Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
Price comparison
SAVE 6%per ml
Same salts, same strength, same form
Salt composition in both
Etofylline 84.7mg + Theophylline 25.3mg
You searched
Suphyllin 84.7/25.3mg Injection 2ml
Paksons Pharmaceuticals Pvt. Ltd.
Pack of 2 ml
₹4.00
₹2.00 / ml
Jan Aushadhi medicine
Etophyllin 84.7mg and Theophylline 25.3mg Injection per ml
PMBJK
Pack of 2 ml
₹3.75MRP
₹1.88 / ml | 6% less
Same price at every Kendra
Exact salt match
Priced per unit, from the MRP
21,121 Kendras
Medicine comparison
Exact salt match
| You searched | Jan Aushadhi medicine |
|---|---|
| Suphyllin 84.7/25.3mg Injection 2ml | Etophyllin 84.7mg and Theophylline 25.3mg Injection per ml |
| Etofylline 84.7mg + Theophylline 25.3mg | Etofylline 84.7mg + Theophylline 25.3mg |
| Paksons Pharmaceuticals Pvt. Ltd. | PMBJK |
| Pack of 2 ml | Pack of 2 ml |
| ₹2.00 / ml | ₹1.88 / mlSave 6% |
The Jan Aushadhi equivalent of Suphyllin 84.7/25.3mg Injection 2ml is Etophyllin 84.7mg and Theophylline 25.3mg Injection per ml, with the same composition (Etofylline 84.7mg + Theophylline 25.3mg): ₹1.88 per ml against ₹2.00, 6% less, at any Jan Aushadhi Kendra.
Other brands with the same salts
- Etophyllin 84.7mg and Theophylline 25.3mg Injection per mlPMBJK₹1.88/ml · ₹3.75 for 2
Deritard 84.7/25.3mg Injection 2mlLupin Ltd.₹2.40/ml · ₹4.80 for 2
Deriphyllin Injection 2mlZydus Cadila · +2 more packs₹45.00/ml · ₹90.00 for 2- Dexophyllin 84.7mg/25.3mg InjectionIkon Remedies Pvt. Ltd.₹2.48/ml · ₹4.95 for 2
- Neophyllin 84.7mg/25.3mg InjectionInnovative Pharmaceuticals₹1.99/ml · ₹3.98 for 2
- Duophylline 84.7mg/25.3mg InjectionScott Edil Pharmacia Ltd.₹1.95/ml · ₹3.90 for 2
Etosol InjectionOm Biotec₹3.50/ml · ₹7.00 for 2
Winfilin InjectionMakers Laboratories Ltd.₹2.38/ml · ₹4.75 for 2- D Phyllin 84.7mg/25.3mg InjectionAkme Biotec₹2.53/ml · ₹5.05 for 2
- Etophylline InjectionCiron Drugs & Pharmaceuticals Pvt. Ltd.₹20.25/ml · ₹40.50 for 2
More about Suphyllin 84.7/25.3mg Injection 2ml
About
Uses
Questions people ask
Is there a Jan Aushadhi equivalent of Suphyllin 84.7/25.3mg Injection 2ml?
Is Etophyllin 84.7mg and Theophylline 25.3mg Injection per ml the same as Suphyllin 84.7/25.3mg Injection 2ml?
Where can I buy Etophyllin 84.7mg and Theophylline 25.3mg Injection per ml?
What does Suphyllin 84.7/25.3mg Injection 2ml contain?
What is Suphyllin 84.7/25.3mg Injection 2ml used for?
Does Suphyllin 84.7/25.3mg Injection 2ml need a prescription?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
₹3.75
6% less per ml
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.