Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
Price comparison
SAVE 65%per ml
Same salts, same strength, same form
Salt composition in both
Chloroquine 64.5mg
You searched
Lariago 64.5mg Injection 5ml
Ipca Laboratories Ltd.
Pack of 5 ml
₹15.28
₹3.06 / ml
Lower-priced equivalent
Merck Ltd.
Pack of 15 ml
₹15.90MRP
₹1.06 / ml | 65% less
Sold at chemists, not Kendras
Exact salt match
Priced per unit, from the MRP
21,121 Kendras
Medicine comparison
Exact salt match
| You searched | Lower-priced equivalent |
|---|---|
| Lariago 64.5mg Injection 5ml | Emquin 64.5mg Injection |
| Chloroquine 64.5mg | Chloroquine 64.5mg |
| Ipca Laboratories Ltd. | Merck Ltd. |
| Pack of 5 ml | Pack of 15 ml |
| ₹3.06 / ml | ₹1.06 / mlSave 65% |
No Jan Aushadhi medicine with the composition of Lariago 64.5mg Injection 5ml is priced lower; the lowest-priced equivalent we list is Emquin 64.5mg Injection at ₹1.06 per ml against ₹3.06, 65% less, sold at ordinary chemists.
Other brands with the same salts
- Nivaquine P 64.5mg Injection 5mlAbbott Healthcare Pvt. Ltd.₹2.71/ml · ₹13.55 for 5
- Lariquin 64.5mg InjectionThemis Medicare Ltd.₹0.60/ml · ₹17.85 for 30
- Emquin 64.5mg InjectionMerck Ltd.₹1.06/ml · ₹15.90 for 15
- Jagquin 64.5mg InjectionJagsonpal Pharmaceuticals Ltd.₹0.44/ml · ₹13.16 for 30
- Rimoquin InjectionAnglo French Drugs & Industries Ltd.₹0.53/ml · ₹15.85 for 30
- Nanoquin 64.5mg InjectionLeo Pharmaceuticals₹0.54/ml · ₹16.25 for 30
- Premoquin 64.5mg Injection 5mlPrem Pharmaceuticals Pvt. Ltd.₹2.82/ml · ₹14.12 for 5
More about Lariago 64.5mg Injection 5ml
About
Uses
Questions people ask
Is there a lower-priced equivalent of Lariago 64.5mg Injection 5ml?
What does Lariago 64.5mg Injection 5ml contain?
What is Lariago 64.5mg Injection 5ml used for?
Does Lariago 64.5mg Injection 5ml need a prescription?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
₹15.90
65% less per ml
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.