Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
Lizofast IV 200mg Infusion 100ml
Chemo Healthcare Pvt. Ltd.
₹239.00MRP(₹2.39 per ml)
Pack of 100 ml
What is inside
- Linezolid200mg
No Jan Aushadhi equivalent mapped yet. A gap on our side, not proof none exists. Ask your pharmacist.
Lizofast IV 200mg Infusion 100ml contains Linezolid 200mg. We have not mapped a Jan Aushadhi equivalent for it yet.
Other brands with the same salts
- Linospan 200mg InfusionCipla Ltd.₹2.40/ml · ₹239.80 for 100
- Lizofit 200mg InfusionIntas Pharmaceuticals Ltd.₹1.06/ml · ₹317.90 for 300
- Hospilid 200mg InfusionAlkem Laboratories Ltd.₹1.56/ml · ₹467.50 for 300
- Linox 200mg InfusionTorrent Pharmaceuticals Ltd.₹3.57/ml · ₹357.13 for 100
- Linosept 200mg InfusionMicro Labs Ltd.₹4.46/ml · ₹446.00 for 100
- Lizomac 200mg InfusionMacleods Pharmaceuticals Pvt. Ltd. · +1 more pack₹2.40/ml · ₹239.50 for 100
Linzorit IV 200mg Infusion 300mlFibovil Pharmaceuticals Pvt. Ltd.₹1.75/ml · ₹525.00 for 300
Megazolid 200mg I.V Infusion 300mlAristo Pharmaceuticals Pvt. Ltd.₹2.05/ml · ₹614.06 for 300
Lizofast IV 200mg Infusion 300mlChemo Healthcare Pvt. Ltd.₹0.75/ml · ₹224.06 for 300- Linetic 200mg InfusionNeon Laboratories Ltd.₹0.69/ml · ₹68.75 for 100
More about Lizofast IV 200mg Infusion 100ml
About
Questions people ask
What does Lizofast IV 200mg Infusion 100ml contain?
Does Lizofast IV 200mg Infusion 100ml need a prescription?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.