Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
Price comparison
SAVE 43%per ml
Same salts, same strength, same form
Salt composition in both
Vitamin B12 (Methylcobalamin) 500mcg + Vitamin B3 (Niacin) 50mg + Vitamin B6 (Pyridoxine) 50mg
You searched
Rejunex Forte Injection 2ml
Intas Pharmaceuticals Ltd.
Pack of 2 ml
₹140.63
₹70.32 / ml
Lower-priced equivalent
Walton Healthcare Pvt. Ltd.
Pack of 2 ml
₹80.00MRP
₹40.00 / ml | 43% less
Sold at chemists, not Kendras
Exact salt match
Priced per unit, from the MRP
21,121 Kendras
Medicine comparison
Exact salt match
| You searched | Lower-priced equivalent |
|---|---|
| Rejunex Forte Injection 2ml | Elanvit Injection |
| Vitamin B12 (Methylcobalamin) 500mcg + Vitamin B3 (Niacin) 50mg + Vitamin B6 (Pyridoxine) 50mg | Vitamin B12 (Methylcobalamin) 500mcg + Vitamin B3 (Niacin) 50mg + Vitamin B6 (Pyridoxine) 50mg |
| Intas Pharmaceuticals Ltd. | Walton Healthcare Pvt. Ltd. |
| Pack of 2 ml | Pack of 2 ml |
| ₹70.32 / ml | ₹40.00 / mlSave 43% |
No Jan Aushadhi medicine with the composition of Rejunex Forte Injection 2ml is priced lower; the lowest-priced equivalent we list is Elanvit Injection at ₹40.00 per ml against ₹70.32, 43% less, sold at ordinary chemists.
Other brands with the same salts
Meconerv Forte 500mcg/50/50mg Injection 1sMicro Labs Ltd.₹63.75/ml · ₹127.50 for 2
Rejunuron Active Injection 1sFourrts India Laboratories Pvt. Ltd.₹65.16/ml · ₹130.31 for 2
Rexite Plus Injection 2mlLinux Laboratories₹63.10/ml · ₹126.20 for 2- Elanvit InjectionWalton Healthcare Pvt. Ltd.₹40.00/ml · ₹80.00 for 2
- Reznew Plus InjectionStature Life Sciences₹44.50/ml · ₹89.00 for 2
- Mepyn InjectionEdric Pharmaceuticals₹28.00/ml · ₹56.00 for 2
More about Rejunex Forte Injection 2ml
About
Uses
Questions people ask
Is there a lower-priced equivalent of Rejunex Forte Injection 2ml?
What does Rejunex Forte Injection 2ml contain?
What is Rejunex Forte Injection 2ml used for?
Does Rejunex Forte Injection 2ml need a prescription?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
₹80.00
43% less per ml
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.