Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
Price comparison
SAVE 95%per ml
Same salts, same strength, same form
Salt composition in both
Milrinone 10mg
You searched
Milrilact 10mg Injection 10ml
AAA Pharma Trade Pvt. Ltd.
Pack of 10 ml
₹1,035.00
₹103.50 / ml
Lower-priced equivalent
Vhb Life Sciences Inc.
Pack of 10 ml
₹47.00MRP
₹4.70 / ml | 95% less
Sold at chemists, not Kendras
Exact salt match
Priced per unit, from the MRP
21,121 Kendras
Medicine comparison
Exact salt match
| You searched | Lower-priced equivalent |
|---|---|
| Milrilact 10mg Injection 10ml | Myolong 10mg Injection |
| Milrinone 10mg | Milrinone 10mg |
| AAA Pharma Trade Pvt. Ltd. | Vhb Life Sciences Inc. |
| Pack of 10 ml | Pack of 10 ml |
| ₹103.50 / ml | ₹4.70 / mlSave 95% |
No Jan Aushadhi medicine with the composition of Milrilact 10mg Injection 10ml is priced lower; the lowest-priced equivalent we list is Myolong 10mg Injection at ₹4.70 per ml against ₹103.50, 95% less, sold at ordinary chemists.
Other brands with the same salts
Milrineon 10mg Injection 10mlNeon Laboratories Ltd.₹255.80/ml · ₹2,558.00 for 10- Primacor 10mg InjectionSanofi India Ltd.₹1,748.47/ml · ₹17,484.72 for 10
- Milicor 10mg Injection 10mlSamarth Life Sciences Pvt. Ltd.₹123.71/ml · ₹1,237.10 for 10
- Milron 10mg InjectionUnited Biotech Pvt. Ltd.₹105.85/ml · ₹1,058.50 for 10
- Myolong 10mg InjectionVhb Life Sciences Inc.₹4.70/ml · ₹47.00 for 10
- Milvas 10mg InjectionCelon Laboratories Ltd.₹131.37/ml · ₹1,313.66 for 10
- Renota 10mg InjectionMolekule India Pvt. Ltd.₹91.00/ml · ₹910.00 for 10
- Milnone 10mg InjectionStrathspey Labs Pvt. Ltd.₹119.90/ml · ₹1,199.00 for 10
More about Milrilact 10mg Injection 10ml
About
Uses
Questions people ask
Is there a lower-priced equivalent of Milrilact 10mg Injection 10ml?
What does Milrilact 10mg Injection 10ml contain?
What is Milrilact 10mg Injection 10ml used for?
Does Milrilact 10mg Injection 10ml need a prescription?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
₹47.00
95% less per ml
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.