Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
Price comparison
SAVE 5%per ml
Same salts, same strength, same form
Salt composition in both
Pralidoxime 25mg
You searched
Redpam 25mg Injection 20ml
Redson Laboratories Pvt. Ltd.
Pack of 20 ml
₹190.00
₹9.50 / ml
Lower-priced equivalent
Adison Laboratories
Pack of 20 ml
₹180.00MRP
₹9.00 / ml | 5% less
Sold at chemists, not Kendras
Exact salt match
Priced per unit, from the MRP
21,121 Kendras
Medicine comparison
Exact salt match
| You searched | Lower-priced equivalent |
|---|---|
| Redpam 25mg Injection 20ml | Adipam 25mg Injection 20ml |
| Pralidoxime 25mg | Pralidoxime 25mg |
| Redson Laboratories Pvt. Ltd. | Adison Laboratories |
| Pack of 20 ml | Pack of 20 ml |
| ₹9.50 / ml | ₹9.00 / mlSave 5% |
No Jan Aushadhi medicine with the composition of Redpam 25mg Injection 20ml is priced lower; the lowest-priced equivalent we list is Adipam 25mg Injection 20ml at ₹9.00 per ml against ₹9.50, 5% less, sold at ordinary chemists.
Other brands with the same salts
Keypam 25mg Injection 1sChemo Healthcare Pvt. Ltd.₹18.00/ml · ₹360.00 for 20- Neopam 25mg InjectionTroikaa Pharmaceuticals Ltd.₹51.02/ml · ₹102.03 for 2
- Adipam 25mg Injection 20mlAdison Laboratories₹9.00/ml · ₹180.00 for 20
- Aquapam InjectionAqua Fina Injecta Pvt. Ltd.₹13.75/ml · ₹275.00 for 20
- Purepam InjectionNucleus Inc.orporation₹11.25/ml · ₹225.00 for 20
More about Redpam 25mg Injection 20ml
About
Questions people ask
Is there a lower-priced equivalent of Redpam 25mg Injection 20ml?
What does Redpam 25mg Injection 20ml contain?
Does Redpam 25mg Injection 20ml need a prescription?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
₹180.00
5% less per ml
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.