Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
Price comparison
SAVE 3%per ml
Same salts, same strength, same form
Salt composition in both
Chloroquine 50mg
You searched
Lariaomap 50mg Suspension 60ml
Biochem Pharmaceutical Industries
Pack of 60 ml
₹19.49
₹0.32 / ml
Lower-priced equivalent
RxIpca Laboratories Ltd.
Pack of 60 ml
₹18.90MRP
₹0.32 / ml | 3% less
Sold at chemists, not Kendras
Exact salt match
Priced per unit, from the MRP
21,121 Kendras
Medicine comparison
Exact salt match
| You searched | Lower-priced equivalent |
|---|---|
| Lariaomap 50mg Suspension 60ml | Lariago 50mg Suspension 60ml |
| Chloroquine 50mg | Chloroquine 50mg |
| Biochem Pharmaceutical Industries | Ipca Laboratories Ltd. |
| Pack of 60 ml | Pack of 60 ml |
| ₹0.32 / ml | ₹0.32 / mlSave 3% |
No Jan Aushadhi medicine with the composition of Lariaomap 50mg Suspension 60ml is priced lower; the lowest-priced equivalent we list is Lariago 50mg Suspension 60ml at ₹0.32 per ml against ₹0.32, 3% less, sold at ordinary chemists.
Other brands with the same salts
- Nivaquine P 50mg Suspension 60mlAbbott Healthcare Pvt. Ltd.₹0.28/ml · ₹16.80 for 60
- C-Quin 50mg/5ml Oral SuspensionIkon Remedies Pvt. Ltd.₹0.21/ml · ₹12.62 for 60
Lariago 50mg Suspension 120mlIpca Laboratories Ltd. · +1 more pack₹0.37/ml · ₹44.10 for 120- Troyquin 50mg Oral SuspensionTroikaa Pharmaceuticals Ltd.₹0.26/ml · ₹15.75 for 60
- Sequin 50mg SuspensionManeesh Pharmaceuticals Ltd.₹0.24/ml · ₹14.63 for 60
- Paraquin 50mg SuspensionShreya Life Sciences Pvt. Ltd.₹0.27/ml · ₹16.45 for 60
- Lariquin 50mg SuspensionThemis Medicare Ltd.₹0.27/ml · ₹16.22 for 60
- Quinowin SuspensionTaurus Laboratories Pvt. Ltd.₹0.25/ml · ₹14.93 for 60
- Malarbin 50mg Suspension 60mlAcron Pharmaceuticals₹0.25/ml · ₹14.88 for 60
- Bitaquine 50mg SuspensionBombay Tablet Mfg Co Pvt. Ltd.₹0.26/ml · ₹15.37 for 60
More about Lariaomap 50mg Suspension 60ml
About
Questions people ask
Is there a lower-priced equivalent of Lariaomap 50mg Suspension 60ml?
What does Lariaomap 50mg Suspension 60ml contain?
Does Lariaomap 50mg Suspension 60ml need a prescription?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
₹18.90
3% less per ml
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.