103₹90.00/unit · ₹90.00 for 1
- Thyroxine 100mcg TabletCode 500₹0.60/tablet · ₹60.00 for 100
- Thyroxine 12.5mcg TabletCode 1850₹0.61/tablet · ₹60.94 for 100
- Thyroxine 125mcg TabletCode 1853₹0.71/tablet · ₹71.25 for 100
- Thyroxine 150mcg TabletCode 2480₹0.78/tablet · ₹93.75 for 120
- Thyroxine 25mcg TabletCode 1851₹0.42/tablet · ₹42.19 for 100
- Thyroxine 50mcg TabletCode 1221₹0.56/tablet · ₹55.65 for 100
- Thyroxine 62.5mcg TabletCode 2757₹0.54/tablet · ₹54.38 for 100
- Thyroxine 75mcg TabletCode 1852₹0.56/tablet · ₹56.25 for 100
- Ticagrelor 60mg TabletCode 2481₹8.91/tablet · ₹89.06 for 10
- Ticagrelor 90mg TabletCode 1819₹13.41/tablet · ₹134.07 for 10
- Tigecycline 50mg InjectionCode 1418₹123.75/ml · ₹618.75 for 5
- Timolol Maleate IP 0.5 % Eye DropsCode 690₹3.94/ml · ₹19.69 for 5
- Tinidazole 300mg TabletCode 107₹1.22/tablet · ₹12.19 for 10
- Tinidazole 500mg TabletCode 108₹1.50/tablet · ₹15.00 for 10
- Tiotropium Bromide 18mcg and Formoterol Fumarate Dihydrate 12mcg RotacapCode 564₹4.69/unit · ₹70.31 for 15
- Tiotropium Bromide 18mcg, Formoterol Fumarate Dihydrate 12mcg and Ciclesonide 400mcg RotacapCode 565₹9.38/unit · ₹140.63 for 15
- Tiotropium Bromide 9mcg per actuation InhalationCode 1821₹1.03/dose · ₹206.25 for 200
- Tiotropium IP 18mcg Rotacaps Powder for InhalationCode 1822₹4.38/unit · ₹65.63 for 15
- Tizanidine I.P 2mg TabletCode 1081₹1.03/tablet · ₹10.31 for 10
- Tobramycin 0.3% w/v Eye DropsCode 1432₹5.00/ml · ₹25.00 for 5
- Tofacitinib 10mg TabletCode 2645₹9.38/tablet · ₹93.75 for 10
- Tofacitinib 11mg TabletCode 2643₹12.66/tablet · ₹126.56 for 10
- Tofacitinib 2.0% w/w OintmentCode 2642₹16.41/gm · ₹328.13 for 20
- Tofacitinib 22mg TabletCode 2644₹22.50/tablet · ₹225.00 for 10
- Tofacitinib 5mg TabletCode 2646₹5.16/tablet · ₹51.56 for 10
- Tolperisone 150mg TabletCode 1980₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Tolperisone Hydrochloride 150mg and Diclofenac Sodium 50mg TabletCode 2647₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Tolterodine 2mg CapsuleCode 1873₹4.69/capsule · ₹46.88 for 10
- Tolterodine 4mg CapsuleCode 1874₹6.56/capsule · ₹65.63 for 10
- Tolvaptan 15mg TabletCode 1824₹19.69/tablet · ₹196.88 for 10
- Topiramate 100mg TabletCode 2353₹2.81/tablet · ₹28.13 for 10
- Topiramate 50mg TabletCode 2354₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Topiroxostat 20mg TabletCode 2482₹4.69/tablet · ₹46.88 for 10
- Topiroxostat 40mg TabletCode 2483₹8.44/tablet · ₹84.38 for 10
- Topiroxostat 60mg TabletCode 2484₹12.19/tablet · ₹121.88 for 10
- Torasemide 10mg TabletCode 422₹1.17/tablet · ₹17.53 for 15
- Torasemide 10mg + Spironolactone 25mg TabletCode 2485₹1.96/tablet · ₹19.59 for 10
- Torsemide 10mg and Spironolactone 50mg TabletCode 1825₹2.20/tablet · ₹33.00 for 15
- Torsemide 20 mg and Spironolactone 25 mg TabletCode 2758₹2.63/tablet · ₹39.38 for 15
- Torsemide 5 mg and Spironolactone 50 mg TabletCode 2759₹2.81/tablet · ₹42.19 for 15
- Torsemide IP 100mg TabletCode 2138₹4.69/tablet · ₹46.88 for 10
- Torsemide IP 20 mg TabletCode 457₹2.04/tablet · ₹20.42 for 10
- Torsemide IP 40mg TabletCode 1827₹3.13/tablet · ₹46.88 for 15
- Torsemide IP 5mg TabletCode 1828₹0.69/tablet · ₹10.32 for 15
- Tracheostomy (PVC), Sterilised, single use Size-24 TubeCode 5064₹206.25/unit · ₹206.25 for 1
- Tramadol 100mg InjectionCode 26₹3.75/ml · ₹7.50 for 2
- Tramadol 100mg TabletCode 521₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Tramadol 50mg InjectionCode 27₹4.69/ml · ₹4.69 for 1
- Tramadol 50mg TabletCode 28₹0.83/tablet · ₹8.25 for 10
- Tramadol Hydrochloride (IR) 50mg and Diclofenac Sodium (SR) 75mg TabletCode 2649₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Tranexamic Acid 500mg InjectionCode 302₹4.80/ml · ₹24.00 for 5
- Tranexamic Acid 500mg TabletCode 301₹7.40/tablet · ₹74.00 for 10
- Tranexamic Acid 500mg and Mefenamic Acid 250mg TabletCode 414₹7.69/tablet · ₹76.88 for 10
- Transparent film (Sterile) 10cm X 12cm DressingCode 8181₹60.94/unit · ₹60.94 for 1
- Trastuzumab 440 mg With Wfi InjectionCode 410₹14,062.50/vial · ₹14,062.50 for 1
- Travoprost Ophthalmic IP 0.004%w/v SolutionCode 1829₹63.75/ml · ₹159.38 for 2.5
- Trazodone 100mg TabletCode 2760₹4.69/tablet · ₹46.88 for 10
- Trazodone 25mg TabletCode 2761₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Triamcinolone 4mg TabletCode 1227₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
- Triamcinolone Acetonide 0.1% w/w Mouth Ulcer GelCode 676₹4.59/gm · ₹45.94 for 10
- Triamcinolone Acetonide IP 40mg per ml InjectionCode 1226₹46.88/ml · ₹46.88 for 1
- Tricholine Citrate 275mg and Cyproheptadine Hydrochloride 2mg per 5ml SyrupCode 181₹0.18/ml · ₹35.63 for 200
- Trientine Hydrochloride 250mg CapsuleCode 2762₹102.32/capsule · ₹10,231.88 for 100
- Trifluoperazine + Trihexyphenidyl (2.5/1 Mg) TabletCode 2867₹1.66/tablet · ₹16.62 for 10
- Trihexyphenidyl Hydrochloride Tablets IP 2mg (Benzhexol Hydrochloride IP 2mg) TabletCode 1087₹0.68/tablet · ₹6.81 for 10
- Trimetazidine 35mg TabletCode 1088₹2.27/tablet · ₹22.69 for 10
- Trimetazidine 60mg CapsuleCode 1830₹4.13/capsule · ₹41.25 for 10
- Triphala 500mg TabletCode 2375₹0.50/tablet · ₹30.00 for 60
- Tropicamide IP 1% W/V Eye DropsCode 693₹5.63/ml · ₹28.13 for 5
- Trypsin 48mg, Bromelain 90mg and Rutoside Trihydrate 100mg TabletCode 1427₹6.56/tablet · ₹65.63 for 10
- Trypsin 48mg, Bromelain 90mg, Rutoside Trihydrate 100mg and Diclofenac Sodium 50mg TabletCode 1831₹4.69/tablet · ₹46.88 for 10
U
- Ubidecarenone (Co-enzyme Q10) 100 mg CapsuleCode 2763₹8.44/capsule · ₹84.38 for 10
- Ubidecarenone (Co-enzyme Q10) 300 mg CapsuleCode 2764₹23.44/capsule · ₹234.38 for 10
- Ulipristal acetate 5mg TabletCode 2017₹44.53/tablet · ₹445.31 for 10
- Umbilical (For New Born) CatheterCode 8082₹56.25/unit · ₹56.25 for 1
- Urine Collecting, Disposable, 2000ml BagCode 5041₹30.00/unit · ₹30.00 for 1
- Ursodeoxycholic Acid (Ursodiol) 150mg TabletCode 1833₹6.67/tablet · ₹100.00 for 15
- Ursodeoxycholic Acid (Ursodiol) 300mg TabletCode 466₹17.67/tablet · ₹176.66 for 10
V
- Valacyclovir 1000mg TabletCode 1834₹34.38/tablet · ₹103.13 for 3
- Valacyclovir 500mg TabletCode 2356₹17.19/tablet · ₹51.56 for 3
- Valethamate 8mg InjectionCode 1431₹9.28/ml · ₹9.28 for 1
- Valganciclovir 450mg TabletCode 746₹174.00/tablet · ₹1,740.00 for 10
- Valsartan 40mg TabletCode 2139₹1.88/tablet · ₹18.75 for 10
- Valsartan 80mg TabletCode 454₹3.40/tablet · ₹34.03 for 10
- Vancomycin Hydrochloride for Intravenous IP 500 mg InfusionCode 109₹135.00/unit · ₹135.00 for 1
- Vasopressin 20IU InjectionCode 2767₹80.00/ml · ₹80.00 for 1
- Vecuronium Bromide I.P 4mg InjectionCode 1091₹45.00/vial · ₹45.00 for 1
- Vein Knee length (Extra Large) Compression StockingCode 8182₹130.00/unit · ₹130.00 for 1
- Vein Thigh length (Extra Large) Compression StockingCode 8187₹170.00/unit · ₹170.00 for 1
- Venlafaxine 37.5mg CapsuleCode 2357₹1.88/capsule · ₹18.75 for 10
- Venlafaxine 75mg CapsuleCode 2358₹2.81/capsule · ₹28.13 for 10
- Verapamil 40mg TabletCode 2140₹0.42/tablet · ₹4.22 for 10
- Verapamil 80mg TabletCode 455₹0.86/tablet · ₹8.56 for 10
- Vildaglipitin 100mg Extended Release TabletCode 2360₹4.22/tablet · ₹42.19 for 10
- Vildagliptin 100mg and Metformin Hydrochloride (sustained release) 1000mg TabletCode 2653₹4.22/tablet · ₹42.19 for 10
- Vildagliptin 100mg and Metformin Hydrochloride (sustained release) 500mg TabletCode 2654₹3.75/tablet · ₹37.50 for 10
- Vildagliptin 50mg TabletCode 1461₹1.38/tablet · ₹20.63 for 15
- Vildagliptin 50mg and Metformin Hydrochloride 1000mg IP TabletCode 1463₹2.41/tablet · ₹36.09 for 15
- Vildagliptin 50mg and Metformin Hydrochloride 1000mg IP TabletCode 2655₹2.19/tablet · ₹32.81 for 15
- Vildagliptin 50mg and Metformin Hydrochloride 500mg IP TabletCode 1462₹2.06/tablet · ₹30.94 for 15
- Vildagliptin 50mg and Metformin Hydrochloride 500mg IP TabletCode 2656₹1.88/tablet · ₹28.13 for 15
- Vildagliptin 50mg and Metformin Hydrochloride 850mg IP TabletCode 1837₹2.00/tablet · ₹30.00 for 15
- Vitamin A (Retinol) 25000IU CapsuleCode 1097₹0.55/capsule · ₹16.50 for 30
- Vitamin B Complex SyrupCode 232₹0.20/ml · ₹39.38 for 200
- Vitamin B Complex TabletCode 231₹1.65/tablet · ₹16.50 for 10
- Vitamin B Complex and Ascorbic Acid CapsuleCode 665₹1.75/capsule · ₹17.53 for 10
- Vitamin B-Complex fort Zinc CapsuleCode 230₹1.02/capsule · ₹10.21 for 10
- Vitamin B6 (Pyridoxine) 100mg TabletCode 1251₹2.06/tablet · ₹20.63 for 10
- Vitamin C (Ascorbic Acid) 500mg TabletCode 1849₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Vitamin D3 (Cholecalciferol) 60000IU Oral Disintegrating StripCode 2271₹8.44/unit · ₹84.38 for 10
- Vitamin D3 (Cholecalciferol) 60000IU Oral SolutionCode 1841₹5.16/ml · ₹25.78 for 5
- Vitamin E (Tocopheryl) 600mg CapsuleCode 2206₹2.63/capsule · ₹26.25 for 10
- Vitamin E Softgel 400 mg CapsuleCode 588₹2.27/capsule · ₹22.69 for 10
- Vitamins A,C,D,E,And B Complex and Minerals SyrupCode 582₹0.22/ml · ₹44.06 for 200
- Voglibose + Metformin + Gliclazide (0.2/500/80 Mg) TabletCode 2868₹4.00/tablet · ₹40.00 for 10
- Voglibose 0.2mg TabletCode 371₹1.25/tablet · ₹12.47 for 10
- Voglibose 0.2mg, Glimepiride 1mg and Metformin Hydrochloride 500mg (Sustained Release) TabletCode 1843₹3.09/tablet · ₹30.94 for 10
- Voglibose 0.2mg, Glimepiride 2mg and Metformin Hydrochloride 1000mg (Sustained Release) TabletCode 1844₹2.34/tablet · ₹23.44 for 10
- Voglibose 0.3mg TabletCode 367₹1.59/tablet · ₹15.88 for 10
- Voglibose 0.3mg, Glimepiride 2mg and Metformin Hydrochloride 1000mg (Sustained Release) TabletCode 1845₹3.38/tablet · ₹33.75 for 10
- Voriconazole 200mg TabletCode 2034₹82.03/tablet · ₹328.13 for 4
- Vortioxetine 10mg TabletCode 2487₹6.09/tablet · ₹60.94 for 10
- Vortioxetine 20mg TabletCode 2488₹8.91/tablet · ₹89.06 for 10
- Vortioxetine 5mg TabletCode 2489₹3.28/tablet · ₹32.81 for 10
W
- Warfarin 1mg TabletCode 2141₹1.32/tablet · ₹13.23 for 10
- Warfarin 2mg TabletCode 2142₹1.41/tablet · ₹14.06 for 10
- Warfarin 5mg TabletCode 452₹1.69/tablet · ₹16.88 for 10
- Water for amp polypack 10ml InjectionCode 723₹0.19/ml · ₹1.88 for 10
- Water for amp polypack 5 ml InjectionCode 722₹0.28/ml · ₹1.41 for 5
X
Z
- Zig zag CottonCode 8192₹0.47/gm · ₹47.44 for 100
- Zinc (Elemental Zinc) 20mg TabletCode 2143₹0.94/tablet · ₹9.38 for 10
- Ziprasidone 20mg CapsuleCode 2209₹4.22/capsule · ₹42.19 for 10
- Ziprasidone 40mg CapsuleCode 2213₹6.56/capsule · ₹65.63 for 10
- Zoledronic Acid IP 4mg per Vial InjectionCode 1104₹165.00/vial · ₹165.00 for 1
- Zolpidem 10mg TabletCode 1105₹1.86/tablet · ₹18.57 for 10
- Zolpidem 5mg TabletCode 2770₹0.94/tablet · ₹9.38 for 10
- Zonisamide 100mg CapsuleCode 2362₹10.31/capsule · ₹103.13 for 10
- Zonisamide 50mg CapsuleCode 2361₹5.50/capsule · ₹55.02 for 10