Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
Price comparison
SAVE 14%per ml
Same salts, same strength, same form
Salt composition in both
Paracetamol (Acetaminophen) 10mg
You searched
Neomol 10mg/ml Infusion 100ml
Neon Laboratories Ltd.
Pack of 100 ml
₹475.00
₹4.75 / ml
Lower-priced equivalent
Tablets India Ltd.
Pack of 100 ml
₹405.50MRP
₹4.06 / ml | 14% less
Sold at chemists, not Kendras
Exact salt match
Priced per unit, from the MRP
21,121 Kendras
Medicine comparison
Exact salt match
| You searched | Lower-priced equivalent |
|---|---|
| Neomol 10mg/ml Infusion 100ml | Fevastin I.V. Infusion |
| Paracetamol (Acetaminophen) 10mg | Paracetamol (Acetaminophen) 10mg |
| Neon Laboratories Ltd. | Tablets India Ltd. |
| Pack of 100 ml | Pack of 100 ml |
| ₹4.75 / ml | ₹4.06 / mlSave 14% |
No Jan Aushadhi medicine with the composition of Neomol 10mg/ml Infusion 100ml is priced lower; the lowest-priced equivalent we list is Fevastin I.V. Infusion at ₹4.06 per ml against ₹4.75, 14% less, sold at ordinary chemists.
Other brands with the same salts
- Neomol IVG 10mg Infusion 50mlNeon Laboratories Ltd.₹3.11/ml · ₹155.60 for 50
- Fevastin I.V. InfusionTablets India Ltd.₹4.06/ml · ₹405.50 for 100
- Napromol 10mg InfusionMiracalus Pharma Pvt. Ltd.₹2.97/ml · ₹297.00 for 100
- Vosimol Plus 10mg InfusionConverge Biotech₹4.48/ml · ₹448.00 for 100
- Aequimol IV 10mg InfusionAequitas Healthcare Pvt. Ltd.₹4.62/ml · ₹462.00 for 100
- Paract IV 10mg InfusionAnsh Pharmaceutical Pvt. Ltd.₹3.30/ml · ₹330.00 for 100
More about Neomol 10mg/ml Infusion 100ml
About
Uses
Questions people ask
Is there a lower-priced equivalent of Neomol 10mg/ml Infusion 100ml?
What does Neomol 10mg/ml Infusion 100ml contain?
What is Neomol 10mg/ml Infusion 100ml used for?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
₹405.50
14% less per ml
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.