Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
Price comparison
SAVE 99%per ml
Same salts, same strength, same form
Salt composition in both
Elemental Calcium (Calcium Citrate) 5mg + Elemental Chloride 147mg + Elemental Magnesium 5mg + L Taurine 50mg + Potassium 79mg + Sodium 117mg + Vitamin C (Ascorbic Acid) 20mg
You searched
ORSL Plus Vitamin C, Taurine
JNTL Consumer Health India Pvt. Ltd.
Pack of 2 ml
₹82.70
₹41.35 / ml
Lower-priced equivalent
ORSL Rehydrate Drink Flavour Apple 200ml
JNTL Consumer Health India Pvt. Ltd.
Pack of 200 ml
₹42.19MRP
₹0.21 / ml | 99% less
Sold at chemists, not Kendras
Exact salt match
Priced per unit, from the MRP
21,121 Kendras
Medicine comparison
Exact salt match
| You searched | Lower-priced equivalent |
|---|---|
| ORSL Plus Vitamin C, Taurine | ORSL Rehydrate Drink Flavour Apple 200ml |
| Elemental Calcium (Calcium Citrate) 5mg + Elemental Chloride 147mg + Elemental Magnesium 5mg + L Taurine 50mg + Potassium 79mg + Sodium 117mg + Vitamin C (Ascorbic Acid) 20mg | Elemental Calcium (Calcium Citrate) 5mg + Elemental Chloride 147mg + Elemental Magnesium 5mg + L Taurine 50mg + Potassium 79mg + Sodium 117mg + Vitamin C (Ascorbic Acid) 20mg |
| JNTL Consumer Health India Pvt. Ltd. | JNTL Consumer Health India Pvt. Ltd. |
| Pack of 2 ml | Pack of 200 ml |
| ₹41.35 / ml | ₹0.21 / mlSave 99% |
No Jan Aushadhi medicine with the composition of ORSL Plus Vitamin C, Taurine is priced lower; the lowest-priced equivalent we list is ORSL Rehydrate Drink Flavour Apple 200ml at ₹0.21 per ml against ₹41.35, 99% less, sold at ordinary chemists.
Other brands with the same salts
Show all 3More about ORSL Plus Vitamin C, Taurine
About
Questions people ask
Is there a lower-priced equivalent of ORSL Plus Vitamin C, Taurine?
What does ORSL Plus Vitamin C, Taurine contain?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
₹42.19
99% less per ml
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.