Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
Millennium Stud 5000 Spray 20gm
Universal Life Sciences
₹180.00MRP(₹9.00 per gm)
Pack of 20 gm
What is inside
- Lidocaine IP
No Jan Aushadhi equivalent mapped yet. A gap on our side, not proof none exists. Ask your pharmacist.
Millennium Stud 5000 Spray 20gm contains Lidocaine IP. We have not mapped a Jan Aushadhi equivalent for it yet.
Other brands with the same salts
- Austro Vigrock SprayAustro Labs₹12.00/gm · ₹180.00 for 15
Funggo LGNO Spray for Cats,Dogs & HorsesDisinfecto Chemical Industries Pvt. Ltd.₹2.34/gm · ₹234.00 for 100- Parth Stud 10000 Spray 15gmParth Remedies · +1 more pack₹12.67/gm · ₹190.00 for 15
Millennium Stud 2000 SprayUniversal Life Sciences₹8.00/gm · ₹160.00 for 20
Kindly Health Replay Extreme+ Topical Spray 10% w/v (20gm Each) 1 BottleMothersense Technologies Pvt. Ltd.₹247.00/gm · ₹247.00 for 1
Mars Delay SprayTGHCO Health Support Services Pvt. Ltd.₹24.95/gm · ₹499.00 for 20
Bestwe SprayMenscare₹24.95/gm · ₹499.00 for 20
More about Millennium Stud 5000 Spray 20gm
About
Questions people ask
What does Millennium Stud 5000 Spray 20gm contain?
Does Millennium Stud 5000 Spray 20gm need a prescription?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.