Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
Price comparison
SAVE 2%per ml
Same salts, same strength, same form
Salt composition in both
Ambroxol 15mg + Chlorpheniramine Maleate 2mg + Guaifenesin 50mg + Menthol 1mg + Phenylephrine 2.5mg
You searched
Wowdryl P Syrup 100ml
Flanca Life Sciences
Pack of 100 ml
₹78.00
₹0.78 / ml
Lower-priced equivalent
Austro Labs
Pack of 100 ml
₹76.00MRP
₹0.76 / ml | 2% less
Sold at chemists, not Kendras
Exact salt match
Priced per unit, from the MRP
21,121 Kendras
Medicine comparison
Exact salt match
| You searched | Lower-priced equivalent |
|---|---|
| Wowdryl P Syrup 100ml | Broxyl-AP Syrup 100 Syrup |
| Ambroxol 15mg + Chlorpheniramine Maleate 2mg + Guaifenesin 50mg + Menthol 1mg + Phenylephrine 2.5mg | Ambroxol 15mg + Chlorpheniramine Maleate 2mg + Guaifenesin 50mg + Menthol 1mg + Phenylephrine 2.5mg |
| Flanca Life Sciences | Austro Labs |
| Pack of 100 ml | Pack of 100 ml |
| ₹0.78 / ml | ₹0.76 / mlSave 2% |
No Jan Aushadhi medicine with the composition of Wowdryl P Syrup 100ml is priced lower; the lowest-priced equivalent we list is Broxyl-AP Syrup 100 Syrup at ₹0.76 per ml against ₹0.78, 2% less, sold at ordinary chemists.
Other brands with the same salts
- Tuffex AP SyrupIntas Pharmaceuticals Ltd.₹0.71/ml · ₹71.00 for 100
- Cuffwall AX SyrupWallace Pharmaceuticals Pvt. Ltd.₹0.70/ml · ₹70.00 for 100
- Marktus NF SyrupElixir Life Care Pvt. Ltd.₹0.95/ml · ₹95.00 for 100
- Rahatt Plus 15/2/50mg Syrup 100mlPositif Life sciences₹0.65/ml · ₹65.00 for 100
- Glabraa Plus SyrupAfive Pharma₹0.55/ml · ₹55.00 for 100
- Coftex-AG SyrupSantiago Lifesciences Pvt. Ltd.₹0.52/ml · ₹52.00 for 100
- Broxyl-AP Syrup 60 SyrupAustro Labs · +1 more pack₹0.80/ml · ₹48.00 for 60
- Elrox AP SyrupElixir Pharmacon₹0.60/ml · ₹60.00 for 100
- Hendic P SyrupBen Hadded Pharma Pvt. Ltd.₹0.54/ml · ₹54.00 for 100
- Ceftadril SyrupSristi Pharmaceuticals₹0.66/ml · ₹66.00 for 100
More about Wowdryl P Syrup 100ml
About
Uses
Questions people ask
Is there a lower-priced equivalent of Wowdryl P Syrup 100ml?
What does Wowdryl P Syrup 100ml contain?
What is Wowdryl P Syrup 100ml used for?
Does Wowdryl P Syrup 100ml need a prescription?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
₹76.00
2% less per ml
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.