Save with Jan Aushadhi
Medicine price comparison
savewithjanaushadhi.com
Printed 2 October 2026
Vegaz OD 2gm Sachet 3.33gm
Dr. Reddy's Laboratories Ltd.
₹99.75MRP(₹29.95 per gm)
Pack of 3.33 gm
What is inside
- Mesalazine2000mg
No Jan Aushadhi equivalent mapped yet. A gap on our side, not proof none exists. Ask your pharmacist.
Vegaz OD 2gm Sachet 3.33gm contains Mesalazine 2000mg. We have not mapped a Jan Aushadhi equivalent for it yet.
Other brands with the same salts
Rowasa 2000mg Sachet 2gmAbbott Healthcare Pvt. Ltd.₹112.30/gm · ₹112.30 for 1
Mosart 2gm SachetCadila Healthcare Ltd.₹125.00/gm · ₹125.00 for 1- Mesarem 2gm PelletsHetero Healthcare Ltd.₹39.50/gm · ₹79.00 for 2
- Cosala PR 2gm Sachet 4gmTas Med India Pvt. Ltd.₹20.37/gm · ₹81.47 for 4
Mesalmile 2gm Sachet 1gmSteris Healthcare Pvt. Ltd. · +1 more pack₹118.13/gm · ₹118.13 for 1- Pentavip 2gm SachetCharan Laboratories Pvt. Ltd.₹94.00/gm · ₹94.00 for 1
Asacus 2gm Sachet 1sGalacus Healthcare Pvt. Ltd.₹95.00/gm · ₹95.00 for 1
Mesagran LB Sachet 2gTregenesis Sciences Pvt. Ltd.₹41.50/gm · ₹83.00 for 2
More about Vegaz OD 2gm Sachet 3.33gm
About
Uses
Questions people ask
What does Vegaz OD 2gm Sachet 3.33gm contain?
What is Vegaz OD 2gm Sachet 3.33gm used for?
Does Vegaz OD 2gm Sachet 3.33gm need a prescription?
Disclaimer
For information only. It is not a substitute for advice from your doctor or pharmacist, and is not meant to diagnose, prevent, treat or cure any condition.
View more
Prices are the published maximum retail prices (MRP) and change with each revision. A saving is worked out per unit from two published prices, because pack sizes differ. A Jan Aushadhi medicine is matched on the same salts, strength and dosage form; ask your doctor or pharmacist before you switch. This site is independent and not affiliated with PMBI or the Jan Aushadhi scheme.
This is price information, not medical advice. It is not a prescription and it does not replace one. Ask your doctor or pharmacist before changing anything you have been prescribed.
Prices are the manufacturer's published maximum retail price and the price on the Jan Aushadhi list, compared per tablet or per ml, never per pack. A shop may charge less than an MRP; none may charge more. Products are matched only where every salt and every strength agrees and the dosage form is the same.