Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
Price comparison
SAVE 2%per ml
Same salts, same strength, same form
Salt composition in both
Azelaic Acid 1.5% w/v + Minoxidil 5% w/v + Tretinoin 0.01% w/v
You searched
Curlzmin At 5% Solution 60ml
Canixa Life Sciences Pvt. Ltd.
Pack of 60 ml
₹839.06
₹13.98 / ml
Lower-priced equivalent
RxKLM Laboratories Pvt. Ltd.
Pack of 60 ml
₹815.63MRP
₹13.59 / ml | 2% less
Sold at chemists, not Kendras
Exact salt match
Priced per unit, from the MRP
21,121 Kendras
Medicine comparison
Exact salt match
| You searched | Lower-priced equivalent |
|---|---|
| Curlzmin At 5% Solution 60ml | Imxia AT 5% Solution 60ml |
| Azelaic Acid 1.5% w/v + Minoxidil 5% w/v + Tretinoin 0.01% w/v | Azelaic Acid 1.5% w/v + Minoxidil 5% w/v + Tretinoin 0.01% w/v |
| Canixa Life Sciences Pvt. Ltd. | KLM Laboratories Pvt. Ltd. |
| Pack of 60 ml | Pack of 60 ml |
| ₹13.98 / ml | ₹13.59 / mlSave 2% |
No Jan Aushadhi medicine with the composition of Curlzmin At 5% Solution 60ml is priced lower; the lowest-priced equivalent we list is Imxia AT 5% Solution 60ml at ₹13.59 per ml against ₹13.98, 2% less, sold at ordinary chemists.
Other brands with the same salts
Aloatm 5% Solution 60mlIntas Pharmaceuticals Ltd.₹12.92/ml · ₹775.00 for 60
Minokem N 5% Solution 90mlAlkem Laboratories Ltd. · +1 more pack₹17.00/ml · ₹1,530.00 for 90- Minch AT Solution 60mlAamorb Pharmaceuticals Pvt. Ltd.₹12.74/ml · ₹764.50 for 60
Imxia AT 5% Solution 60mlKLM Laboratories Pvt. Ltd.₹13.59/ml · ₹815.63 for 60
Hydrahair Max Solution 60mlCyrus Remedies₹10.94/ml · ₹656.25 for 60
More about Curlzmin At 5% Solution 60ml
About
Questions people ask
Is there a lower-priced equivalent of Curlzmin At 5% Solution 60ml?
What does Curlzmin At 5% Solution 60ml contain?
Does Curlzmin At 5% Solution 60ml need a prescription?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
₹815.63
2% less per ml
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.