Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
Price comparison
SAVE 9%per gm
Same salts, same strength, same form
Salt composition in both
Whey protein concentrate + Whey protein isolate
You searched
Fast&Up Whey Essential Premium Isolated & Concentrated Blend 24g Protein Creamy Coffee
Aeronutrix Sports Products Pvt. Ltd.
Pack of 800 gm
₹2,694.00
₹3.37 / gm
Lower-priced equivalent

Advance MuscleMass 100% Ultra Premium Whey Protein Powder Strawberry Delight 1 kg
Strava Healthcare Pvt. Ltd.
Pack of 1 kg
₹3,039.00MRP
₹3.04 / gm | 9% less
Sold at chemists, not Kendras
Exact salt match
Priced per unit, from the MRP
21,121 Kendras
Medicine comparison
Exact salt match
| You searched | Lower-priced equivalent |
|---|---|
| Fast&Up Whey Essential Premium Isolated & Concentrated Blend 24g Protein Creamy Coffee | Advance MuscleMass 100% Ultra Premium Whey Protein Powder Strawberry Delight 1 kg |
| Whey protein concentrate + Whey protein isolate | Whey protein concentrate + Whey protein isolate |
| Aeronutrix Sports Products Pvt. Ltd. | Strava Healthcare Pvt. Ltd. |
| Pack of 800 gm | Pack of 1 kg |
| ₹3.37 / gm | ₹3.04 / gmSave 9% |
No Jan Aushadhi medicine with the composition of Fast&Up Whey Essential Premium Isolated & Concentrated Blend 24g Protein Creamy Coffee is priced lower; the lowest-priced equivalent we list is Advance MuscleMass 100% Ultra Premium Whey Protein Powder Strawberry Delight 1 kg at ₹3.04 per gm against ₹3.37, 9% less, sold at ordinary chemists.
Other brands with the same salts
Fast&Up Whey Essential Premium Isolated & Concentrated Blend ChocolateAeronutrix Sports Products Pvt. Ltd.₹3.37/gm · ₹2,694.00 for 800
Body First Ultimate Whey Double Chocolate 1056 gmBody First₹2.39/gm · ₹2,519.00 for 1056
Leopard Nutrition Whey Protien Isolate + Concentrate Powder VanillaEarthy Boon₹2.20/gm · ₹2,200.00 for 1
Advance MuscleMass 100% Ultra Premium Whey Protein Powder Strawberry Delight 1 kgStrava Healthcare Pvt. Ltd. · +5 more packs₹3.04/gm · ₹3,039.00 for 1
More about Fast&Up Whey Essential Premium Isolated & Concentrated Blend 24g Protein Creamy Coffee
About
Questions people ask
Is there a lower-priced equivalent of Fast&Up Whey Essential Premium Isolated & Concentrated Blend 24g Protein Creamy Coffee?
What does Fast&Up Whey Essential Premium Isolated & Concentrated Blend 24g Protein Creamy Coffee contain?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
₹3,039.00
9% less per gm
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.