Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
Price comparison
SAVE 22%per ml
Same salts, same strength, same form
Salt composition in both
Magnesium Citrate 375mg + Potassium Citrate 1100mg + Vitamin B6 (Pyridoxine) 20mg
You searched
Ston 1B6 Delicious Pineapple Oral Solution 200ml
Cipla Ltd.
Pack of 200 ml
₹273.08
₹1.37 / ml
Lower-priced equivalent
Urikind KM6 Oral Solution 200ml
Mankind Pharmaceuticals Ltd.
Pack of 200 ml
₹212.13MRP
₹1.06 / ml | 22% less
Sold at chemists, not Kendras
Exact salt match
Priced per unit, from the MRP
21,121 Kendras
Medicine comparison
Exact salt match
| You searched | Lower-priced equivalent |
|---|---|
| Ston 1B6 Delicious Pineapple Oral Solution 200ml | Urikind KM6 Oral Solution 200ml |
| Magnesium Citrate 375mg + Potassium Citrate 1100mg + Vitamin B6 (Pyridoxine) 20mg | Magnesium Citrate 375mg + Potassium Citrate 1100mg + Vitamin B6 (Pyridoxine) 20mg |
| Cipla Ltd. | Mankind Pharmaceuticals Ltd. |
| Pack of 200 ml | Pack of 200 ml |
| ₹1.37 / ml | ₹1.06 / mlSave 22% |
No Jan Aushadhi medicine with the composition of Ston 1B6 Delicious Pineapple Oral Solution 200ml is priced lower; the lowest-priced equivalent we list is Urikind KM6 Oral Solution 200ml at ₹1.06 per ml against ₹1.37, 22% less, sold at ordinary chemists.
Other brands with the same salts
Noculi B6 1100/375/25mg Oral Solution 200mlSun Pharmaceutical Industries Ltd.₹1.03/ml · ₹205.31 for 200- Ston 1B6 Delicious Pineapple Sugar Free Oral Solution 250mlCipla Ltd. · +3 more packs₹1.32/ml · ₹331.01 for 250
Potrate MB 6 20/375/1100mg Solution 200mlIntas Pharmaceuticals Ltd. · +2 more packs₹1.38/ml · ₹276.56 for 200
Enlizer-B6 Oral Solution Delicious PineappleLeeford Healthcare Ltd.₹1.35/ml · ₹135.00 for 100Urikind KM6 375/1100/20mg Oral Solution 100mlMankind Pharmaceuticals Ltd. · +2 more packs₹1.19/ml · ₹119.11 for 100
Potron MB6 375/1100/25mg Pineapple Oral Solution 200mlMacleods Pharmaceuticals Pvt. Ltd.₹1.15/ml · ₹230.63 for 200
Potadoc MB6 Oral Solution 200mlDr. Morepen Ltd.₹1.20/ml · ₹240.00 for 200
Urovil B6 Syrup Orange Sugar Free 200mlFibovil Pharmaceuticals Pvt. Ltd.₹0.93/ml · ₹185.00 for 200
Alkaston B6 Sugar Free Raspberry Flavour Oral Solution 200mlIpca Laboratories Ltd.₹1.18/ml · ₹236.63 for 200- Cital Pm6 S/F Solution 200mlIndoco Remedies Ltd.₹1.05/ml · ₹210.94 for 200
More about Ston 1B6 Delicious Pineapple Oral Solution 200ml
About
Uses
Questions people ask
Is there a lower-priced equivalent of Ston 1B6 Delicious Pineapple Oral Solution 200ml?
What does Ston 1B6 Delicious Pineapple Oral Solution 200ml contain?
What is Ston 1B6 Delicious Pineapple Oral Solution 200ml used for?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
₹212.13
22% less per ml
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.