Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
Price comparison
SAVE 33%per gm
Same salts, same strength, same form
Salt composition in both
Miconazole 2% w/w + Mometasone 0.1% w/w + Nadifloxacin 1% w/w
You searched
Nadibact Plus Cream 10gm
Cipla Ltd.
Pack of 10 gm
₹136.17
₹13.62 / gm
Lower-priced equivalent
RxAristo Pharmaceuticals Pvt. Ltd.
Pack of 10 gm
₹91.05MRP
₹9.11 / gm | 33% less
Sold at chemists, not Kendras
Exact salt match
Priced per unit, from the MRP
21,121 Kendras
Medicine comparison
Exact salt match
| You searched | Lower-priced equivalent |
|---|---|
| Nadibact Plus Cream 10gm | Ornoderm RF Cream |
| Miconazole 2% w/w + Mometasone 0.1% w/w + Nadifloxacin 1% w/w | Miconazole 2% w/w + Mometasone 0.1% w/w + Nadifloxacin 1% w/w |
| Cipla Ltd. | Aristo Pharmaceuticals Pvt. Ltd. |
| Pack of 10 gm | Pack of 10 gm |
| ₹13.62 / gm | ₹9.11 / gmSave 33% |
No Jan Aushadhi medicine with the composition of Nadibact Plus Cream 10gm is priced lower; the lowest-priced equivalent we list is Ornoderm RF Cream at ₹9.11 per gm against ₹13.62, 33% less, sold at ordinary chemists.
Other brands with the same salts
Nadibact Plus Cream 1sCipla Ltd.₹99.20/gm · ₹99.20 for 1
3 Mix Cream 10gmAbbott Healthcare Pvt. Ltd.₹7.90/gm · ₹79.00 for 10
Nadimin M 2 Cream 10gmLeeford Healthcare Ltd. · +1 more pack₹12.00/gm · ₹120.00 for 10Nadimix Cream 7.5gmDr. Reddy's Laboratories Ltd.₹15.20/gm · ₹114.00 for 7.5
- Bactimax Cream CreamAjanta Pharma Ltd. · +1 more pack₹65.50/gm · ₹65.50 for 1
- Nadibet M 20mg/1mg/10mg CreamInnovative Pharmaceuticals₹9.50/gm · ₹95.00 for 10
Ornoderm RF CreamAristo Pharmaceuticals Pvt. Ltd.₹9.11/gm · ₹91.05 for 10
Mycoderm NM Cream 10gmFDC Ltd.₹10.60/gm · ₹106.03 for 10- Nadiol Plus CreamOlcare Laboratories₹12.00/gm · ₹120.00 for 10
- Nadicam Plus CreamTrumac Healthcare₹14.50/gm · ₹145.00 for 10
More about Nadibact Plus Cream 10gm
About
Uses
Questions people ask
Is there a lower-priced equivalent of Nadibact Plus Cream 10gm?
What does Nadibact Plus Cream 10gm contain?
What is Nadibact Plus Cream 10gm used for?
Does Nadibact Plus Cream 10gm need a prescription?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
₹91.05
33% less per gm
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.