Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
Price comparison
SAVE 44%per ml
Same salts, same strength, same form
Salt composition in both
Cefixime 50mg + Ornidazole 125mg
You searched
Fixibact OZ Dry Syrup 30ml
Frank Medilink
Pack of 30 ml
₹95.00
₹3.17 / ml
Lower-priced equivalent
Moraceae Pharmaceuticals Pvt. Ltd.
Pack of 30 ml
₹52.67MRP
₹1.76 / ml | 44% less
Sold at chemists, not Kendras
Exact salt match
Priced per unit, from the MRP
21,121 Kendras
Medicine comparison
Exact salt match
| You searched | Lower-priced equivalent |
|---|---|
| Fixibact OZ Dry Syrup 30ml | Gatimore OZ Dry Syrup |
| Cefixime 50mg + Ornidazole 125mg | Cefixime 50mg + Ornidazole 125mg |
| Frank Medilink | Moraceae Pharmaceuticals Pvt. Ltd. |
| Pack of 30 ml | Pack of 30 ml |
| ₹3.17 / ml | ₹1.76 / mlSave 44% |
No Jan Aushadhi medicine with the composition of Fixibact OZ Dry Syrup 30ml is priced lower; the lowest-priced equivalent we list is Gatimore OZ Dry Syrup at ₹1.76 per ml against ₹3.17, 44% less, sold at ordinary chemists.
Other brands with the same salts
- Fixican-OZ Dry SyrupIkon Remedies Pvt. Ltd.₹3.17/ml · ₹95.00 for 30
- Fiximax OZ Dry SyrupInnovative Pharmaceuticals₹3.17/ml · ₹95.00 for 30
- Cefit OZ Dry SyrupCubit Healthcare₹3.30/ml · ₹99.00 for 30
- Aelxim-OZ Dry SyrupAllenge India₹2.83/ml · ₹85.00 for 30
- Cefmann OZ Dry SyrupMan Serve Pharma₹3.17/ml · ₹95.00 for 30
- Kyocef-OZ Dry SyrupLifekyor Pharmaceuticals₹2.83/ml · ₹85.00 for 30
- Zimspor OZ Dry SyrupMerril Pharma Pvt. Ltd.₹3.17/ml · ₹95.00 for 30
- Arifix-OZ Dry SyrupSarian Healthcare₹2.30/ml · ₹69.00 for 30
- Gatimore OZ Dry SyrupMoraceae Pharmaceuticals Pvt. Ltd.₹1.76/ml · ₹52.67 for 30
More about Fixibact OZ Dry Syrup 30ml
About
Uses
Questions people ask
Is there a lower-priced equivalent of Fixibact OZ Dry Syrup 30ml?
What does Fixibact OZ Dry Syrup 30ml contain?
What is Fixibact OZ Dry Syrup 30ml used for?
Does Fixibact OZ Dry Syrup 30ml need a prescription?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
₹52.67
44% less per ml
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.