Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
Alda Suspension 10ml
Monokem Labs
₹18.76MRP(₹1.88 per ml)
Pack of 10 ml
What is inside
- Albendazole
No Jan Aushadhi equivalent mapped yet. A gap on our side, not proof none exists. Ask your pharmacist.
Alda Suspension 10ml contains Albendazole. We have not mapped a Jan Aushadhi equivalent for it yet.
Other brands with the same salts
- E Worm SuspensionAlkem Laboratories Ltd.₹2.08/ml · ₹20.78 for 10
- Syband SuspensionSyncom Formulations I Ltd.₹0.99/ml · ₹9.90 for 10
- Ocalbds SuspensionOctane Biotech Pvt. Ltd.₹1.83/ml · ₹18.27 for 10
- Onezole SuspensionMonichem Healthcare Pvt. Ltd.₹2.70/ml · ₹27.00 for 10
- Albenz Suspension 10mlSumac Pharma Pvt. Ltd.₹1.50/ml · ₹15.00 for 10
- Lapworm SuspensionLypho Med Remedies Pvt. Ltd.₹1.60/ml · ₹16.00 for 10
More about Alda Suspension 10ml
About
Uses
Questions people ask
What does Alda Suspension 10ml contain?
What is Alda Suspension 10ml used for?
Does Alda Suspension 10ml need a prescription?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.