Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
Price comparison
SAVE 7%per ml
Same salts, same strength, same form
Salt composition in both
Glycopyrrolate 0.025mg
You searched
Nebzmart G 25mcg Smartules Respules 8X2ml
Glenmark Pharmaceuticals Ltd.
Pack of 16 ml
₹465.68
₹29.11 / ml
Lower-priced equivalent
RxZydus Healthcare Ltd.
Pack of 10 ml
₹268.15MRP
₹26.82 / ml | 7% less
Sold at chemists, not Kendras
Exact salt match
Priced per unit, from the MRP
21,121 Kendras
Medicine comparison
Exact salt match
| You searched | Lower-priced equivalent |
|---|---|
| Nebzmart G 25mcg Smartules Respules 8X2ml | Glynium 25mcg Respules 5X2ml |
| Glycopyrrolate 0.025mg | Glycopyrrolate 0.025mg |
| Glenmark Pharmaceuticals Ltd. | Zydus Healthcare Ltd. |
| Pack of 16 ml | Pack of 10 ml |
| ₹29.11 / ml | ₹26.82 / mlSave 7% |
No Jan Aushadhi medicine with the composition of Nebzmart G 25mcg Smartules Respules 8X2ml is priced lower; the lowest-priced equivalent we list is Glynium 25mcg Respules 5X2ml at ₹26.82 per ml against ₹29.11, 7% less, sold at ordinary chemists.
Other brands with the same salts
Glycohale 0.025mg Respules 7X1mlCipla Ltd. · +2 more packs₹36.30/ml · ₹254.10 for 7
Glycoquic 25mcg Pulmules Respules 5X2mlAlkem Laboratories Ltd.₹25.31/ml · ₹253.13 for 10
Glycoflo Neb 25mcg transpule 5sLupin Ltd. · +1 more pack₹63.15/ml · ₹315.75 for 5- Glycobreez Neb Respules 5sX2mlMankind Pharmaceuticals Ltd.₹26.25/ml · ₹262.50 for 10
Nexstep G 25mcg Respules 5X2mlMacleods Pharmaceuticals Pvt. Ltd. · +1 more pack₹22.59/ml · ₹225.93 for 10
Nebzmart G 25mcg Smartules Respules 5X2mlGlenmark Pharmaceuticals Ltd. · +1 more pack₹25.90/ml · ₹259.00 for 10
Glynium 25mcg Respules 5X2mlZydus Healthcare Ltd.₹26.82/ml · ₹268.15 for 10
Nebucort-G Solution for inhalationShilpex Pharmysis₹23.00/ml · ₹46.00 for 2
Zenismart-G25 Ampoules (2ml Each)Zenis Pharma₹51.60/ml · ₹258.00 for 5
More about Nebzmart G 25mcg Smartules Respules 8X2ml
About
Uses
Questions people ask
Is there a lower-priced equivalent of Nebzmart G 25mcg Smartules Respules 8X2ml?
What does Nebzmart G 25mcg Smartules Respules 8X2ml contain?
What is Nebzmart G 25mcg Smartules Respules 8X2ml used for?
Does Nebzmart G 25mcg Smartules Respules 8X2ml need a prescription?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
₹268.15
7% less per ml
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.