Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
Cobjest Plus Injection 2ml
Pidolma Healthcare Pvt. Ltd.
₹60.00MRP(₹30.00 per ml)
Pack of 2 ml
What is inside
- Vitamin B12 (Methylcobalamin)1000mcg
- Vitamin B3 (Niacin)100mg
- Vitamin B6 (Pyridoxine)100mg
No Jan Aushadhi equivalent mapped yet. A gap on our side, not proof none exists. Ask your pharmacist.
Cobjest Plus Injection 2ml contains Vitamin B12 (Methylcobalamin) 1000mcg + Vitamin B3 (Niacin) 100mg + Vitamin B6 (Pyridoxine) 100mg. We have not mapped a Jan Aushadhi equivalent for it yet.
Other brands with the same salts
Mecofol Plus Injection 2mlIntas Pharmaceuticals Ltd. · +2 more packs₹46.41/ml · ₹92.81 for 2
Meganerv Plus InjectionAlkem Laboratories Ltd. · +1 more pack₹42.50/ml · ₹85.00 for 2- Mbclo Plus Injection 2ml 5sAbbott Healthcare Pvt. Ltd.₹97.50/ml · ₹97.50 for 1
Mecolup Forte 1000mcg/100/100mg Injection 2mlLupin Ltd.₹42.90/ml · ₹85.80 for 2
- Walcobal Plus InjectionLeeford Healthcare Ltd. · +2 more packs₹41.00/ml · ₹82.00 for 2
- Meconerv Forte Injection 2mlMicro Labs Ltd.₹68.00/ml · ₹136.00 for 2
Nurovil Forte Injection 2mlFibovil Pharmaceuticals Pvt. Ltd.₹89.50/ml · ₹179.00 for 2- Nuroplex InjectionZee Laboratories₹24.00/ml · ₹48.00 for 2
- Neuromec Plus InjectionEast West Pharma₹58.50/ml · ₹117.00 for 2
- Fosmet Plus InjectionCubit Healthcare₹26.75/ml · ₹53.50 for 2
More about Cobjest Plus Injection 2ml
About
Uses
Questions people ask
What does Cobjest Plus Injection 2ml contain?
What is Cobjest Plus Injection 2ml used for?
Does Cobjest Plus Injection 2ml need a prescription?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.