Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
Drug code 1675
L- Ornithine L-Aspartate Infusion 5gm per 10ml
PMBJK
₹93.75MRP(₹9.38 per ml)
Pack of 10 ml
Same printed price at every Kendra
What is inside
Government scheme medicine
Priced per unit, from the MRP
21,121 Kendras
L- Ornithine L-Aspartate Infusion 5gm per 10ml is a Jan Aushadhi medicine (drug code 1675), sold at Jan Aushadhi Kendras at an MRP of ₹93.75 for 10 ml (₹9.38 per ml).
Branded versions it replaces
Hepatime L 5gm Infusion 10mlFibovil Pharmaceuticals Pvt. Ltd.₹29.90/ml · ₹299.00 for 10- Hepatreat 5gm InfusionTas Med India Pvt. Ltd.₹25.00/ml · ₹250.00 for 10
- Makhep 5gm InfusionMaksun Biotech Pvt. Ltd.₹26.85/ml · ₹268.50 for 10
- Lenoliv 5gm InfusionKnoll Pharmaceuticals Ltd.₹24.70/ml · ₹247.00 for 10
- Heptate InfusionH & Care Inc.₹25.00/ml · ₹250.00 for 10
- Heptanox 5gm InfusionElkos Healthcare Pvt. Ltd. · +1 more pack₹24.50/ml · ₹245.00 for 10
- Hepatoss 5gm InfusionNovalab Healthcare Pvt. Ltd.₹24.50/ml · ₹245.00 for 10
- Hepanil 5000mg Infusion 10mlFitwel Pharmaceuticals Pvt. Ltd.₹21.00/ml · ₹210.00 for 10
- Livsar 5000mg Infusion 10mlAcekinetics Healthcare Pvt. Ltd.₹23.50/ml · ₹235.00 for 10
- Hepacon 5gm Infusion 10mlPlena Remedies₹24.80/ml · ₹248.00 for 10
More about L- Ornithine L-Aspartate Infusion 5gm per 10ml
About
Questions people ask
What does L- Ornithine L-Aspartate Infusion 5gm per 10ml contain?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
₹93.75
₹9.38 per ml
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.