Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
Price comparison
SAVE 27%per ml
Same salts, same strength, same form
Salt composition in both
Cyproheptadine 2mg + Sorbitol 2mg + Tricholine Citrate 275mg
You searched
Grogro Syrup 200ml
Abbott Healthcare Pvt. Ltd.
Pack of 200 ml
₹123.89
₹0.62 / ml
Lower-priced equivalent
Luxica Pharma Inc.
Pack of 200 ml
₹90.00MRP
₹0.45 / ml | 27% less
Sold at chemists, not Kendras
Exact salt match
Priced per unit, from the MRP
21,121 Kendras
Medicine comparison
Exact salt match
| You searched | Lower-priced equivalent |
|---|---|
| Grogro Syrup 200ml | Luxiton Plus Syrup |
| Cyproheptadine 2mg + Sorbitol 2mg + Tricholine Citrate 275mg | Cyproheptadine 2mg + Sorbitol 2mg + Tricholine Citrate 275mg |
| Abbott Healthcare Pvt. Ltd. | Luxica Pharma Inc. |
| Pack of 200 ml | Pack of 200 ml |
| ₹0.62 / ml | ₹0.45 / mlSave 27% |
No Jan Aushadhi medicine with the composition of Grogro Syrup 200ml is priced lower; the lowest-priced equivalent we list is Luxiton Plus Syrup at ₹0.45 per ml against ₹0.62, 27% less, sold at ordinary chemists.
Other brands with the same salts
- Aptagrow Plus 2mg/275mg/2mg SyrupDr. Morepen Ltd.₹0.48/ml · ₹95.00 for 200
- Decypro SyrupLimbson Pharmaceuticals LLP₹0.64/ml · ₹128.00 for 200
- Tynocyp SyrupMilstein Pharma₹0.63/ml · ₹125.00 for 200
- Apitize Sugar Free SyrupAmazone Pharmaceuticals Pvt. Ltd.₹0.60/ml · ₹120.00 for 200
- Luxiton Plus SyrupLuxica Pharma Inc.₹0.45/ml · ₹90.00 for 200
- Testydan Plus SyrupHansula Pharma Pvt. Ltd.₹0.49/ml · ₹98.00 for 200
- Apperage SyrupAssign Drug Industries Pvt. Ltd.₹0.56/ml · ₹112.00 for 200
- Hepa-R SyrupClariant Pharmaceuticals Pvt. Ltd.₹0.47/ml · ₹94.90 for 200
More about Grogro Syrup 200ml
About
Uses
Questions people ask
Is there a lower-priced equivalent of Grogro Syrup 200ml?
What does Grogro Syrup 200ml contain?
What is Grogro Syrup 200ml used for?
Does Grogro Syrup 200ml need a prescription?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
₹90.00
27% less per ml
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.