Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
Price comparison
SAVE 77%per gm
Same salts, same strength, same form
Salt composition in both
Diclofenac 1% w/w + Linseed Oil 3% w/w + Menthol 5% w/w + Methyl Salicylate 10% w/w + Thiocolchicoside 0.125% w/w
You searched
Paraquiz TH Gel 30gm
Geblon Pharmaceuticals
Pack of 30 gm
₹230.00
₹7.67 / gm
Jan Aushadhi medicine
PMBJK
Pack of 30 gm
₹51.57MRP
₹1.72 / gm | 77% less
Same price at every Kendra
Exact salt match
Priced per unit, from the MRP
21,121 Kendras
Medicine comparison
Exact salt match
| You searched | Jan Aushadhi medicine |
|---|---|
| Paraquiz TH Gel 30gm | Diclofenac Diethylamine 1.16% w/w, Thiocholchicoside 0.125% w/w, Linseed Oil 3% w/w, Methylsalicylate 10% w/w and Menthol 5% w/w Gel |
| Diclofenac 1% w/w + Linseed Oil 3% w/w + Menthol 5% w/w + Methyl Salicylate 10% w/w + Thiocolchicoside 0.125% w/w | Diclofenac 1% w/w + Linseed Oil 3% w/w + Menthol 5% w/w + Methyl Salicylate 10% w/w + Thiocolchicoside 0.125% w/w |
| Geblon Pharmaceuticals | PMBJK |
| Pack of 30 gm | Pack of 30 gm |
| ₹7.67 / gm | ₹1.72 / gmSave 77% |
The Jan Aushadhi equivalent of Paraquiz TH Gel 30gm is Diclofenac Diethylamine 1.16% w/w, Thiocholchicoside 0.125% w/w, Linseed Oil 3% w/w, Methylsalicylate 10% w/w and Menthol 5% w/w Gel, with the same composition (Diclofenac 1% w/w + Linseed Oil 3% w/w + Menthol 5% w/w + Methyl Salicylate 10% w/w + Thiocolchicoside 0.125% w/w): ₹1.72 per gm against ₹7.67, 77% less, at any Jan Aushadhi Kendra.
Other brands with the same salts
- Diclofenac Diethylamine 1.16% w/w, Thiocholchicoside 0.125% w/w, Linseed Oil 3% w/w, Methylsalicylate 10% w/w and Menthol 5% w/w GelPMBJK₹1.72/gm · ₹51.57 for 30
Thioford Plus Gel 15gmLeeford Healthcare Ltd. · +1 more pack₹7.47/gm · ₹112.00 for 15
Oxalgin TH Gel 30gmZydus Cadila₹7.31/gm · ₹219.19 for 30
Decovil TH GelFibovil Pharmaceuticals Pvt. Ltd.₹5.97/gm · ₹179.00 for 30
Reledol Gel 30gmIpca Laboratories Ltd.₹6.88/gm · ₹206.25 for 30- Decol Gel 30 GelMedley Pharmaceuticals · +1 more pack₹4.83/gm · ₹145.00 for 30
Thiox Gel 30gmWallace Pharmaceuticals Pvt. Ltd.₹8.31/gm · ₹249.38 for 30
Dolentia Relax Gel 30gmAkumentis Healthcare Ltd.₹7.94/gm · ₹238.13 for 30
- Neonac TH GelNeorangic Healthcare Pvt. Ltd.₹5.33/gm · ₹80.00 for 15
- Volipin TH GelCure Tech SkInc.are₹6.50/gm · ₹195.00 for 30
More about Paraquiz TH Gel 30gm
About
Uses
Questions people ask
Is there a Jan Aushadhi equivalent of Paraquiz TH Gel 30gm?
Is Diclofenac Diethylamine 1.16% w/w, Thiocholchicoside 0.125% w/w, Linseed Oil 3% w/w, Methylsalicylate 10% w/w and Menthol 5% w/w Gel the same as Paraquiz TH Gel 30gm?
Where can I buy Diclofenac Diethylamine 1.16% w/w, Thiocholchicoside 0.125% w/w, Linseed Oil 3% w/w, Methylsalicylate 10% w/w and Menthol 5% w/w Gel?
What does Paraquiz TH Gel 30gm contain?
What is Paraquiz TH Gel 30gm used for?
Does Paraquiz TH Gel 30gm need a prescription?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
₹51.57
77% less per gm
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.