Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
M Dol Injection 2ml
Oscar Remedies Pvt. Ltd.
₹15.00MRP(₹7.50 per ml)
Pack of 2 ml
What is inside
- Tramadol
No Jan Aushadhi equivalent mapped yet. A gap on our side, not proof none exists. Ask your pharmacist.
M Dol Injection 2ml contains Tramadol. We have not mapped a Jan Aushadhi equivalent for it yet.
Other brands with the same salts
- Tram InjectionZydus Cadila₹3.00/ml · ₹6.00 for 2
- Pentagen InjectionInd Swift Laboratories Ltd.₹1.88/ml · ₹3.75 for 2
- Sternix InjectionCanixa Life Sciences Pvt. Ltd.₹9.14/ml · ₹18.27 for 2
- Tramdol InjectionStrides shasun Ltd.₹8.01/ml · ₹24.03 for 3
- Afdol InjectionAnglo French Drugs & Industries Ltd.₹2.45/ml · ₹4.90 for 2
- Syntram InjectionKenn Pharmaceuticals Pvt. Ltd.₹11.76/ml · ₹23.52 for 2
- Rosetra InjectionAlmet Corporation Ltd.₹9.98/ml · ₹19.95 for 2
- Paff InjectionExotic Laboratories Pvt. Ltd.₹12.06/ml · ₹24.11 for 2
- Tramavin InjectionVintech Formulations₹12.50/ml · ₹25.00 for 2
- Intram InjectionInfugen Pharma Pvt. Ltd.₹13.08/ml · ₹26.15 for 2
More about M Dol Injection 2ml
About
Uses
Questions people ask
What does M Dol Injection 2ml contain?
What is M Dol Injection 2ml used for?
Does M Dol Injection 2ml need a prescription?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.