Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
Price comparison
SAVE 24%per ml
Same salts, same strength, same form
Salt composition in both
Norepinephrine 4mg
You searched
Adrekal 4mg Injection 2ml
Kalmia Healthcare
Pack of 2 ml
₹57.00
₹28.50 / ml
Lower-priced equivalent
RxSamarth Life Sciences Pvt. Ltd.
Pack of 4 ml
₹86.16MRP
₹21.54 / ml | 24% less
Sold at chemists, not Kendras
Exact salt match
Priced per unit, from the MRP
21,121 Kendras
Medicine comparison
Exact salt match
| You searched | Lower-priced equivalent |
|---|---|
| Adrekal 4mg Injection 2ml | Adrenor 4mg Injection 2X2ml |
| Norepinephrine 4mg | Norepinephrine 4mg |
| Kalmia Healthcare | Samarth Life Sciences Pvt. Ltd. |
| Pack of 2 ml | Pack of 4 ml |
| ₹28.50 / ml | ₹21.54 / mlSave 24% |
No Jan Aushadhi medicine with the composition of Adrekal 4mg Injection 2ml is priced lower; the lowest-priced equivalent we list is Adrenor 4mg Injection 2X2ml at ₹21.54 per ml against ₹28.50, 24% less, sold at ordinary chemists.
Other brands with the same salts
- Geonor 4mg InjectionIkon Remedies Pvt. Ltd.₹27.07/ml · ₹54.14 for 2
- Akunor-AD Injection 4mgAkumentis Healthcare Ltd.₹28.93/ml · ₹57.85 for 2
Norad 4mg Injection 4mlNeon Laboratories Ltd.₹53.84/ml · ₹215.34 for 4- Noradrac 4mg InjectionHuman Biolife India Pvt. Ltd.₹16.00/ml · ₹32.00 for 2
Adrenor 4mg Injection 2X2mlSamarth Life Sciences Pvt. Ltd.₹21.54/ml · ₹86.16 for 4- Normit 4mg InjectionMits Healthcare Pvt. Ltd.₹28.50/ml · ₹57.00 for 2
- Adronis 4mg Injection 2mlNeiss Labs Pvt. Ltd.₹60.00/ml · ₹120.00 for 2
- Norepirin InjectionChandra Bhagat Pharma Pvt. Ltd.₹85.00/ml · ₹170.00 for 2
- Norachem 4mg InjectionSwastik Life Sciences₹28.77/ml · ₹57.54 for 2
- N Adrin 4mg Injection 2mlAAA Pharma Trade Pvt. Ltd.₹22.50/ml · ₹45.00 for 2
More about Adrekal 4mg Injection 2ml
About
Questions people ask
Is there a lower-priced equivalent of Adrekal 4mg Injection 2ml?
What does Adrekal 4mg Injection 2ml contain?
Does Adrekal 4mg Injection 2ml need a prescription?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
₹86.16
24% less per ml
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.