Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
Price comparison
SAVE 59%per ml
Same salts, same strength, same form
Salt composition in both
Coal Tar 4.25% w/v + Salicylic Acid 2% w/v
You searched
Logidruf S Solution 100ml
Canixa Life Sciences Pvt. Ltd.
Pack of 100 ml
₹319.00
₹3.19 / ml
Lower-priced equivalent
Mohrish Pharmaceuticals
Pack of 200 ml
₹258.00MRP
₹1.29 / ml | 59% less
Sold at chemists, not Kendras
Exact salt match
Priced per unit, from the MRP
21,121 Kendras
Medicine comparison
Exact salt match
| You searched | Lower-priced equivalent |
|---|---|
| Logidruf S Solution 100ml | Silkin Scalp Solution |
| Coal Tar 4.25% w/v + Salicylic Acid 2% w/v | Coal Tar 4.25% w/v + Salicylic Acid 2% w/v |
| Canixa Life Sciences Pvt. Ltd. | Mohrish Pharmaceuticals |
| Pack of 100 ml | Pack of 200 ml |
| ₹3.19 / ml | ₹1.29 / mlSave 59% |
No Jan Aushadhi medicine with the composition of Logidruf S Solution 100ml is priced lower; the lowest-priced equivalent we list is Silkin Scalp Solution at ₹1.29 per ml against ₹3.19, 59% less, sold at ordinary chemists.
Other brands with the same salts
Carel Scalp Solution 60mlIntas Pharmaceuticals Ltd. · +1 more pack₹6.56/ml · ₹393.75 for 60Tarcilic Solution 60mlLeeford Healthcare Ltd.₹0.75/ml · ₹45.00 for 60
Lintar Solution 100mlLinux Laboratories₹5.03/ml · ₹503.40 for 100
Xaliderm Solution 50mlKLM Laboratories Pvt. Ltd.₹6.56/ml · ₹328.13 for 50Tarich Solution 50mlBrinton Pharmaceuticals Pvt. Ltd. · +1 more pack₹6.13/ml · ₹306.56 for 50
Red-Tar SolutionNanz Med Science Pharma Ltd.₹2.50/ml · ₹150.00 for 60
Mindruff Scalp SolutionBDR Pharmaceuticals Internationals Pvt₹4.95/ml · ₹495.00 for 100Silkin Scalp SolutionMohrish Pharmaceuticals₹1.29/ml · ₹258.00 for 200
Hydrahair CS Solution 100mlCyrus Remedies₹4.64/ml · ₹464.06 for 100
Tarindo Scalp SolutionIndolands Pharma Pvt. Ltd.₹3.00/ml · ₹300.00 for 100
More about Logidruf S Solution 100ml
About
Questions people ask
Is there a lower-priced equivalent of Logidruf S Solution 100ml?
What does Logidruf S Solution 100ml contain?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
₹258.00
59% less per ml
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.